تعمیر درب شیشه ای

هزینه نصب جک درب پارکینگ

هزینه نصب جک درب پارکینگ

این روزها در مقایسه با گذشته با توجه به سهولت کاربری و کاهش زمان اختصاص یافته برای تردد و همچنین سطح امنیت بالای درب­های اتوماتیک به خصوص در مکان­های پرتردد، درخواست­ها برای نصب جک درب پارکینگ بسیار بیشتر شده است.

با نصب جک­های پارکینگی بر روی درب­های خود شما می­توانید آن­ها را از راه دور کنترل کرده و تنها با استفاده از یک ریموت کنترل درب پارکینگ خود را بدون نیاز به پیاده شدن از ماشین باز و بسته نمایید.

با نصب قطعه­ای به نام جک پارکینگ بر روی درب­های اتوماتیک می­توان باز و بسته شدن آن­ها را به حالت اتوماتیک درآورد.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی هزینه نصب جک درب پارکینگ، نکات مربوط به نصب صحیح جک­های پارکینگی و لزوم کمک گرفتن از یک

فرد نصاب حرفه­ای در این کار بپردازیم پس تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

نصب جک درب پارکینگ چگونه انجام می­شود؟

نصب جک درب پارکینگ کار چندان آسانی نبوده و برای انجام آن می­بایست به چند مهارت مختلف مسلط بود تا بتوان جک پارکینگ را به درستی و به بهترین نحو نصب نمود. برای نصب صحیح جک­های پارکینگی، فرد نصاب می­بایست تسلط کاملی بر اموری همچون سیم کشی، کنده کاری، جوش کاری، سوراخ کاری و به کار انداختن و نحوه کار مدار کنترل جک­های پارکینگی داشته باشد و بتواند این کارها را با دقت تمام و توجه کامل به ویژگی­های محیط و درب­های مربوطه به انجام رساند. در صورتی که این فرد هر کدام از این مراحل را به درستی انجام نداده و در اجرای آن­ها دچار خطا شود، عملکرد جک­های درب پارکینگ با اختلال مواجه شده و یا ظاهر درب­ها پس از نصب جک نامتناسب به نظر خواهد رسید.

محاسبه هزینه نصب جک درب پارکینگ

لازم است این نکته را بدانید که هزینه تمام شده برای نصب انواع مختلف جک­های پارکینگی با یکدیگر متفاوت بوده و به عوامل و شرایط گوناگونی بستگی دارد. طریقه نصب و راه اندازی یک سری از جک­های پارکینگی در مقایسه با بقیه مشکل­تر بوده و به همین دلیل ممکن است که هزینه نهایی نصب ان­ها بیشتر از سایر جک­ها باشد. هزینه تمام شده برای نصب جک­های پارکینگی با توجه به مدل­های آن­ها متفاوت می­باشد که در ادامه هر کدام از آن­ها را بررسی خواهیم کرد:

هزینه نصب جک درب پارکینگ ایرانی

این نوع از جک­های درب پارکینگ در مقایسه با سایر انواع جک­های پارکینگی از قیمت کمتری برخوردار بوده و نصب و فعالسازی مدار کنترل آن­ها نیز کار چندان دشواری نمی­باشد؛ از این رو هم هزینه­های تمام شده برای نصب آن­ها در مقایسه با سایر انواع جک­های پارکینگی پایین­تر است. به طور کلی این هزینه بر اساس هزینه­های در نظر گرفته شده در سال 1400 چیزی حدود ششصد هزار تومان می­باشد که این مبلغ کلیه هزینه­های مربوط به جوش کاری، سیم کشی، فعالسازی مدار فرمان، کنده کاری و نصب بازوها را در بر می­گیرد. لازم به ذکر است که این هزینه هم برای جک­های بازویی پارکینگی یک لنگه و هم جک­های بازویی دو لنگه محسوب می­شود.

هزینه نصب جک درب پارکینگ الکترومکانیکی خارجی

با توجه به این که هزینه تهیه جک­های الکترومکانیکی خارجی در مقایسه با نمونه­های ایرانی بالاتر است، بالتبع هزینه نصب و راه اندازی آن­ها نیز مقادیر بالاتری را شامل خواهد شد. بر اساس نرخ­های اعلام شده در سال 1400، هزینه نصب جک­های مدل تلسکوپی دو لنگه و تک لنگه خارجی به اندازه 600 هزار تومان می­باشد. این هزینه تمامی مراحل نصب و راه اندازی جک­های الکترومکانیکی را جدا از کارهای اضافی و خارج از برنامه در بر می­گیرد.

هزینه نصب جک درب پارکینگ ریلی

هزینه­ای که در نصب جک­های پارکینگی ریلی پرداخت می­شود در مقایسه با جک­های بازویی مقدار بیشتری را شامل می­شود. علت اصلی این افزایش قیمت نصب در جک­های ریلی، لزوم انجام فونداسیون بر روی زمین و دقت و تمرکز بالاتری جهت نصب این نوع از جک­های پارکینگی می­باشد. علاوه بر این، تعداد نصاب­هایی که در این امر از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشند و اقدام به نصب این نوع از جک­های پارکینگی نمایند در مقایسه با سایر انواع جک­ها بسیار کمتر است. هزینه­های سال 1400 نشان می­دهند که نصب این گونه از جک­ها در کنار سیم کشی هزینه­ای به اندازه ششصد هزار تومان را شامل می­شود. چنان چه فرد درخواست نصب شدن موتور جک ریلی در قسمت بالایی درب­ها را داشته باشد، لازم است تا هزینه آهن کشی آن را نیز به طور جداگانه پرداخت کند.

هزینه نصب جک درب پارکینگ هیدرولیکی

در میان انواع مختلف جک­های پارکینگی، هزینه نصب جک­های هیدرولیکی در مقایسه با سایرین بیشترین مقدار را به خود اختصاص داده است. این نوع از جک­ها عمدتا برای درب­های خاص و یا مکان­های شلوغ مورد استفاده قرار می­گیرند که برای نصب آن­ها می­بایست دقت و مهارت زیادی به خرج داده و این کار را به یک فرد متبحر و کاربلد سپرد. گاهی هم ممکن است که برای نصب این نوع از جک­ها لازم باشد تا از شرکت تولید کننده آن­ها مجوز نصب دریافت نمود. به طور میانگین، نرخ­های مربوط به سال 1400 برای نصب جک­های درب پارکینگ هیدرولیکی یا جک­های خاص به اندازه 900 هزار تومان می­باشد. روش نصب این گونه از جک­ها به اندازه زیادی مشابه طریقه نصب جک­های پارکینگی دو لنگه می­باشد و لازم است تا حتما کلیه مراحل نصب و راه اندازی این جک­ها توسط نصاب متخصص این کار انجام شود. در صورتی که هر گونه کار اضافی و یا سیم کشی خارج از برنامه انجام شود، نصاب مجاز به دریافت هزینه­ای مازاد بر آن چه که ذکر شد می­باشد.

جمع بندی

جک­های درب پارکینگ جز تجهیزاتی هستند که نصب آن­ها نیازمند مهارت و تجربه بوده و در انجام آن می­بایست دقت و تمرکز کافی را به خرج داد تا نتیجه نهایی کار یک جک پاریکینگ با کارکرد درست و سیستم کارآمد باشد. عوامل متعددی در هزینه­های نهایی نصب جک­های درب پارکینگ نقش دارند که مهم­ترین آن­ها، نوع جک­های درب پارکینگ، قیمت دستگاه درب­های اتوماتیک و میزان دشواری نصب جک مورد نظر می­باشد. کمترین هزینه نصب مربوط به جک­های تک لنگه و یا دو لنگه مدل ایرانی می­باشد که علت آن هم طریقه نصب راحت و راه اندازی اسان­تر مدار فرمان آن­ها می­باشد. در مقابل هزینه تهیه و نصب جک­های درب پارکینگ تک لنگه و یا دو لنگه خارجی و به ویژه مدل­های ایتالیایی بیشتر از سایر انواع جک­ها است که به دلیل گران­تر بودن خود قطعه جک و فناوری پیشرفته به کار رفته در آن می­باشد.

پیمایش به بالا
تماس