تعمیر درب اتوماتیک, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, تعمیرکار درب ریموتی, جک پارکینگ, خدمات سرویس دُر, درب اتوماتیک, درب برقی, درب ریموتی, درب شیشه ای, درب شیشه ای اتوماتیک, درب کنترلی, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

راهنما خرید جک درب پارکینگ

درب برقی

راهنما خرید جک درب پارکینگ

یکی از تجهیزات بسیار مهم و کارآمد که امروزه در پارکینگ اکثر ساختمان ها وجود دارد جک درب پارکینگ است که در آسایش مردم و امنیت ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل امروزه بیشتر درب پارکینگ های ساختمان مجهز به جک پارکینگ می باشند.

بدون راهنمای خرید جک پارکینگ نمیتوان یک خرید مطمئن و ایمنی را تجربه کرد. زیرا برند های بسیار متنوع و گسترده‌ای جک درب پارکینگ را تولید می کنند که هرکدام مشخصات و کیفیت های متفاوتی دارند. در این مقاله سعی کردیم شما را در خرید جک درب پارکینگ راهنمایی کنیم، با ما همراه باشید:

انواع جک درب پارکینگ

جک هیدرولیکی:

جک هیدرولیکی نوعی از جک درب پارکینگ می باشند که توصیه می شود آن را در پارکینگ ساختمان هایی که با درب سنگین و بزرگ استفاده کنید.

در واقع این دسته از جک ها برای درب ساختمان هایی مناسب هستند که تردد بسیار بالایی دارند و به دلیل کار کردن این جک ها با روغن می توان آنها را در مکان های متفاوت با اطمینان از حفظ عملکرد مناسب آنها استفاده کرد. در نتیجه از نقاط قوت این جک می توان به توانایی بسیار بالا و قدرت باز و بسته کردن بزرگترین درب ها اشاره کرد.  این نوع از جک ها برای درب های کوچک پارکینگ ساختمان مناسب نمی باشند.

جک الکترومکانیکی:

جک الکترومکانیکی از یک موتور کوچک و چرخ دنده های زیادی تشکیل شده اند. این جک ها با گیربکس های مکانیکی کار می کنند و کارایی آنها در هوای بسیار سرد تحت تاثیر قرار می گیرند و موتور این دستگاه با چرخاندن چرخ دنده ها درب پارکینگ را باز و بسته می کند.

جک الکترومکانیکی در مقابل جک های هیدرولیکی می باشند که این دسته از جک ها برای ساختمان هایی با تردد متوسط مناسب هستند.

تکنولوژی الکترومکانیکی درب پارکینگ به نحوی طراحی شده که باید آن را در پارکینگ هایی با رفت و آمد کم در ساختمان های کم جمعیت استفاده کرد در غیر اینصورت امکان خرابی زود هنگام و افزایش استهلاک دستگاه وجود دارد.

معیار انتخاب بهترین جک درب پارکینگ:

 صدای باز و بسته کردن درب پارکینگ:

توجه داشته باشید که در هنگام باز و بسته کردن درب پارکینگ سر و صدای ایجاد شده موجب اذیت ساکنین ساختمان میشود نتیجه برای این مسئله باید اهمیت قائل شوید و به دنبال خرید محصولی با کیفیت و مرغوب باشید تا با تولید صداهای ناهنجار ارامش شما سلب نشود. امروزه جک های درب پارکینگ توانایی باز و بسته کردن درب پارکینگ بدون تولید صداهای ناهنجار و آلودگی صوتی را دارند.

توان قدرت موتور:

قدرت بالا سبب کارکرد بی صدا، ترمز گیری به جا و عملکرد نرم تر می شود. در نتیجه موتوری را تهیه کنید که بالاترین توان را دارد اما اگر جک اتوماتیکی که توان پایینی دارد تهیه کردید به این نکته توجه کنید که عمر کوتاهی هم خواهد داشت.

آنتن دهی خوب و مدارفرمان وسیع:

میزان آنتن دهی و وسعت مدار فرمان جک درب پارکینگ از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا درب های پارکینگ بعد از نصب جک تنها با ریموت باز و بسته می شوند و باید سیگنال های یکدیگر را به خوبی دریافت کنند.

میزان تردد روزانه:

تعداد تردد روزانه در پارکینگ یکی از موارد بسیار مهمی است که در زمان خرید جک برای درب پارکینگ باید مد نظر بگیرید. بر اساس تعداد واحد هایی که در ساختمان وجود دارد و میزان ترددی که در طول شبانه روز از درب ساختمان صورت می گیرد،

نوع جک درب را انتخاب کنید زیرا هر جک توانایی تحمل تعداد مشخصی در طول شبانه روز را دارد و به همین دلیل جک هایی با قدرت های مختلف به بازار عرضه می شوند. بر اساس مسکونی بودن و یا اداری بودن ساختمان و تعداد واحدهای آن میزان ماشین هایی که در آن ساختمان وجود دارند و در شبانه روز تردد می‌کنند باید یک جک مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

وزن و طول درب ها:

هنگام خریداری جک مناسب برای درب پارکینگ باید وزن و طول هر درب را در نظر بگیرید. برای درب هایی با وزن و طول های متفاوت جک های برقی متفاوتی نیز وجود دارد. برای خرید جک درب پارکینگ مناسب باید به اندازه شفت جک توجه کنید اندازه شفت باید متناسب با طول درب انتخاب شود و هرچه طول بیشتر باشد جک هایی با شفت های بلندتر برای درب مناسب می باشند.

از آنجایی که هر جک توانایی کشش تا وزن خاص را دارد باید به این نکته توجه کنید که اگر پارکینگ شما وزن سنگینی دارد باید قبل از خرید جک اتوماتیک توجه داشته باشید

که جک درب پارکینگ قدرتش از وزن درب مورد انتخابی شما بیشتر باشد. خرید بازوهایی که قدرت خیلی بیشتر نسبت به درب موردنظر شما دارد توصیه نمی شود به دلیل اینکه اگر درب خیلی سبک و جک بسیار پر قدرت باشد باعث لرزش هایی روی درب میشود و برای ساختمان هایی که پارکینگ مسقف دارند ممکن است آزاردهنده باشد.

بسیاری از درب ها استاندار ساخته شده اند و اگر تردد بالا نباشد می توان از جک پارکینگی ساده استفاده نمود.

عرض درب ورودی پارکینگ:

در مشخصات فنی همه جک های پارکینگ باید به این موضوع توجه کنیم که ورودی ساختمان مورد نظر چه عرض و اندازه دارد. پایه جلو پارکینگ باید حدوداً تا میانه‌های هر لنگه درب را پوشش دهد و از طرفی آنقدر نامتعارف نباشد که جک از خود در بزرگتر شود. اگر درب عریض باشد باعث می‌شود که فشار روی بازوها بیش از اندازه باشد و از طرف دیگر با فشار آوردن به درب از بیرون به راحتی باز خواهد شد.

شرایط و موقعیت قرارگیری ساختمان:

در این مورد باید در نظر بگیرید که ساختمان شما در چه شرایط و موقعیتی قرار گرفته است. باید موقعیت دیوارها یا سطح زمین را مورد بررسی قرار دهید تا مانعی برای باز و بسته شدن راحت و روان درب نشوند. موقعیت قرارگیری ساختمان از لحاظ شمال و جنوب بودن آن روی باز و بسته شدن راحت تر درز تاثیر گذار است. علاوه بر این موارد درب ساختمانی که میخواهید جک برای آن خریداری کنید باید در نظر داشته باشید که نو ساز است و یا قدیمی ساز است زیرا انتخاب و خرید جک برای درب پارکینگ های قدیمی و یا نوساز متفاوت خواهد بود. به این ترتیب با بررسی این درب ها و شرایط باز و بسته شدن آنها باید یکی از انواع جک ها را انتخاب و خریداری کنید.

شناسایی برند های جک:

جک های مورد استفاده برای درب پارکینگ از برندهای مختلفی تولید می شوند که در مدل ها و ساختار های متفاوتی به بازار عرضه می شوند. با این توصیفات جک ها را می توان در انواع برندهای ایرانی و خارجی تهیه و خریداری کرد.

چیزی که در خرید جک درب پارکینگ از اهمیت بالایی برخوردار است کیفیت و کارایی آن محصول می باشد. اگر به هر دلیلی جک مورد نظر شما دچار مشکل شود هر کسی نمی تواند مشکل آن را برطرف کند و این کار بسیار تخصصی می باشد به همین دلیل ضمانت کالا و ارائه خدمات و پشتیبانی های لازم از موارد مهمی هستند که باید در این خصوص در نظر بگیرید.

بهتر از برندهای شرکت هایی خریداری کنید که به خوبی در مراحل نصب و برنامه دهی جک با شما همراه خواهند شد و خدمات کاملی را به شما ارائه خواهند داد. علاوه بر این موارد در صورت بروز هرگونه مشکلی در عملکرد جک مورد نظر تیم پشتیبانی شرکت در اسرع وقت خدمات لازم را به شما به عنوان خریدار ارائه دهند.

در نتیجه خدمات رسانی سریع اهمیت زیادی دارد و نمی توان کار تعمیرات آن را نادیده گرفت.

مشخصات و قابلیت های جانبی جک:

هنگام خرید جک درب پارکینگ باید مشخصات و قابلیت های متنوع این محصول را بررسی کنید. برخی مدل ها مجهز به قفل برقی می باشند و برخی دیگر دارای سنسور قدرتمند تشخیص مانع هستند و به صورت اتوماتیک در صورت امکان برخورد با مانع، درب از حرکت می ایستد.

ویژگی های دیگری مانند برنامه دهی های بسیار متنوع، فست کلوز بودن، تنظیم سرعت بسته شدن لنگه دوم درب، مجهز به ال سی دی روی تابلو فرمان به منظور تشخیص و عیب یابی سریع و برنامه ریزی پیشرفته و همچنین عیب یابی خودکار و هوشمند از جمله مشخصات متعددی است که در محصولات مختلف وجود دارند. با در نظر گرفتن این مشخصات در زمان خرید جک درب پارکینگ مدل ایده آل خود را انتخاب کنید.

بررسی هزینه خرید جک:

در نهایت چیزی که برای خرید هر محصول اعم از خرید جک برای درب پارکینگ باید در نظر گرفت میزان بودجه و هزینه ای است که برای این کار در نظر گرفته اید. با توجه به کیفیت، کارایی، اندازه، برند و خصوصاً مشخصات و تکنولوژی های به کار رفته در آن قیمت های متفاوتی می تواند وجود داشته باشد. بعد از تعیین تمام مواردی که در بالا برای جک درب پارکینگ ذکر شد باید بودجه خود را تعیین کنید.

با توجه به کارایی این محصول که برای افزایش امنیت ساختمان می باشد نمی توان گفت الزام محصولی که گران قیمت تر است به معنای کیفیت و کارایی بالایی می باشد، در زمان خرید جک درب پارکینگ باید به موارد متعددی توجه داشته باشید و معیارهای زیادی را در نظر بگیرید.

نتیجه:

امروزه بیشتر درب پارکینگ های ساختمان مجهز به جک پارکینگ می باشند. به دلیل وجود برند های بسیار متنوع و گسترده‌ جک درب پارکینگ که هرکدام مشخصات و کیفیت های متفاوتی دارند نمیتوان بدون راهنمایی خریدی ایمن داشت. در پایان این مطلب سعی کردیم تا مواردی که در هنگام خرید جک درب پارکینگ از اهمیت بالایی برخوردار است را به اطلاع شما کاربران گرامی برسانیم.