تعمیر درب اتوماتیک

علت صدا دادن جک درب پارکینگ + راه های کم کردن صدا

علت صدا دادن جک درب پارکینگ + راه های کم کردن صدا

صدا دادن جک درب پارکینگ + راه های کم کردن صدا موضوعی است که در این مقاله بدان خواهیم پرداخت. همچنین به علت روشن نشدن فلاشر درب پارکینگ ،  صدای درب پارکینگ ، علت  خرابی جک درب پارکینگ ، فیوز درب پارکینگ ، نحوه کار جک درب پارکینگ خواهیم پرداخت.

برای بررسی دقیق تر صدا دادن جک درب پارکینگ و همچنین انجام راهکارهای لازم برای برطرف نمودن صدای آن، می توانید با کارشناس ما که شماره او در وب سایت موجود است، تماس حاصل نمایید تا اطلاعات لازم را به شما ارائه نمایند و نسبت به تعمیر قطعات اقدام نماید.

صدا دادن جک درب پارکینگ + راه های کم کردن صدا

استفاده از درب پارکینگ و کرکره برقی موجب شده است زندگی افراد را راحت تر از گذشته نماید. برای استفاده از جک درب برقی پارکینگ کافیست با استفاده از ریموت دکمه آن را فشار دهید تا درب به راحتی باز و بسته شود. راحتی و سهولت استفاده از انواع درب ها موجب روی آوردن مردم به استفاده زیاد آنها شده است.

 جک درب پارکینگ در انواع مختلفی وجود دارد و عوامل همچون وزن زیاد و ابعاد بزرگ و میزان تردد آن، موجب کارایی بیشتر و یا کمتر درب خواهد شد. از جمله اجزای درب پارکینگ شامل : جک بازویی ریموت چشمی مرکز فرمان و فلاشر خواهد بود.

 در صورتیکه کاربرد هر یک از این اجزا دچار مشکل شود، امکان عملکرد درست آن وجود نخواهد داشت.

 مهمترین علت های صدای درب پارکینگ

با توجه به اینکه ما برای حل هر مشکلی، ابتدا باید به بررسی ریشه به وجود آمدن آن مشکل و علت های آن بپردازیم،  بنابراین لازم است که در قدم ابتدایی از علت های به وجود آمدن این مشکلات آگاه شویم و پس از آن، نسبت به رفع هر یک اقدام نماییم. در ادامه در رابطه با علت رایج صدا دادن جک درب پارکینگ مطالبی را ارائه خواهیم داد.

 خرابی بلبرینگ ها

نحوه عملکرد بلبرینگ های جک برقی همانند بلبرینگ های ماشین می باشد. در واقع چنانچه بلبرینگ های موتور درب خراب شده باشند، بلبرینگ های جک اتوماتیک هم پس از مدتی دچار آسیب خواهند شد و به همین دلیل صدایی از آن ها خارج می شود.

 خیس شدن جک درب پارکینگ

 از دیگر علل صدا دادن جک درب پارکینگ که موجب خرابی آن نیز می شود، ورود آب به موتور است. با توجه به اینکه موتور جک درب پارکینگ برقی است. بنابراین تماس آن با آب موجب ایجاد صدا و عملکرد نادرست خواهد شد تا جای ممکن بهتر است از نفوذ آب به آن جلوگیری نموده و یا در صورت به وجود آمدن این مشکل، نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

 وجود مشکل در تفلونی

 مهره ماردون یا همان تفلون یکی از قطعاتی است که نقش مهمی در کارکرد درب پارکینگ خواهد داشت اما چنانچه تایم جک ها تنظیم نباشند و یا فشار زیادی به آن وارد شده باشد، موجب خرابی تفلونی نیز خواهد شد به همین دلیل عملکرد تفلونی با مشکلاتی مواجه می شود.

 مشکل در قطعه مدار درب پارکینگ

 در صورتی که مشکلی در مدار درب پارکینگ به وجود آمده باشد و مدار تک سره شده باشد لازم است مدار عوض شده باشد یا چنانچه مدار از تنظیم افتاده باشد، با انجام برنامه ریزی و  ریمپ می‌توان آن را آن را مجدداً تنظیم نمود و از به وجود آمدن صدای بیشتر و یا خرابی قطعات دیگر جلوگیری به عمل آورد.

 وجود آلودگی و نفوذ آن به موتور

  در نگهداری در پارکینگ ها باید دقت زیادی داشته باشیم چرا که در صورت  نفوذ آب یا گرد و غبار به حد یک از قطعات آن مسائل و مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. در صورتی که ذرات خارجی همانند گرد و غبار به موتور یا چرخ دنده ها وارد شود موجب کندی قطعات و به تبع آن سر و صدا در استفاده از کرکره برقی خواهد شد

 خراب شدن خازن ها

 خازن ها نیز از جمله قطعاتی است که نقش تعیین کننده ای در عملکرد درب پارکینگ خواهد داشت و چنانچه این خازن ها دچار مشکل شده باشند و یا ضعیف شده باشند، جک درب پارکینگ صدای زیادی را تولید خواهد نمود و موجب ایجاد مشکلاتی در آن می شود.

 صدا دادن جک درب پارکینگ + راه های کم کردن صدا با مهره هرزگرد

 روغن کاری و گریس کاری از جمله اقدامات ضروری برای سرویس جک درب پارکینگ است. در صورتی که گریس کاری در زمان مناسب و به موقع انجام نشود، موجب می شود که قطعاتی همانند هرزگرد دچار مشکل شود. اما روغن کاری به موقع از ساییده شدن این قطعه جلوگیری خواهد نمود.

نوع موتور مورد استفاده

 از جمله مواردی که بر روی کارکرد جک درب پارکینگ بسیار موثر است و موجب عملکرد خوب و یا بد آن، خواهد شد نوع موتور استفاده شده در آن است. موتور های زنجیری سر و صدای زیادی را نسبت به مدل های قدیمی خواهند داشت و چنانچه موتور درب اتوماتیک شما زنجیری باشد، بهتر است آن را تعویض نمایید.

 در صورتی که موتور قدیمی شده باشد و یا ایراداتی در آن به وجود آمده باشد، احتمال صدا دادن آن بسیار زیاد خواهد بود به همین دلیل دچار مشکلاتی مسائل می شود که در آینده با آن روبرو خواهید بود.

فرسودگی دنده برنجی

 دنده برنجی جک اتوماتیک پس از مدتی به خاطره استفاده مکرر و سایش های فراوان دچار خرابی می شود. چنانچه اقدام لازم و به موقع برای تعویض آن صورت گیرد، از بروز مشکلات آتی جلوگیری به عمل خواهد آورد و در صورتی که تعویض به موقع انجام نشود از عملکرد درست آن به جلوگیری به عمل خواهد آمد.

اقدامات لازم در رابطه با صدا دادن جک درب پارکینگ + راه های کم کردن صدا چنانچه در زمان درست و به موقع انجام شود، موجب جلوگیری از بروز مشکلات در آینده خواهد شد.

راه های کم کردن صدای جک درب پارکینگ

در صورتی که جک درب پارکینگ دچار مشکل شده باشد موجب ایجاد صدای آن خواهد بود. نوع جک مورد استفاده در میزان صدای تولید شده نیز موثر خواهد بود. اما در قدم اول باید به بررسی صدا پرداخت و ابتدا به دنبال منبع این صدا باشیم که چرا به وجود آمده است، زیرا گاهی لازم است برخی از قطعات تعمیر و یا تعویض شوند.

با توجه به تشخیص یک تعمیرکار ماهر گاهی نیاز است که موتور درب پارکینگ به طور کامل تمیز شود زیرا پس از استهلاک و یا کیفیت خود موتور، ممکن است این خرابی به عمل آمده باشد و به همین دلیل مشکلاتی را به همراه داشته باشد. بنابراین نیاز به تعویض موتور از جمله ضروریات شناخته می شود.

 نوع نصب  و تغییر مدل نصب از دیگر اقداماتی است که یک نفر می تواند با انجام دادن آن از ورود سر و صدای اضافه جلوگیری به عمل آورد.

 در واقع جک هایی که بر روی زمین نصب می شود، گرچه هزینه بیشتری را فراهم می کند، اما می تواند در کاهش سر و صدا بسیار موثر باشد.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با علت صدا دادن جک درب پارکینگ + راه های کم کردن صدا و همچنین علت روشن نشدن فلاشر درب پارکینگ ، صدای درب پارکینگ ، فیوز درب پارکینگ ، نحوه کار جک درب پارکینگ و نحوه روغن کاری جک درب پارکینگ  ارائه نمودیم. در صورتی که مایل به دریافت خدمات می باشید، می توانید با شماره کارشناس ما تماس حاصل نمایید.

پیمایش به بالا
تماس