تعمیر درب اتوماتیک, تعمیرکار درب ریموتی, خدمات سرویس دُر, درب اتوماتیک, درب شیشه ای, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

نکات مهم در ایمن سازی درب ورودی پارکینگ و مغازه ها

تعمیر کرکره برقی

نکات مهم در ایمن سازی درب ورودی پارکینگ و مغازه ها:

امروزه یکی از دغدغه‌های اصلی افراد افزایش امنیت خانه و مغازه خود برای جلوگیری از سرقت می باشد. درب های اتوماتیک پارکینگ از ضعیف ترین نقاط در برقراری امنیت ساختمان هستند و یکی از راحت ترین نطقه برای ورود سارقین به حساب می آیند.

امروزه از تجهیزات پیشرفته برای افزایش ایمنی ساختمان و مغازه ها استفاده می کنند که نصب و استفاده از جک پارکینگی، کرکره برقی و دوربین مدار بسته از متداول ترین سیستم های هوشمند در این زمینه به حساب می آیند.

این سیستم ها دارای کاربرد ها و انواع مختلفی هستند که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

جک درب پارکینگ:

درب پارکینگ یکی از حساس‌ترین نقاط ساختمان برای ورود سارقین به داخل منزل می باشد. زیرا ورود به ساختمان از طریق درب پارکینگ بسیار ساده و راحت است و سارقین حرفه ای می دانند که این نقطه از ساختمان راحت ترین و بهترین نقطه برای ورود به ساختمان است.

امروزه بیشتر درب های پارکینگ های اماکن عمومی منازل و ادارات دارای سیستم های اتوماتیک می باشد. جک پارکینگ وسیله ایست برای باز و بسته شدن درب ورودی حیاط یا درب پارکینگ منزل که به طور اتوماتیک و تنها با فشردن یک دکمه روی ریموت عمل می کند و راحتی و امنیت را برای شما فراهم می کند.

جک پارکینگ با نام های جک پارکینگی، کرکره برقی، درب اتوماتیک پارکینگ و جک درب ریموت کنترل پارکینگ شناخته می شود یکی از انواع متنوع درب های اتوماتیک جک دار پارکینگ می باشد.

برخی از افراد فکر می‌کنند که استفاده از درب اتوماتیک تنها برای افزایش راحتی و آسایش افراد است در حالی که مسئله اصلی، امنیت درب اتوماتیک می باشد که باعث می‌شود ساختمان در مقابل خطرات احتمالی، ایمن تر شود.

جک پارکینگی ایمنی بیشتری را برای پارکینگ ها نسبت به درب های دستی ایجاد می کند. جک درب پارکینگی برقی اغلب برای درب های تک لنگه و دولنگه که دارای ابعاد و طرح های متعدد هستند کاربرد دارند و به دو دسته الکترونیکی و هیدرولیکی تقسیم می شوند.

کرکره برقی:

یکی از انواع درب اتوماتیک کرکره برقی می باشد که امروزه استفاده از آنها بسیار رایج شده و در بسیاری از مکان ها مانند سر در مغازه ها، در پارکینگ، مناطق تجاری و… مورد استفاده قرار می گیرند. کرکره برقی نه تنها سبب ایمن سازی و محافظت از ساختمان می شود بلکه موجب راحتی و سهولت رفت و آمد ساکنان نیز خواهد بود.

این نوع از کرکره برقی تنها به وسیله یک ریموت یا حتی گوشی موبایل قابلیت باز و بسته شدن دارند و تردد را برای افراد راحت تر میکنند. عملکرد کرکره های برقی به گونه‌ای است که با سر خوردن به سمت بالا یا به سمت پایین باز و بسته شده و کار می‌کند و زمانی که کرکره ها به سمت بالا غلط می خورد و تیغه آن را در یک جعبه کوچک در قسمت بالای درب قرار می گیرد و زمانی که کرکره ها به سمت پایین سر می خورند تا قسمت کف پارکینگ آمده، محکم در این قسمت جا گرفته و سبب تامین امنیت ساختمان می‌شوند.

کرکره برقی نیز به صورت نوارهای عایقی هستند که به یکدیگر پیوسته اند و جنس آنها اغلب از آلومینیوم بوده و در قسمت درب منازل نصب می شوند.

اگر برایتان جالب است که بدانید کرکره برقی با چه سیستمی این امنیت را برای شما کاربران فراهم می‌کند باید بگوییم که این نوع کرکره برقی یک قفل در سمت چپ و یک قفل در سمت راست تیغه انتهایی کرکره برقی وجود دارد. شما بعد از پایین آوردن کرکره برقی توسط ریموت می توانیم قفل را در، جا‌قفلی ببندید و در این صورت جریان برق در مدار به موتور وجود نخواهد داشت و دیگر ریموت کار نخواهد کرد و فقط شما می توانید کرکره را بالا و یا پایین بیاورید.

مزایای استفاده از کرکره برقی:

به دلیل وجود سنسور هایی در کرکره برقی در صورت ورود اشخاص مشکوک به ساختمان به صورت خودکار بالا و یا پایین میرود و چراغ ها روشن و خاموش میشود.

کرکره برقی ضد سرقت فقط توانایی بالا یا پایین آمدن را ندارند بلکه علاوه بر آن می توانند در هر جایی که خواستید آن را متوقف کنید.

از ورود نور خورشید، حشرات، گرد و غبار و حیوانات به داخل مغازه و یا پارکینگ خود جلوگیری می کند.

به دلیل ضد سرقت بودن این کرکره برقی ها صاحبان مشاغلی مانند خزانه هایی که کالا های بسیار گران قیمتی می فروشند، موزه ها و… استفاده می کنند.

قیمت کرکره برقی بسیار مقرون به صرفه بوده و هزینه های جانبی زیادی ندارد.

امروزه نصب کرکره برقی در مکان هایی از جمله مغازه ها، فروشگاه ها، مراکز تجاری و مسکونی، درب ورودی پارکینگ ها و… مورد استفاده قرار می گیرد.

انتخاب کرکره برقی و نصب آن برای امنیت کرکره برقی و ضد سرقت بودن آن است که به دلیل دارا بودن تیغه فولادی، در ساختمان ها باعث ایجاد امنیت در مکان و محیط مورد نظر می باشند.

به دلیل ساخته شدن کرکره برقی از جنس آلومینیوم در برابر ضربه های سنگین مقاوم بوده و باعث حفظ امنیت در منازل و مراکز اداری و تجاری می شوند.

نصب دوربین های مداربسته:

یکی دیگر از راه های افزایش امنیت مغازه ها و خانه ها نصب دوربین های مداربسته در جلوی مغازه و ورودی پارکینگ میباشند. سارقین اغلب در برابر دوربین های مداربسته آسیب پذیر هستند و نمی توانند اقدامی کنند.

با نصب دوربین های مداربسته می توانید از اپلیکیشن در موبایل خود استفاده کنید که از راه دور نیز روی آن کنترل داشته باشید.

دوربین های مداربسته را در محیط مناسب و محدوده بیرون خانه و در بالای درب های ورودی و پارکینگ و ورودی مغازه خود استفاده کنید این کار باعث می شود سارقین به راحتی شناسایی شوند.

دوربین های مداربسته را در مکان مناسب با نورپردازی مناسب قرار دهید تا بتوانید بهترین تصویر را از آن دریافت کنید.

مهمترین اصل در امنیت محیط بیرونی ساختمان استفاده از دوربین های هوشمند می باشد زیرا در صورت حضور نداشتن شما از ورود افراد ناشناس به خانه جلوگیری می کند.

در صورتی که سارقین با صورت پوشیده وارد مغازه و یا منزل شما شدند ثبت تصاویر کارایی چندانی برای شما نخواهد داشت پس دوربینی انتخاب کنید که هنگام ورود هر فردی به شما آلارم  دهد تا در همان زمان مطلع شوید.

انواع جک پارکینگ و کرکره برقی:

جک های زنجیری:

این نوع از جک ها با استفاده از زنجیر کار می کنند به این صورت که نوعی زنجیر به درب متصل می شود و سبب حرکت و بالا و پایین رفتن درب میشود. این نوع از مدل جک پارکینگی از ارزانترین جک ها به شمار می آیند.

جک های تسمه ای:

عملکرد این نوع از چک ها بر اساس تسمه صورت می گیرد. تسمه پلاستیکی نقش کلیدی را در این نوع از جک ها ایفا می کنند.

جک های پیچیده:

این نوع جک ها به وسیله میله آهنی عمل می کنند. جک پیچی صدای کمی داشته و از قیمت مقرون به صرفه برخوردار است.

جک های پارکینگی و اتوماتیک یا مستقیم:

از معروف ترین گونه های جک که به صورت کنترل از راه دور عمل می کند جک های پارکینگی اتوماتیک یا مستقیم هستند. بدون نیاز به ابزار کمکی و به شیوه مستقیم درب پارکینگ را باز و بسته می کند کرکره برقی به صورت اتوماتیک دربهای ساختمان و مغازه را باز و بسته می کند و بسیار مقرون به صرفه می باشد.

کرکره های برقی پارکینگ:

کرکره ها به صورت اتوماتیک درب های پارکینگ ساختمان را باز و بسته می کند و بسیار کارآمد و بهینه هستند.

کرکره های برقی مخصوص پنجره:

از این نوع کرکره برقی اتوماتیک برای انواع پنجره ها نیز استفاده می شود مانند پنجره های تراس.

کرکره های برقی برای مغازه ها:

کرکره‌ها در ابتدای تولید مخصوص درب مغازه ها بوده اند. امروزه با وجود نوع طراحی آن به راحتی می توان با یک ریموت درب مغازه را با صدای بسیار کم باز و بسته کرد.

مزایای جک پارکینگی و کرکره برقی:

با توجه به انواع مختلف جک های پارکینگی و کرکره های برقی که معرفی کردیم دارای مزیت های بی شماری هستند که در این بخش به آن می پردازیم:

جک های پارکینگی و کرکره های برقی باعث تامین امنیت ساختمان ها می شوند و به دلیل نداشتن صدای زیاد هنگام باز و بسته شدن مزاحمتی ایجاد نمی کنند و باعث آسایش و سهولت بیشتر کار هستند. قیمت آنها مقرون به صرفه بوده. هنگام قطعی برق به دلیل مجهز بودن به ups قابلیت باز و بسته شدن را دارند.  دارای انواع طراحی و تناسب رنگ با توجه به نمای ساختمان مورد نظر شما می باشند.

نتیجه:

امروزه از تجهیزات فوق پیشرفته برای حفظ ایمنی ساختمان ها، درب پارکینگ و مغازه ها نصب و اجرا می‌ شود که جک پارکینگی، کرکره برقی و دوربین مداربسته از متداول ترین آنها به شمار می آیند. در این مقاله سعی کردیم انواع جک برقی ، کرکره برقی و کاربرد آنها همچنین کاربرد دوربین مداربسته را به شما عزیزان ارائه دهیم.

با وجود چنین سیستم هایی میتوانید امنیت خانه و مغازه خود را بالا ببرید و از ورود سارقین جلوگیری نمایید.