علت باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای 09126756940 بهترین گزینه جهت سهولت تردد در فضاهای پر تردد و لوکس مانند فروشگاه ،بانک،ادارات ، مغازه ،لابی مجتمع مسکونی و اداری نمایشگاه اتومبیل و . . .

تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک در چند نوع عرضه میشوند که به شرح زیر میباشند :
تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک اسلایدی یا کشویی که خود بسته به فضای نصب تعریف میشوند (تک لت ،دو لت ، سه لت و چهار لت) درب های شیشه ای اتوماتیک اسلایدی یا کشویی به صورت مقابل هم و کشویی باز و بسته میشوند .


تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک یا کشویی همیشه باعث راحتی در تردد میشوند.
در گذشته دربها به صورت مکانیکی عمل میکردند .این خود هم باعث زحمت و هم عامل اتلاف وقت مراجعه کننده و انرژی میشود .تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک  اسلایدی، از لحاظ زیبایی محل مورد استفاده و هم از لحاظ امنیتی، قیمت ارزان و سرعت خرید ،پرفروش ترین دربهای شیشه ای اتوماتیک هستند.


درب اتوماتیک کرو یا منحنی که جزو دربهای مدرن و لوکس هستند و برای فضاهایی مانند هتلها ،بیمارستانها ،بانکها ،مراکز خدماتی و تعمیردرب اتوماتیک پارکینگی 
این نوع درب که قیمتهای گرانتری نسبت به تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک اسلایدی یا کشویی دارند علاوه بر زیبایی خاص میتوانند در عرض کمتر ،بازشو بیشتری را اریه دهند.

درب شیشه ای مثلثی : تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک  مثلثی همان درب های شیشه ای اتوماتیک اسلایدی هستند ولی مختص وروردی های سه گوش و کنج میباشند . تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک مثلثی هم به نوبه خود خیلی به صرفه است زیرا در مسیر تردد باریک کنج باز شوی قابل توجهی دارد .زیبایی دربهای شیشه ای اتوماتیک مثلثی نیز مانند دربهای شیشه ای اتوماتیک منحنی ،مثال زدنی است . انتخاب این نوع درب خود یک کار هوشمندانه است .


تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک فولدینگ یا اتوبوسی : این نوع درب ها دارای لت های کوچک و عملا بیشترین باز شو را در میان انواع تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک  را دارد .
در ورودی های بسیار کم عرض ،بیشترین فضایی که اشغال میکنند از هر طرف فقط ۱۰ سانتیمتر است . درب اتوماتیک فولدینگ یا اتوبوسی به دلیل اینکه دقیقا شبیه درب اتوبوس عمل میکنند به این نام معروف شده اند .نحوه عملکرد این نوع از دربهای اتوماتیک بوسیله تعداد محدودی بازوی مکانیکی و لولای مخصوص به صورت عرضی حرکت میکنند .

تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی :درب های تلسکوپی دو نوع تلسکوپ عمودی و تلسکوپی عرضی دارند . دربهای شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی از نوع عرضی و با قیمت مناسبی عرضه میشوند .این نوع دربها از لحاظ بازشو نسبت به درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدی در وضعیت بهتری هستند .

زیرا درب اتوماتیک تلسکوپی در هر عرض ورودی ،دو سوم ولی درب شیشه ای اسلایدی یا کشویی نصف عرض دهنه را باز شو میدهد.در دربهای شیشه ای اتوماتیک معمولا دو لت متحرک و یک لت ثابت به کار گیری میشود که گاها در شرایط ویژه از سه و چهار لت متحرک هم استفاده میشود .

روش کار درب شیشه ای تلسکوپی به ایه شکل است که یک لت ثابت و دو لت متحرک که سرعت لت کند رو ۵ کیلومتر و سرعت لت تند رو ده کیلومتر در ساعت میباشد.


قطعات مصرفی تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک در انواع عموما به یک صورت است فقط تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک منحنی یا کرو تفاوت زیادی نسبت به دیگر هم خانواده های خود دارد .

این قطعات تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک عبارتند از :

ریل تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک که از جنس آلومینیوم سخت و با مقطع ضد سایش که در بر گیرنده تمامی قطعات درب اتوماتیک است . ریل معمولا با رنگ آنادایز (نقره ای) عرضه میشود ولی برحسب سلیقه کارفرما میتوان با تغییر رنگ کوره ای ،آن را با نما و محیط هم سو کرد .

( که دو نوع مختلف با استفاده های متفاوت دارد : چشم BA که به کله عقابی معروف است و عملکردی دایره شکل دارد . نوع دوم سنسور چشم پرده ای است که قیمتی به مراتب بالاتر از BA دارد البته بخاطر عملکرد منحصر به فرد خود که همانطور که از نامش پیداست به صورت خطی عمل میکند و همین نوع عملکرد چشم پرده ای باعث چلوگیری از باز شدن بیهوده متعدد و کمترین هدر رفت انرژی در درب اتوماتیک میشود )

موتور های درب اتوماتیک :
موتور های درب اتوماتیک در دو نوع انکودر دار و ساده در دسترس هستند .

کنترل باکس یا مرکز کنترل مدار فرمان که تمامی دستورات را بوسیله ریموت یا کی پد دیجیتال یا سلکتوری و چشم های IN DOOR و OUT DOOR دریافت و به موتور انتقال میدهد .کنترل باکس دارای یک صفحه کلید دستی یا دیجیتال و یا ولومی است که تنظیماتی مانند میزان بازشو ،سرعت بازشدن ،سرعت بسته شدن ،مدت زمان باز ماندن و . . . را دریافت و در حافظه خود به صورت دایم ثبت میکند .

هنگر یا غلتکها که وظیفه نگه داشتن لت های متحرک شیشه ای را دارند که بوسیله تسمه دنده شانه ای به موتور متصل و با توجه به حرکت موتور لت ها را به حرکت در می آورند .


هرزگرد که نقطه مقابل موتور و در دیگر طرف ریل بسته میشود دور رفت و برگشت موتور و هنگرها را بوسیله تسمه کامل میکند . هرزگرد دارای یک پیچ ریگلاژ است که به واسطه آن میتوان میزان آزاد بودن تسمه را کنترل کرد .

تمامی این قطعات در آخر بوسیله یک کاور هم رنگ پوشیده میشون که این کار خود چند دلیل دارد .
حفظ ظاهر و کامل کردن زیبایی درب شیشه ای اتوماتیک از دید بیننده دومین عامل حفاظت از قطعات درب اتوماتیک در برابر ضربه ، گرد و خاک ، سرقت و . . .

در هر تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک  سکوریت ۱۰ تا ۱۲ میلیمتر نشکن و کاملا شفاف استفاده میشود .
شیشه سکوریت استفاده شده در درب شیشه ای اتوماتیک با آلومینیوم فریم و یا قاب گرفته میشود .
فریم دور شیشه ها نیز در رنگهای متعددی تولید و به عرصه ظهور میرسند که غالبا رنگ سفید بیشترین استفاده را دارد

رنگهای فریم عبارتند : نقره ای ،دودی ،شامپاینی ،قرمز و . . .
البته در مکان هایی مثل نمایشگاه، لابی ،هتل و … که دکوراتیو می باشند از فریم استیل طلایی ویا فریم نقره ای آیینه ای و گاهی خشدار نیز استفاده می شود .

تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک  جز انتخاب هایی می باشد که ظاهر شاختمان را زیباتر می کند و قابل استفاده در هر نوع مکانی می باشد . اگر فضای استفاده شما برای نصب درب اتوماتیک کم است میتوانید با کمک گرفتن از درب اتوماتیک از بیشترین فضا در محیط استفاده کنید .

تعمیردرب شیشه ای اتوماتیک قابلیت های زیادی دارد و می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای مکان هایی که عمومی هستند مانند بیمارستان ها، مراکز توان بخشی، بانک ها ، ادارات، شرکت ها، مراکز کنفرانس ، نمایشگاه ها و… باشد.

 

 

علت‌های باز و بسته شدن ناصحیح درب‌های شیشه‌های اتوماتیک می‌توانند بسیار متنوع باشند و به عواملی مانند سیستم مکانیکی، الکتریکی، الکترونیکی، یا حتی مشکلات محیطی برگردند. در زیر، به برخی از دلایل رایج مشکلات در باز و بسته شدن درب های اتوماتیک شیشه های اشاره میکنم:

1. خرابی در مکانیک درب:

  • ریلها و گیره‌ها: اگر ریل‌ها یا گیره‌های مکانیکی درب آسیب‌دیدگی یا آسیب‌دیدگی، ممکن است در اجرای حرکت صحیح مانع شوند.
  • قطعات گیربکس: مشکلات در گیربکس، مانند دنده‌ها یا بلبرینگ‌ها، می‌توانند باز و بسته شوند ناصحیح را ایجاد کند.

2. مشکلات الکتریکی:

  • قطع بودن برق: قطع شدن برق به درب به سیستم‌های الکتریکی می‌تواند باعث عدم اجرای دستورات شود و در نتیجه مشکل در باز شدن و بسته شدن آن وجود دارد.
  • کابل‌ها و اتصالات الکتریکی: کابل‌ها یا اتصالات الکتریکی آسیب دیده می‌توانند باعث عدم ارسال به موقع دستورات باز و بسته شدن شوند.

3. مشکلات الکترونیکی:

  • سنسورها و ماژول‌های کنترل: مشکلات در سنسورها یا ماژول‌های کنترل می‌توانند اطلاعات نادرستی را ارسال کنند و در نتیجه باعث باز و بسته شدن ناصحیح گردند.
  • برنامه نویسی و ویژگی: مشکلات در برنامه نویسی یا سیستم نیز می‌تواند عملکرد درست درب را تحت تأثیر قرار دهد.

4. مشکلات محیطی:

  • مانع‌ها یا مواد غیرمجاز: امکان وجود مواد خارجی یا مانع‌ها در مسیر حرکت درب، باز و بسته شدن درب را دارند.
  • شرایط جوی: در برخی موارد، شرایط جوی مانند یخ‌زدگی یا باران می‌تواند بر عملکرد درب‌ها تأثیر بگذارد.

5. عوامل مکانیکی نادرست:

  • تعداد زیاد: استفاده از مکر از در‌ها ممکن است باعث استفاده و خرابی قطعات مکانیکی شود.
  • نصب نادرست: نصب نادرست در ابتدا ممکن است به مشکلات بعدی در عملکرد درب شود.

برای تشخیص و رفع مشکلات، توصیه می‌شود که یک تکنسین ماهر و متخصص در زمینه تعمیرات درب‌های شیشه‌های اتوماتیک را مشاوره و به عیب‌یابی و تعمیرات بپردازد.