تعمیر درب اتوماتیک, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, تعمیرکار درب ریموتی, جک پارکینگ, خدمات سرویس دُر, درب اتوماتیک, درب برقی, درب ریموتی, درب شیشه ای, مقاله

طریقه تنظیم تایمر درب های اتوماتیک

انواع جک درب ریموتی پارکینگ

طریقه تنظیم تایمر درب های اتوماتیک در این مطلب می‌خواهیم به چند نکات مهم برای خرید جک پارکینگ که بسیار مهم هستند اشاره کنیم تا شما بتوانید خرید راحت تر و مطمئن تر و بهتری داشته باشید

جک پارکینگ

 زمانی که شما تصمیم گرفتید که برای ساختمان تان جک پارکینگ تهیه کنید باید بدانید که قبل از خریداری جک پارکینگ، به نکات خیلی مهمی باید توجه کنید. تا بعدها برای شما دردسر ساز نشود و بتوانید با قیمت مناسب بالاترین کیفیت جک را خریداری نمایید..

قصد داریم در این مقاله مطالبی را بگوییم که یکی از مهمترین نکات برای خرید جک است و به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. با ما همراه باشید.

طریقه تنظیم تایمر درب های اتوماتیک :

شمالی یا جنوبی بودن  درب ساختمان

 شاید  مطلبی و نکته ای را که می‌خواهیم بگوییم را قبلاً جایی نشنیده باشید و برای شما تازگی داشته باشد. یکی از نکات ساده و البته مهم در خرید جک پارکینگ این است که باید به شمالی یا جنوبی بودن درب ساختمان شما توجه شود. برای مثال ساختمان هایی که جنوبی هستند باید نصب شوند که دارای ترمز هستند معمولاً این جک ها  دور آهسته ای دارند.

پس بهتر از این نوع جک ها را انتخاب کنید زیرا علاوه بر ویژگی که ذکر شد صدای نسبتا پایین تری نسبت به جک های دیگر دارند به طور کلی ضربه نمی زنند. و در نتیجه به شمالی و جنوبی بودن درب حتما توجه کنید. شاید با خودتان بگویید که این نکته آنچنان مهم نیست. ولی رعایت همین نکات در طول عمر جک و کارکرد صحیح آن نقش موثری دارد.

 وزن درب پارکینگ

 قبل از خرید جک حتماً به وزن درب پارکینگ توجه ویژه ای داشته باشید و آن را بررسی کنید. اگر درب پارکینگ ساختمان شما وزن زیادی دارد و سنگین است حتماً جکی را خریداری کنید کیفیت نسبتاً بالایی دارد تا بتواند وزن سنگین درب را به راحتی تحمل کند.

سعی کنید در خرید جک از برندهای معروف و مشهور و محبوب در بازار خریداری کنید. چون این برند تا در نکات وزن درب بسیار حساس هستند و کیفیت بالایی دارند. در نتیجه جکهای تولید این شرکت ها قدرت خوب و توان بالایی دارند و می توانند سالها برای شما کار کنند

 تعداد تردد ساختمان

 یکی از مهمترین نکات در خرید جک پارکینگی این است که قبل از خرید این قطعه میزان تردد و ورود و خروج شدن از ساختمان را چک و بررسی نمایید. این نکته به یکی از مهمترین نکات در خرید جک ساختمانی تبدیل می شود. بدانید که برای ساختمان هایی که تردد بسیار زیادی دارند و عموماً پر تردد هستند بهتر است کی را خریداری کنید که بالاترین کیفیت را داشته.

بدیهی است که این نوع سگ ها به دلیل کیفیت بالا قیمت نسبتا بالایی نسبت به بقیه جک ها هم دارند.

پس نتیجه میگیریم اگر درب پارکینگ ساختمان شما به دفعات زیاد باز و بسته می شود حتماً از جک مرغوب و باکیفیت استفاده کنید. برای مثال اگر جک برای ساختمان اداری و یا ساختمان های مسکونی بر جمعیت لازم ندارید از جک باکیفیت باید استفاده کنید و بعد ها برای شما هزینه اضافی تولید نشود.

 نصاب جک

 فرض کنید شما پس از رعایت نکات فوق جکی با کیفیت خریداری کرده‌اید.. پس از این مرحله شما باید آن را به درستی نصب کنید. انتخاب درست نصاب یکی از مهمترین نکات در خرید و نصب جک است.

شما باید از متخصص این کار کمک بگیرید هیچ مشکلی برای درب پارکینگ شما ایجاد نشود. نصب جک باید توسط افراد متخصص و کاربلد صورت بگیرد. چون اگر به طور اشتباه نصب شود در عملکرد صحیح جک خدشه ای وارد میشود. حتماً این نکته را مد نظر بگیرید و افراد متخصص در این کار نصب جک را بسپارید

 سایر نکاتی که برای خرید جک باید رعایت کنیم

 اولین نکته این است که وقتی در حال خریدن جک هستید سعی کنید یکی را پیدا کنید که گارانتی معتبر شرکتی داشته باشد. تا شرکت به شما تضمین بدهد که جک به مدت زمان مشخصی هیچ مشکلی برایش پیش نمی آید. حتماً این نکته را در نظر بگیرید تا بتوانید خرید مطمئن تری داشته باشید.

 همچنین باید به داخل باز شدن و بیرون باز شدن درب پارکینگ در خرید جک توجه کنید. علاوه بر آن باید بگوییم که محل نصب جک درب پارکینگ یکی از مهمترین نکات است آن را رعایت  کنید

 و در نهایت یکی از مهمترین نکات در خرید جک تعداد واحدهای مسکونی در ساختمان است. هرچه تعداد واحد ها بیشتر باشد  استفاده از جک پارکینگ بیشتر می‌شود و در بیشتر باز و بسته می شود. پس به این نکات توجه کنید

 قیمت جک پارکینگ

 اما فرض کنید تمام این نکات را یاد گرفتید. ولی ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که قیمت جک پارکینگ چه مقدار است. و برای اینکه جک مرغوب و باکیفیت را پیدا کنیم چه مقدار باید هزینه کنیم تا به نیازمندان برسیم.

همانطور که می دانید جک انواع و مدل ها و برندهای معروف و متفاوتی دارد. و هر برند نسبت به صادرات و واردات خود قیمتی را برای مشتریانش تعیین و تنظیم میکند.

جک ممکن است بر اساس جنس و مدل خود و کارایی خود کمی متفاوت باشد. ولی به طور کلی معمولاً جک ها قیمتی میان ۴ میلیون تومان  تا حدوداً ۱۶ میلیون تومان دارند. جک های میان این قیمت بر اساس کیفیت و مدل خود متفاوت است.

همچنین ناگفتنی نماند نوسانات در قیمت دلار می تواند تاثیر بر قیمت اصلی جک در بازار باشد.

انواع جک درب ریموتی پارکینگ

تنظیم تایمر درب های اتوماتیک

نحوه تنظیم تایمر درب های اتوماتیک، بسته به مدل و برند درب شما می تواند متفاوت باشد. با این حال، به طور کلی دو روش برای تنظیم تایمر درب های اتوماتیک وجود دارد:

1. استفاده از دکمه های روی درب:

 • اکثر درب های اتوماتیک دارای دکمه هایی روی بدنه خود هستند که می توانید از آنها برای تنظیم تایمر استفاده کنید.
 • برای این کار، ابتدا باید دفترچه راهنمای درب خود را مطالعه کنید تا از محل و عملکرد دکمه ها آگاه شوید.
 • به طور کلی، یک دکمه برای تنظیم زمان باز ماندن درب و دکمه دیگری برای تنظیم زمان تاخیر در بسته شدن درب وجود دارد.
 • با فشار دادن دکمه ها می توانید زمان مورد نظر خود را تنظیم کنید.

2. استفاده از ریموت کنترل:

 • برخی از درب های اتوماتیک نیز دارای ریموت کنترلی هستند که می توانید از آن برای تنظیم تایمر استفاده کنید.
 • برای این کار، باید از دکمه های مخصوص تنظیم تایمر روی ریموت استفاده کنید.
 • نحوه کار با این دکمه ها نیز در دفترچه راهنمای درب شما توضیح داده شده است.

نکات مهم:

 • قبل از تنظیم تایمر، از خاموش بودن برق درب اطمینان حاصل کنید.
 • در هنگام تنظیم تایمر، دقت کنید که زمان مورد نظر را به درستی تنظیم کنید.
 • اگر در تنظیم تایمر مشکل دارید، می توانید از دفترچه راهنمای درب خود یا از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

در اینجا چند نمونه از نحوه تنظیم تایمر درب های اتوماتیک مختلف آورده شده است:

 • درب های اتوماتیک لولایی:
  • برای تنظیم زمان باز ماندن درب، دکمه “باز” را فشار داده و نگه دارید تا زمان مورد نظر شما تنظیم شود.
  • برای تنظیم زمان تاخیر در بسته شدن درب، دکمه “بسته” را فشار داده و نگه دارید تا زمان مورد نظر شما تنظیم شود.
 • درب های اتوماتیک کشویی:
  • برای تنظیم زمان باز ماندن درب، دکمه “باز” را فشار دهید و سپس دکمه “+” یا “-” را فشار دهید تا زمان مورد نظر شما تنظیم شود.
  • برای تنظیم زمان تاخیر در بسته شدن درب، دکمه “بسته” را فشار دهید و سپس دکمه “+” یا “-” را فشار دهید تا زمان مورد نظر شما تنظیم شود.
 • درب های اتوماتیک گردان:
  • برای تنظیم زمان باز ماندن درب، دکمه “چرخش” را فشار داده و نگه دارید تا زمان مورد نظر شما تنظیم شود.
  • برای تنظیم زمان تاخیر در بسته شدن درب، دکمه “توقف” را فشار داده و نگه دارید تا زمان مورد نظر شما تنظیم شود.

در این مقاله به چندین نکات مهم و اساسی در خرید جک اشاره شد. نکات مهم برای خرید جک پارکینگ بسیار گسترده و زیاد است. ولی مهمترین و اصلی ترین نکات گفته شده تا بتوانید خرید مطمئن تر و راحت تری داشته باشید. در خرید جک پارکینگ توجه داشته باشید که این قطعه را از فروشگاه ها و افرادی خریداری کنید که قابل اعتماد باشند.

اگر فرد قابل اعتماد باشد جکی با کیفیت و فابریک در اختیار شما قرار می دهد و می توانید از این جک سالیان سال ها استفاده کنید و هزینه های اضافی برای شما به وجود نمی آید. ولی متاسفانه اگر جک نا مرغوب و با کیفیت خریداری نمایید بلا استثنا پس از مدت زمان کوتاهی به مشکل جدی بر می خورید و عملکرد صحیح در پارکینگ به مشکل برمی خورد.

پس از همان اول دنبال جک باکیفیت و مرغوب می باشید که پس از مدت ها هزینه های زیادی برای شما تولید نکند