تعمیر درب اتوماتیک, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, تعمیرکار درب ریموتی, جک پارکینگ, خدمات سرویس دُر, درب بازکن برقی, درب برقی, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

راه های محافظت از درب اتوماتیک پارکینگ در فصل زمستان

تعمیر درب برقی با گارانتی

راه های محافظت از درب اتوماتیک پارکینگ در فصل زمستان

با توجه به حساسیت درب کرکره اتوماتیک در برابر تعییرات آب و هوایی، راه های محافظت از درب اتوماتیک پارکینگ در فصل زمستان از جمله نکات بسیار مهمی است که باید بدان توجه داشت. در این مقاله به مهم ترین راهکارهای ضروری برای ایجاد سلامت درب اشاره خواهیم نمود.

برای ایمنی بالا و همچنین اطمینان از اینکه راه های مخافظتی انتخابی توسط شما موثر بوده است، می توانید با کارشناس ما تماس حاصل نمایید تا نسبت به اقدامات پیش گیرانه تلاش لازم را داشته باشد.

راه های محافظت از درب اتوماتیک پارکینگ در فصل زمستان

با توجه به اینکه درب های پارکینگ اتوماتیک نسبت به برخی از شرایط محیطی حساس بوده به همین دلیل فصول سرد سال می تواند به صورت متفاوتی در عملکرد آنها موثر باشد. عنوان مثال : در فصل زمستان و سرما به دلیل یخ زدگی درب پارکینگ ممکن است دچار خرابی بشود. بنابراین استفاده از راهکارهای جهت محافظت از آن‌ها ضروری به نظر می رسد.

  بهتر است قبل از اینکه فصل زمستان آغاز شود، نسبت به  تمهیداتی جهت راه های محافظت از درب اتوماتیک پارکینگ در فصل زمستان اقدامات لازم را به انجام برسانید زیرا سرمای زیاد می تواند موجب یخ زدگی و خرابی درب اتوماتیک پارکینگ خانه یا محل کار شما می شود و به همین دلیل هزینه‌های زیادی را برای شما به وجود آورد.

مهمترین راهکارهای مراقبت از درب اتوماتیک پارکینگ در زمستان

 میزان سرمای هوا در شهرهای مختلف کشورمان متفاوت است. به همین دلیل علاوه بر آنچه در این مقاله در ادامه خواهد ذکر خواهد شد، نیازمند اقدامات بیشتری خواهیم بود. بنابراین جهت جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات بیشتر بهتر است با یک تعمیرکار ماهر در این زمینه تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 موتور درب پارکینگ را عایق کاری کنیم

 با توجه به خشکی آب و هوا و همچنین سرمای زیاد، احتمال نفوذ آب به داخل موتور بسیار زیاد است و همین مسئله موجب یخ زدگی می شود. جهت جلوگیری از بروز این مشکل، می توانید با پشم شیشه موتور را پوشش دهید و به عنوان یک نوع  عایق محافظ برای جلوگیری از خرابی موتور شما عمل کند.

 با توجه به اینکه پشم شیشه به عنوان عایق حرارتی و همانند پشم سنگ عمل می کند به همین دلیل موجب عدم بروز انتقال سرما به موتور خواهد شد و از آسیب ها های احتمالی آینده جلوگیری به عمل خواهد آورد.

 روغن کاری کردن  درب اتوماتیک

 درب اتوماتیک را می توان به صورت دوره ای روغن کاری نمود چرا که این کار موجب می شود حرکت تیغه ها و قسمت متحرک با سرعت بیشتری عمل نمایند و درب با سهولت بیشتری بالا یا پایین برود. همچنین لازم به ذکر است که فشاری که بر درب ها وارد می‌شود موجب کاهش عملکرد آن خواهد شد.

 با توجه به تنوع بسیار زیاد روغن جک درب پارکینگ بهتر است که شما از مناسب ترین آنها استفاده نمایید. زیرا استفاده از برخی از انواع روغن ها موجب می شوند روغن کاری برای مدت زمان کوتاهی مفید باشد و پس از گذشت مدت زمان مجدداً مشکلات به وجود آمده به قوت خود باقی بماند و حتی مسائل بیشتری را به همراه بیاورد.

بررسی ریموت کرکره برقی

یکی دیگر از مشکلاتی که  در هر فصلی از سال می تواند به وجود آید و موجب عملکرد نادرست در ریموت می شود، وجود مشکل در ریموت کرکره برقی خواهد بود. چنانچه های راه های محافظت از درب اتوماتیک پارکینگ در فصل زمستان را به درستی به انجام نرسانده باشید، با استفاده از  ریموت امکان باز و بسته کردن آن را نخواهید داشت.

 برای اطلاع از عملکرد درب ریموت می توانید به چراغ آن توجه کنید در صورتی که نسبت به چراغ آن نسبت به گذشته کمرنگ‌تر شده باشد و یا خاموش شده باشد، به احتمال بسیار زیاد دچار مشکل شده است و لازم است بررسی دقیق در این زمینه صورت گیرد. در قدم ابتدایی میتوان با تعویض باتری برای چک نمودن ایراد مشکل اقدام نمود.

قرار دادن سایه بان برای درب کرکره برقی

 یکی از اقدامات پیشگیرانه ای که می توانید جهت محافظت از کرکره برقی و همچنین افزایش عمر آن انجام دهید، ایجاد سایه بان برای کرکره برقی خواهد بود. گاهی به دلیل  نفوذ زیاد آب به داخل موتور و یا برخی از قطعات حساس ممکن است قطعات دچار سوختگی و یا خرابی شده باشند و همچنین در فصل گرما نیز وجود سایه بان موجب می‌شود که به فتوسل ها آسیبی وارد نکند.

 در صورتی که چشم ها دچار مشکل شده باشندف لازم است آنها را تمیز نموده تا بتوانند اشعه مادون قرمز را راحت تر به گیرنده برسانند. همچنین چنانچه چشمی ها تراز نشده باشند، امکان استفاده صحیح وجود ندارد و به همین دلیل درب کرکره به درستی نمی تواند عمل کند و یا باز و بسته شود.

تنظیمات مهم برای جک درب پارکینگ

 توجه به نکات کلی و همچنین تنظیم نمودن برخی از قطعات موجب عملکرد درست  درب پارکینگ و در عین حال افزایش طول عمر آن خواهد شد که در ادامه به به برخی از این تنظیمات و اقدامات ضروری اشاره خواهیم نمود.

 بالانس نمودن درب کرکره برقی

 از جمله اقداماتی که موجب جلوگیری از خرابی کرکره های برقی می شود، بالانس نبودن در اتوماتیک خواهد بود اگر تیغه های درب به طور منظم بالا و یا پایین روند، این مسئله موجب می‌شود تا خرابی بیشتری را برای درب به وجود آورد و همچنین امکان باز و بسته کردن آن به درستی وجود نخواهد داشت.

 با توجه به اینکه کرکره برقی از وزن بسیار بالایی برخوردار است، در صورتی که بالانس درب به درستی صورت نگیرد، موجب آسیب به موتور و سایر قطعات آن خواهد شد و به همین دلیل خسارت زیادی را برای درب اتوماتیک به وجود خواهد آورد.

یک تعمیرکار ماهر با توجه به ابزار و تجربه و تخصصی که دارد، می تواند به راحتی نسبت به این مسئله آگاه شود و راهکارهای لازم را ارائه دهد.

بررسی دستگاه مرکزی و فیوز

چنانچه پس از بررسی  ریموت درب اتوماتیک پارکینگ، متوجه سالم بودن و عدم ایراد مشکلی در آن شدید، باید از سلامت موتور و برد اصلی درب نیز اطمینان لازم را به دست آورید. برای این کار کافیست گوشی خود را به دستگاه مرکزی نزدیک کرده و دکمه ریموت را لمس کنید.

 در صورتی که صدایی از فرمان صادر شد، دستگاه مرکزی سالم است. اما چنانچه صدایی قابل شنیدن نبود، بهتر است ابتدا فیوز را چک کنیم و در صورتی که فیوز دچار ایرادی نباشد، این احتمال وجود دارد که مشکل از برد مدار و یا سیم های متصل به آن باشد که نیازمند بررسی دقیق خواهد بود.

بررسی عملکرد جک بازویی درب پارکینگ

 یکی از اقداماتی که نه تنها در فصل زمستان، بلکه در کلیه فصول سال باید نسبت به آن اهتمام لازم را داشته باشید، بررسی عملکرد جک بازویی خواهد بود. در صورتی که پس از بررسی های لازم متوجه مشکلی در این قطعه شدید و یا جک بازویی باز و بسته نشد، می توان احتمال قوی را برای مشکل در این قطعه دانست.

 اگر مشکل از چشمی های درب پارکینگ باشد، امکان باز کردن درب پارکینگ وجود خواهد داشت اما هنگام بسته شدن با مشکلاتی مواجه خواهیم شد. ولی چنانچه امکان باز و بسته کردن درب پارکینگ وجود نداشته باشد، احتمالا مشکل از جک بازوی خواهد بود و در این صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعه معیوب وجود خواهد داشت.

خلاصه مطلب

در این مقاله به موضوع راه های محافظت از درب اتوماتیک پارکینگ در فصل زمستان پرداختیم. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می باشید، و یا اینکه مایل به اقدامات لازم جهت پیشگیری از بروز مشکلات هستید، می توانید با تعمیرکار ما که در این زمینه از مهارت کافی برخوردار است تماس حاصل نمایید.