تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, تعمیرکار درب ریموتی, درب اتوماتیک, درب بازکن برقی, درب ریموتی, درب شیشه ای, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

مشکلات رایج درب های پارکینگ اتوماتیک

بهترین قیمت نصب و تعمیر جک درب پارکینگ

مهم ترین مشکلات رایج درب های پارکینگ اتوماتیک

مشکلات رایج درب های پارکینگ اتوماتیک شامل مواردی همچون : علت روشن نشدن فلاشر درب پارکینگ ، نحوه سرویس جک درب پارکینگ ،  تنظیم برد درب اتوماتیک ، علت کامل بسته نشدن درب اتوماتیک و تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ می باشد که در این مقاله به ذکر هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

در ادامه به توضیحاتی در رابطه با هر یک از موارد خواهیم پرداخت. اما در صورت نیاز به تعمیر و بررسی دقیق، می توانید از کارشناسان ما در این زمینه کمک های لازم را دریافت نمایید. کافی است با شماره موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

مشکلات رایج درب های پارکینگ اتوماتیک

با توجه به تنوع و تعداد انواع جک درب پارکینگ و کرکره های برقی، مشکلات به وجود آمده در آنها نیز متفاوت خواهد بود اما برخی از مشکلات، در بین تمامی انواع جک درب پارکینگ ممکن است رایج باشد و به همین دلیل در هر یک از این موارد، مشتریان و صاحبان این ابزارها را دچار مشکل خواهد نمود.

 انواع جک بازویی و برقی از جمله رایج ترین مدل های مورد استفاده در بیشتر درب پارکینگ ها می باشد. آنچه در ادامه ذکر خواهد شد، به بررسی عمده ترین مشکلاتی که در این نوع درب ها رایج هستند پرداخت می شود. لازم به ذکر است که برخی از این مشکلات، مرتبط با دیگر مدل های مشابه نیز خواهد بود.

مشکلات رایج در بین درب های پارکینگ شامل چه مواردی می باشد؟

در رابطه با مشکلات رایج درب های پارکینگ اتوماتیک بهتر است بدانید که جک پارکینگ از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر یک از این قطعات قسمت های متفاوتی را شامل خواهد شد و مشکلات به وجود آمده در آنها می تواند شامل قسمت‌های مختلفی باشد. بنابراین متناسب با  قطعه مشکل دار می توان علت به وجود آمدن و مشکلات موردنظر را دسته بندی نمود.

آنچه در ادامه خواهد شد، شامل کلی ترین مواردی است که بسیاری از صاحبان شرکت های برقی با آن روبه رو خواهند بود.

 • باز و بسته نشدن درب ها پس از فشار دادن دکمه های ریموت

 •  نیمه باز ماندن درب حمام در حالی که موتور هنوز کار می کند.

 •  شکسته شدن بازوی جک

 •  باز و بسته شدن درب ها به طور ناگهانی

 •  به هم خوردن تنظیمات زمان بندی باز و بسته شدن دو لنگه درب

 •  تنظیمات مربوط به زمان بسته شدن خودکار درب پارکینگ به هم خورده است یا به صورت خودکار باز و بسته نمی شود.

 •  وجود مشکلاتی در سنسور ایمنی درب پارکینگ

 •  مشکلات مربوط به سیستم برق درب اتوماتیک

 •  نیمه باز شدن بازوهای جک

 •  ایجاد مشکل و خرابی در خازن و استراتر جک

 •  قطع شدن و بروز مشکل در برق ورودی چک

 •  کار نکردن خلاص کن جک در زمان قطع شدن جریان برق

 آنچه در رابطه با علت های رایج وجود دارد، می تواند ریشه متفاوتی داشته باشد و دلایل زیادی می تواند عامل به وجود آورنده این مشکلات شناخته شود که برای اطلاع از هر یک لازم است بررسی های دقیق و اصولی صورت می گیرد.

باز و بسته نشدن درب پارکینگ

 از جمله مشکلات رایج درب های پارکینگ اتوماتیک که برای بسیاری از درب های پایین ممکن است به وجود آمده باشد، باز و بسته نشدن آن است. عدم باز و بسته شدن درب، یکی از مشکلاتی است که اغلب افراد با آن مواجه خواهند بود. این موضوع می تواند به علت های مختلفی به وجود آید. یکی از علت های به وجود آورنده آن، به دلیل وجود مشکل در سنسور ایمنی می باشد.

 در صورتی که مانعی در برابر ایمنی درب پارکینگ به وجود آمده باشد، موجب بروز این مشکلات خواهد شد. در نتیجه بهتر است سنسورها را پس از بررسی در رابطه با وجود مانعی در آنها اطمینان لازم را به دست آورد و از کارکرد درست آنها مطمئن شد. دلایل دیگری نیز در رابطه با مشکلات مطرح شده می تواند وجود داشته باشد که نیازمند بررسی دقیق خواهد بود.

مشکل پیدا کردن سیستم مرکزی از دیگر مشکلات رایج درب های پارکینگ اتوماتیک

یکی از ساده ترین مشکلاتی که برای درب های پارکینگ ممکن است به وجود آید، خرابی ریموت می باشد که این خرابی شامل اتمام باتری و یا وجود مشکلاتی در برد آن خواهد بود. اما در صورتی که سیستم مرکزی آن دچار مشکلی شود، مدارها سیم کشی ها برد و فیوز و بخشی به نام رله دچار مشکلی ممکن است شده باشند.

 شنیدن صدایی که از سیستم خارج می شود به هنگام استفاده از ریموت می‌تواند یکی از آزمایش ها برای بررسی ریشه موارد ذکر شده باشد. در صورتی که صدایی به گوش شنیده نشد، احتمالا مشکل از همین بخش خواهد بود. بررسی فیوز نیز از دیگر موارد مهمی است که باید به آن توجه لازم را داشته باشید.

بروز مشکلات در برق درب پارکینگ

از دیگر مشکلاتی که برای پارکینگ های درب اتوماتیک به وجود می آید، مشکلاتی در سیستم برق که متصل خواهد بود. فیوزی که این جریان را تامین می‌کند و سیم کشی هایی که انتقال آن را بر عهده دارد، در صورت خرابی و قطع شدن از عملکرد جک امکان باز و بسته کردن را نخواهند داشت.

 جریان برق و پریزهایی که در مدار فرمان وجود دارند، در صورتی که خراب شوند و یا قطع شده باشند؛ می توانند باعث به وجود آمدن مشکلاتی شود. شکسته شدن و خرابی خود جک نیز یکی از علائمی است که باید به آن پرداخته شد.در صورتی که جک پارکینگ به درستی عیب یابی نشده باشد و مشکل آن برطرف نشوند، مشکلات ادامه دار خواهد شد.

باز نشدن کامل درب پارکینگ

همانطور که ذکر شد، از جمله مشکلات رایج درب های پارکینگ اتوماتیک باز نشدن درب پارکینگ به طور کامل خواهد بود. در برخی از موارد، دلیل به وجود آمدن این مشکل ضعیف شدن یا بروز مشکل در خازن یا استراتژی جک می باشد. به همین دلیل برای کارکرد درست، درب نیازمند روان بودن یا روغن کاری خواهد بود.

 عدم سرویس و روغن کاری منظم لوله ها و بخش های مختلف درب، موجب می شود که امکان استفاده از درب پارکینگ به درستی وجود نداشته باشد و تنظیمات این قطعات دچار مشکلاتی شود. بنابراین با کمک یک یک تعمیرکار ماهر می توانید نسبت به روغن کاری جک درب پارکینگ سرویس خوبی داشته باشید.

باز نشدن کامل جک درب پارکینگ

 از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای جک درب پارکینگ وجود دارد، باید به باز نشدن کامل آن اشاره نمود. حالتی که موجب می شود درب نتواند به طور کامل باز شود و به صورت نصفه باز بماند. این مشکل قطعاً به طور عمده در جک های الکترومکانیکی دیده می شود. اما در سیستم جک نیز در صورتی که مشکلی به وجود آید، می تواند منجر به این مسئله شود.

 وجود مشکلاتی در سیستم برد و مدار فرمان جک نیز از دیگر مسائلی است که عامل به وجود آورنده این مشکل شناخته می شود. همچنین در صورتی که برخی از قطعات درب اتوماتیک مانند خازن و استراتر دچار مشکلی شده باشد، احتمال بروز سایر مسائل و مشکلات نیز بیشتر خواهد شد.

خلاصه مطلب

در این مقاله به مشکلات رایج درب های پارکینگ اتوماتیک که شامل : نحوه سرویس جک درب پارکینگ ، تنظیم برد درب اتوماتیک ، علت کامل بسته نشدن درب اتوماتیک ، تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ پرداختیم. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا انجام سرویس می باشید، با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.