درب برقی

مزیت جک پارکینگی

مزیت جک پارکینگی

ساخت درب از ترکیبات فلز و چوب یا فلز و شیشه و حتی از آلیاژ های خاص استفاده میشود. جک های پارکینگ در حفظ امنیت ساختمان بسیار موثر هستند زیرا دارای ریموت کنترل با فرکانس های متفاوت اند که می توان از فاصله های کم یا زیاد درب را باز و بسته کرد. در مقابل درب های پارکینگی قدیمی که به طور سنتی کار می کنند از لحاظ ایمنی ضعیف و خطرناک هستند اما استفاده از جک پارکینگی ایمنی منزل شما را بالا می برد و کار را برای سارقین سخت میکند. در نظر داشته داشته باشید که شما محدودیتی در انتخاب جک درب پارکینگ ندارید و امروزه در بازار انواع جک های اتوماتیک وجود دارد.

 

مزایای استفاده از جک پارکینگ:

1. باز و بسته شدن آسان جک پارکینگ:

مهم ترین مزیت جک پارکینگ راحت باز و بسته شدن ان می باشد و هیچ ربطی به زور زدن و کلید انداختن ندارد. این یعنی امنیت و ایمن بودن که سارقین نمی توانند به راحتی دست به سرقت بزنند زیرا برای باز کردن درب حتما باید ریموت اصلی در را داشته باشند در حالی که این امر غیر ممکن است و کپی کردن آن هم نمی تواند مفید واقع شود چون جک پارکینگ برنامه ریزی خاصی دارد و فقط نماینده و کمپانی سازنده ان می توانند ریموت را کپی کنند. تمام این محدودیت ها برای حفظ امنیت ساختمان می باشد.

2. صرفه جویی در وقت:

باز کردن درب های پارکینگ قدیمی برای ورود و خروج اتومبیل ها بسیار زمان بر می باشد. زیرا افراد برای باز و بسته کردن درب از اتومبیل پیاده می شوند و این کار زمان بر می باشد و علاوه بر وقت گیر بودن خطراتی را نیز به همراه دارد. بالا بردن سرعت کرکره با به کاربردن یک سری موتور های پرسرعت امکان پذیر می باشد که قیمت بالایی نیز دارند اما در جک پارکینگ نصاب می تواند با یک سری تنظیمات در جوشکاری این کار را به راحتی انجام دهد. هنگام خلوت بودن خیابان امکان حمله سارقین وجود دارد اما امنیت درب های جک دار پارکینگ این امکان را از سارقین گرفته است. در فصل زمستان و سرما احتمال لیز خوردن و مریض شدن وجود دارد اما با وجود ریموت جک درب پارکینگ این احتمال نیر به صفر می رسید.

3.امنیت بالای جک درب پارکینگ:

یکی از مهم ترین مزیت های جک پارکینگ امنیت آن می باشد. همه ی جک های پارکینگ از چشمی یا فتوسل برخوردارند و از سیستم سنسور برخورد مانع استفاده میکنند تا در صورت برخورد با هر چیزی که مقاومت میکند، جک از کار افتاده یا به سمت مخالف برگردد. علاوه بر وجود جک که باعث مقاوم شدن درب می شود وجود قفل برقی روی درب باعث می شود تا درب به راحتی باز نشود و این ایمنی بالای جک درب پارکینگ را نشان می دهد. تمام مواردی که ذکر شد این اطمینان را به ما می دهد که استفاده از جک کنترلی برای درب چارکینگ منطقی تر است.

4. محدود شدن رفت و آمد ها:

افرادی که ریموت درب ساختمان را دارند می توانند از در وارد و خارج شوند که این محدودیت امنیت را افزایش می دهد و سارقان نمی توانند به راحتی درب را باز کنند. حتی امکان کپی کردن ریموت در وجود ندارد.

5. قیمت مقرون به صرفه:

یکی دیگر از مزیت های جک پارکینگ قیمت مقرون به صرفه آن می باشد. امروزه از اختراع جک درب پارکینگ چندین سال میگذرد و کمتر دربی را می توانید پیدا کنید که به صورت دستی باز و بسته می شوند. تولید کنندگان جک درب پارکینگ به دلیل فروش انبوه و تولید در تیراژ بالا سعی کرده اند تا قیمت را تا حدودی کاهش دهند تا افراد برای مجتمع های خود متوانند از این وسیله استفاده کنند.

6. اتوماتیک بودن:

جک پارکینگی به صورت خودکار و اتوماتیک عمل می کند. در واقع جک درب پارکینگ دارای یک مولد برق است که به برق شهری و ۲۲۰ ولت متصل می شود و توسط مولد برق نوسانات و جریان مورد نیاز برای حرکت و جا‌بجایی جک پارکینگی را فراهم می کند.

7. طرح های متنوع و زیبا:

به دلیل تنوع در درب های پارکینگ انتخاب و خریداری آن راحت می باشد. خریدار به دلیل استفاده از متریال درب، ظاهر آن، سازگاری با نمای ساختمان و…  در انتخاب دستش باز است و می تواند از بین هزاران طرح درب پارکینگ چیزی که مد نظر خودش است را خریداری کند.

8. سیستم خلاص کن ساده:

یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است در هنگام استفاده از کرکره برقی با آن مواجه شوید قطع شدن برق ساختمان هنگام ورود و خروج است. در این صورت بالا بردن کرکره برقی مشکل و زمان بر است تا جایی که بسیار منتظر می مانند تا برق دوباره وصل شود و با ریموت کرکره را بالا ببرند. اما در جک پارکینگ این عمل بیشتر از چند ثانیه زمان نمی برد به طوری که مصرف کننده برای خلاص کردن جک ها می بایست کلید یا آچار خلاص کن را داخل محل تعبیه شده قرار دهد و با چرخاندن آن بازو هارا خلاص کند.

9. مناسب برای تردد بالا:

در اماکنی که تردد بالا وجود دارد، مانند مجتمع های مسکونی یا تجاری به هیچ عنوان کرکره برقی پیشنهاد نمی شود. زیرا هم استهکام بالایی دارد و هم بهترین موتور های کرکره اتوماتیک هم قادر به تردد بسیار بالا نیستند. اما جک های اتوماتیک پارکینگ برای تردد بالا ساخته شده اند به طوری که آنهارا با نام سیستم های تردد نا محدود می شناسند. این جک ها از سیستم هیدرولیکی بهره می برند و قادر هستند بدون توقف کار کنند و سالها بدون مشکل به کار خود ادامه دهند.

 

نکات مهم در خرید جک پارکینگی:

اگر می خواهید با خرید جک درب پارکینگ بیش تر از مزایای آن بهره ببرید و کمتر دچار مشکل شوید قبل از انتخاب جک حتما وضعیت درب، محل نصب و تعداد تردد خود را در نظر بگیرید تا بتوانید جک مناسبی را انتخاب کنید. در غیر این صورت اگر جکی خریداری و نصب کنید که اصلا مناسب درب پارکینگ شما نمی باشد مدام با آن جک به مشکل بر خواهید خورد. در هنگام خرید جک پارکینگ با توجه به نوع درب ورودی، وزن هر لنگه درب، ارتفاع هر درب باید از جک پارکینگی استفاده نمایید که توان و قابلیت باز کردن درب ورودی باغ و مجتمع تجاری و مسکونی شما را داشته باشد. جک برقی ابزاری است که برای درب پارکینگ استفاده می شود. یکی از ویژگی های مهم جک درب پارکینگ بی صدا بودن آن می باشد تا صدا مزاحم افراد داخل ساختمان و… نشود.

 

اجزای تشکیل دهنده جک پارکینگ:

جک ها از طریق موتور الکتریکی کار می کنند که دارای منبع تغذیه ای سی  و دی سی می باشند. ریموت درب بر روی مدار فرمان کد می شوند و زمانی که ریموت فشرده می شود دستور به مدار فرمان داده می شود تا درب باز و بسته شود.

هر نوع سیستمی به مصرف کننده خود خدمات مناسب و منحصر به فردی را ارائه می دهد و برای این کار باید هسته درونی خود را به یک سری اجزا گوناگون و متنوع مجهز کند. اجزای تشکیل دهنده جک پارکینگ به صورت زیر می باشد:

مرکز کنترل

چراغ های هشدار دهنده

چشمی و یا فتوسل

ریموت کنترل درب

دو عدد بازو که بر روی درب نصب می شوند

 

نتیجه:

با انتخاب جک های پارکینگ شما می توانید به راحتی نیاز های خود را در این زمینه بر طرف کنید و امنیت را به خودتان هدیه دهید. جک های پارکینگ نیاز به نگهداری و مراقبت دارند که باید هر چند وقت یک بار آنها را چک و سرویس دهی و روغن کاری کنید تا کارکرد خود را به درستی انجام

پیمایش به بالا
تماس