تعمیر درب اتوماتیک, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, تعمیرکار درب ریموتی, جک پارکینگ, خدمات سرویس دُر, درب اتوماتیک, درب برقی, درب ریموتی, درب شیشه ای, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

مشکلات جک پارکینگ

مشکلات جک پارکینگ

مشکلات جک پارکینگ

جک ها قطعات هستند که برای تبدیل درب معمولی پارکینگ به درب اتوماتیک پارکینگ استفاده می شوند. امروزه در اکثر درب پارکینگ ها جک برقی بکار می رود و کمتر پارکینگی را می بینیم که بدون جک باز و بسته می شوند.

از آنجایی که جک ها ساختار آسیب پذیر دارند بروز حوادثی موجب آسیب دیدن جک پارکینگ شده و در نحوه عملکرد آن مشکلاتی را به وجود می آورند.  در این مقاله سعی کرده ایم به بررسی مشکلات رایج جک پارکینگ و راهکار هایی برای مراقبت از آن بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید:

مشکلات جک پارکینگ و جک پارکینگ

جک پارکینگ تقریبا عضو جدایی ناپذیر درب های پارکینگی می باشند که اغلب ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری دارای درب اتوماتیک پارکینگ می باشند. پیدا کردن مشکل در درب اتوماتیک پارکینگ ها کار متخصصان و افراد حرفه ای می باشد اما با بررسی برخی از مشکلات میتوان ایراد جک پارکینگ را شناسایی کرد.

رایج ترین ایرادات در جک پارکینگ شامل نصب نادرست جک بر روی درب می باشد که ممکن است جک ها هم تراز نباشند و یا با وارد شدن ضربان ناگهانی به آنها موجب آسیب دیدن جک ها شوند.

مشکلات رایج خرابی جک پارکینگ:

یک جک از قسمت های متفاوتی ساخته شده است که هر قسمت مشکلات و ایراد هایی را می تواند ایجاد کند. قطعاتی از جمله موتور جک، فلاشر، ریموت، سنسور ایمنی، سیم کشی های برق، بازوها و مدار فرمان. با وجود این قطعات تنها یک عامل را نمی توان برای به وجود امدن مشکل در جک دانست.

داغ شدن موتور جک:

یکی از مهم ترین مشکلات داغ کردن بیش از حد موتور جک  می باشد که در اثر ایراد استاتور رخ می دهد. صدای بلند موتور جک می تواند در اثر شل شدن پیچ بدنه و یا عدم جای گیری درست موتور در محل مناسب باشد. با برخورد ماشین و یا یک جسم دیگر با جک موتور همچنان کار میکند اما پیستون های آن عمل نخواهد کرد.

باز و بسته نشدن درب:

عدم باز و بسته شدن درب پارکینگ می تواند بروز مشکل در ریموت باشد در واقع خراب شدن ریموت و یا تمام شدن باتری ریموت باعث می شود تا درب باز و بسته نشود. گاهی ممکن است سنسور های ایمنی به دلیل وجود یک مانع در برابر سنسور و یا قطع شدن ارتباط میان ریموت و سنسور، دچار مشکل شود. با این توصیفات بهتر است سنسور ها را بررسی کنید تا از کار کرد درست آن مطلع شوید. وجود اختلال در مدار ها و سیم کشی ها میتواند باعث بروز چنین مشکلی شود.

خرابی ریموت کنترل درب:

یکی از مشکلات رایج جک پارکینگ خرابی ریموت کنترل می باشد. در صورت عدم کار کرد ریموت و روشن نشدن چراغ آن و یا ضعیف شدن نور چراغ ریموت می توانید باتری آن را تعویض کنید. اما هنگامی که چراغ ریموت شما کامل روشن می شود و در عین حال شاهد عدم کار کرد ریموت هستید باید از ارسال دستورات مختلف به درب پرهیز کنید. تمام فرمان های باز و بسته شدن درب توسط ریموت به جک پارکینگ می رسد. در صورت ضربه دیدن و یا نفوذ آب نیز ریموت دچار مشکل در برد و یا دکمه ها می شود. این خرابی ها ممکن است منجر به عدم کار کرد جک پارکینگ شوند.

برد جک پارکینگ:

خرابی برد جک پارکینگ باعث می شود تا هیچ کدام از قطعات به درستی کار نکنند و باعث عدم باز و بسته شدن درب پارکینگ می شود. برد جک مرکز فرماندهی را بر عهده دارد و تمام فرامین را از ریموت به برد می رساند. نیم سوز شدن قطعات برد، اتصالی برد، سوختن برد و … از جمله مشکلات برد جک پارکینگ می باشد.

بخش الکترونیکی جک پارکینگ:

قبل از شروع تعمیر در بخش الکترونیکی درب ابتدا برق ساختمان باید چک شود زیرا ممکن است به دلیل قطع برق مشکل به وجود آمده باشد. استفاده طولانی از جک پارکینگ موجب خشک شدن غلطک شده و تنها راه حل آن روغن کاری و تمیز کردن جک می باشد. یکی دیگر از علت های الکترونیکی جک خراب شدن سنسور های چشمی می باشد که به دلیل قرار گرفتن در معرض تابش نور آفتاب رخ می دهد. برای جلوگیری از بروز این مشکل با قرار دادن سایبان کوچک از اسیب های ناشی از اشعه های مضر تا حدودی جلوگیری کنید.

نتیجه

با توجه به هر کدام از دلایلی که در این مقاله به آن اشاره شد می توانید نسبت به تعمیر جک درب پارکینگ خود اقدام کنید. اگر این خرابی ها به درستی تعمیر نشوند ممکن است دوباره تکرار شوند و هزینه بیشتری را دربر بگیرند. صدا دادن درب پارکینگ، خرابی ریموت درب، خرابی برد جک پارکینگ، باز و بسته نشدن درب، خرابی در موتور جک پارکینگ و … دلایل مختلف خرابی جک پارکینگ می باشند. رسیدگی و مراقبت های منظم باعث جلوگیری از خرابی های جک پارکینگ می شود در نتیجه نشانه های خرابی آن را نادیده نگیرید.