تعمیر درب اتوماتیک, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, تعمیرکار درب ریموتی, جک پارکینگ, خدمات سرویس دُر, درب اتوماتیک, درب بازکن برقی, درب برقی, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

نصب و تعمیر درب اتوماتیک در تهران+ هزینه آن

نصب درب شیشه ای اتوماتیک

نصب و تعمیر درب اتوماتیک در تهران+ هزینه آن

استفاده از درب اتوماتیک در مکان هایی با رفت و آمد بالا بسیار متداول می باشد. در ساخت درب اتوماتیک از سنسورهای هوشمند استفاده می شود که این سنسورها نسبت به حرکات دست، پا و… حساس هستند و به سرعت عمل می کنند.

این درب ها در مدل های مختلفی دارند و هر یک از آن ها از جنس، ابعاد و مدل به خصوصی برخوردار می باشند. این سبک از درب های اتومات، در مکان های مختلفی به کار می روند و عبور و مرور را برای افراد مختلف راحت کرده اند. نواع درب اتوماتیک بر اساس عملکرد به صورت زیر می باشد:

درب های اتوماتیک شیشه ای

درب های اتوماتیک پارکینگی

درب های اتوماتیک کرکره ای

درب های سکشنال اتوماتیک

تعمیر درب اتوماتیک

درب اتوماتیک مانند هر وسیله برقی دیگر، هر چند وقت یک بار نیاز به تعمیر و سرویس دارد تا مشکلات احتمالی برطرف شود و طول عمر آن نیز افزایش پیدا کند. از طرفی ممکن است در اثر عوامل مختلف خراب شود و نیاز به تعمیرات و سرویس پیدا کند.

ممکن است خرابی ها و آسیب های آن یا به صورت مکانیکی باشند و یا به صورت الکترونیکی مشکل پیدا کنند. خرابی الکترونیکی مانند دریافت سیگنال توسط رسیور مختل شود و یا ریموت کنترل مشکل پیدا کند.

به طور کلی قطعات درب اتوماتیک به دو دسته قطعات الکترونیکی و قطعات مکانیکی تقسیم می شوند. قطعات الکترونیکی درب های اتوماتیک شامل پاور، ترانس برد، ريموت، سنسور، چشمی، کلیدهای تغییر حالت و … می باشند.

.قطعات مکانیکی درب های اتوماتیک شامل جک پارکینگ، روتور، شفت، موتور دنده برنجی و تفلن و بسیاری قطعات دیگر می شود. در این مقاله به برخی از مشکلاتی که درب اتوماتیک می تواند دچار آن شود پرداخته ایم:

تیغه های آلومینیومی درب اتوماتیک و ریگلاژ آنها، تعمیرات ریموت کنترل درب اتوماتیک، مشکل رسیور، تعويض خازن در صورت معیوب بودن، تعمیر مدار کرکره برقی و خرابی موتور درب اتوماتیک.

تعمیر موتور درب اتوماتیک

یکی از اعلام خرابی موتور، شنیدن صدای خیلی بلند در زمان کار کردن موتور است. در واقع زمانی که درب ها باز و بسته می شوند، صدای بسیار بلندی شنیده می شود که نشان دهنده وجود نقص در موتور است که ممکن است به دلایل اصطکاک بدنه روتور با استاتور باشد و یا خشکی بلبرینگ های موتور یا بدنه موتور شل شده باشد و یا اگر موتور در جای خود قرار نگرفته باشد باید به سرعت موضوع را حل نمود و سراغ تعمیر موتور درب اتوماتیک رفت تا از آسیب های بعدی جلوگیری شود.

تعمیر چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

برای تشخیص این که چشمی درب به خوبی کار میکند یا خیر، میتوان با رفت و آم به آن پی برد. مثلا هنگامی که درب برای ورود باز شده اما بعد از آن بسته نمی شود، به احتمال زیاد ایراد از چشمی آن است و باید تعمیر یا تعويض شود. همچنین ممکن است ایرادی نیز نداشته باشد و به دلیل کثیف بودن مسیر چشمی یا قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم خورشید این مشکل به وجود آمده باشد.

تعمیر ریموت

وظیفه اصلی ریموت کنترل از راه دور باز و بسته کردن درب اتوماتیک است که به دلیل استفاده مکرر و در دسترس بودن و همچنین قرار گرفتن در مقابل نور خورشید، ممکن است خراب شده و نیاز به تعمیر داشته باشد.

چراغ ریموت را چک کنید. اگر خراب باشد چراغ آن کمرنگ یا خاموش خواهد بود. در این صورت یا باید به طور کلی عوض شود یا باتری آن تمام شده و بایستی تعویض گردد.

اگر با فشار دادن ریموت باز نشود احتمال دارد که از حافظه پاک شده یا اتصالات برقی دچار مشکل شده باشد. ابتدا فيوز را چک کرده و در صورت سالم بودن فیوز یعنی ایراد از برد مدار و یا سیم های ورودی به آن است.

هزینه تعمیر درب اتوماتیک

عوامل متعددی بر هزینه نصب و تعمیر درب اتوماتیک تاثیرگذارند که سبب کاهش یا افزایش هزینه می شوند و نمیتوان قیمت دقیقی ارائه داد و به همین دلیل تعيين هزينه واحد برای همه نوع تعمیر درب اتوماتیک اشتباه است.

عوامل مختلفی باعث خرابی درب اتوماتیک می شوند که باتوجه به علت خرابی و نوع خرابی، قاعدتا باید هزینه تعمیرات کرکره برقی متفاوت باشد. اما برخی از عوامل اثرگذار بر هزینه کرکره برقی عبارت اند از: قیمت تولید کننده، نوع تیغه کرکره ها و جنس آن ها، نوع موتور کرکره برقی و قابلیت های آن، متراژ فضا و سرویس درب اتوماتیک روی تعمیر آن تاثیر گذار است.

درب اتوماتیک به دلیل سیستم هوشمند مکانیکی نیاز به رسیدگی و سرویس دارند تا همیشه ریموت و کنترل از راه دورشان به خوبی و درستی کار کند یا اگر شیشه ای و مجهز به سیستم چشمی هستند به درستی ورود و خرج افراد را تشخیص بدهند، تا هم انرژی برق اضافه ای مصرف نکنند و هم اختلالی در روند رفت و آمد مخصوصا در مکان های عمومی و ساختمان های تجاری و اداری ایجاد نکنند.

خدمات تعمیر درب اتوماتیک در شهر تهران از سوی تعداد زیادی نیروی کارشناس و تکنسین ماهر و باتجربه که دارای مجوزهای لازم در این حوزه هستند و برای راه اندازی، سرویس و تعمیر جدیدترین و امن ترین مدل ها آموزش دیده اند، انجام می شود. اگر درب پارکینگ شما با ریموت باز نمیشد یا چشمی درب شیشه ای ساختمان شما به درستی محل قرار گرفتن آدم ها را برای عبور از درب را تخمین نمیزد و به تعمیرات درب برقی در تهران نیاز پیدا کردید

می توانید کارشناسان در شهر تهران را پیدا کنید و در کوتاهترین زمان ممکن زمان سرویس و تعمیر درب اتوماتیک خود را با آن ها هماهنگ کنید.

آموزش مراحل نصب درب اتوماتیک

در ابتدا باید فضایی که برای درب اتوماتیک در نظر می گیرید بررسی شود. برای نصب درب اتوماتیک نیاز به سوار کردن فریم یا قاب بر روی دیوار دارید. برای این کار شیاری را در بالا و پایین سقف و دیوار قرار دهید. جهت این کار محل نصب شیارها را سوراخ کرده و شیار بالایی را روی سقف بر روی سوراخ های ایجاد شده سوار کنید.

شیار پایینی را روی دیوار نزدیک به زمین طوری که با شیار بالایی مماس باشد، نصب کنید. برای نصب درب اتوماتیک کشویی یا اسلایدی درب را به طور عمودی وارد شیار پایینی قرار دهید تا با شیار بالا تراز شود. حال نوبت به نصب سیستم مکانیزم توقف می باشد. این مکانیزم در هر دربی متفاوت است.

در برخی درب ها این مکانیزم از قبل نصب شده و نیازی به نصب آن وجود ندارد. برای این کار از ددفترچه راهنما کمک بگیرید بعد از تراز کردن درب با شیارهای بالا و پایین درب کشویی را با استفاده از ابزار آچارکشی تنظیم و در محل خود قرار دهید. در مرحله نهایی سوراخ هایی که در قسمت تحتانی درب وجود دارد را پانچ کنید. بهتر است برای این کار از دفترچه راهنما کمک بگیرید.

هزینه نصب درب اتوماتیک

هزینه نصب درب اتوماتیک به عوامل مختلفی از جمله مدل جک درب پارکینگ، میزان سختی که در نحوه نصب آن وجود دارد و همچنین نوع درب پارکینگ آن بستگی دارد. اما به طور کلی می توان گفت که پایین ترین قیمت نصب جک درب پارکینگ مربوط به جک پارکینگ تک لنگه و یا دو لنگه ایرانی به دلیل نحوه نصب آسان آن و تکنولوژی پایین تر آن می باشد.

بیشترین هزینه را نوع جک پارکینگ هیدرولیکی و یا ایتالیایی به دلیل گرون بودن قطعات آن و تکنولوژی پیشرفته تری که نسبت به مدل های دیگر دارد می باشد. امروزه با اینترنتی شدن اكثر کسب و کارها باعث شده است تا در صورت نیاز به هر خدماتی فوری و بدون هدر رفت زمان بتوانیم نیاز و مشکل خود را رفع کنید.

نتيجه

تعمیر و نصب درب اتوماتیک به دلیل ساختار کرکره و پیچیدگی قطعات کاری تخصصی است. در نتیجه نصب درب اتوماتیک و تعمیر آن بایستی توسط افراد متخصص انجام گیرد. مواردی که ممکن است دچار مشکل در کرکره برقی شوند و عملکرد آن را مختل کنند شامل موتور برقی، شفت، تیغه کرکره، رسيور، فتوسل و موارد دیگر میشود.

در صورتی که منشا مشکل به درستی شناسایی شود میتوان تعمیر آن را به راحتی انجام داد. خرابی درب های اتوماتیک به دلایل مختلفی رخ می دهد که سعی کردیم به چند مورد از آنها در این مقاله اشاره کنیم. به دلیل عوامل مختلفی هزینه های تعمیر و نصب درب اتوماتیک متفاوت می باشد اما مطلب کلی را در رابطه با محاصبه کلی هزینه تعمیر و نصب درب اتوماتیک در این مقاله بیان شد.