تعمیر درب اتوماتیک, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, تعمیرکار درب ریموتی, جک پارکینگ, خدمات سرویس دُر, درب اتوماتیک, درب برقی, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

جک درب ورودی ساختمان را چگونه انتخاب کنیم

تعمیر درب برقی

جک درب ورودی ساختمان را چگونه انتخاب کنیم

جک درب می تواند در انواع مختلفی باشد و روی درب های خاص نیز نصب می گردد. جک درب از نظر امنیت و سهولت کاربری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد اما امروزه با گسترش انواع درب های اتوماتیک برای حیاط یا پارکینگ مخصوصا جک درب پارکینگ ایرانی، براحتی میتوان در انتخاب سیستم اتوماتیک برای منزل خود اقدام کنید.

برای این که بهترین و مناسبترین جک درب اتوماتیک را برای ساختمان و با پارکینگ خود انتخاب کنید بهتر است به برخی نکات حیاتی دقت داشته باشید تا نیاز به تعمیرات رزود تز از موعد نباشید. در ادامه به برخی از این نکات که به هنگام خرید و نصب باید به آن ها توجه داشته باشید اشاره کرده ایم.

عوامل موثر در انتخاب و خرید آرام بند درب

1.نوع جنس درب و کاربری آن:

اولین موردی که باید برای انتخاب جک درب به آن توجه داشته باشيد نوع جنس درب و کاربری آن می باشد، بنابراین باید دستگاهی را انتخاب کنید که متناسب با فضای نصب و نوع جنس و کاربری درب شما است. به طور کلی جک درب با توجه به نوع کاربری و عملکرد آن عمدتا به سه دسته مختلف تقسیم بندی می شوند و عبارتند از:

– جک درب چوبی ورودی ساختمان:

درب های چوبی در چند سال اخیر یکی از محبوبترین گزینه ها بعنوان درب ورودی ساختمان بین مصرف کنندگان بوده است. این نوع درب ورودی دارای ویژگی هایی مانند شکل ظاهری زیبا و امکان تردد بیشتر می باشد‌. این نوع از درب های ورودی بر اساس فضای موجود در ساختمان به دو نوع درب تک لنگه و درب دو لنگه طراحی و ساخته می شوند.

– جک درب فلزی ورودی ساختمان:

درب های فلزی مستحکم تر از درب های چوبی بوده و امکان تردد نامحدود را در ویژگی های خود به خوبی قرار داده است. این نوع از درب های ورودی بر اساس فضای موجود در ساختمان بعنوان درب ورودی ساختمان بصورت تک لنگه طراحی و ساخته می شوند.

– جک درب چوبی ضد سرقت ورودی آپارتمان:

در بیشتر ساختمان های مدرن امروزی، برای زیبایی و شکیل بودن نمای بیشتر ساختمان از درب های لابی استفاده می کنند و همچنین برای افزایش امنیت ساختمان از درب ضد سرقت لابی با واحد آپارتمان استفاده میکنند. اصولا درب های ضد سرقت از نوع شیشه ای و فلزی و چوبی هستند که با توجه به نوع نمای ساختمان، از مناسب ترین گزینه آن استفاده می کنند.

2.حجم رفت و آمد روزانه:

تعداد تردد درب در انتخاب جک درب از مهمترین فاکتور ها می باشد. هر چه رفت و آمد در ساختمان بالاتر باشد به مراتب درب بیشتر باز و بسته می شود در نتیجه برای داشتن کیفیت ایده‌آل باید از تجهیزاتی باکیفیت برای تردد بالاتر استفاده نمائيد. رفت امد زیاد از حد که منجر به باز و بسته شدن مکرر درب می شود باعث می شود اجزا و قطعات آن دچار استهلاک شوند. ا

ز این رو بهتر است پیش از خرید جک درب اتوماتیک با مشاوره فروشنده و یا تامين کننده و ارائه توضیحاتی در مورد تعداد ساکنین آپارتمان و تعداد تقریبی باز و بسته شدن درب، از شرکت ارائه هنده بخواهید که مناسب ترین نوع جک را برای درب پارکینگ  شما معرفی کند.

برای ساختمان هایی با جمعیت کمتر نیازی به نصب جک های گران قیمت وجود ندارد و نمونه های ارزان تر هم کار شما را راه می اندازند. اما اگر تردد از درب ورودی ساختمان شما زیاد است بهتر است از تامین کننده بخواهید، نمونه ای مقاوم و با طول عمر بالا را برای شما نصت کند تا نیازی به تعمیر چند باره و یا جایگزینی جک درب اتوماتیک به وجود نیاید.

3.استفاده از قفل مناسب

نصب جک درب اتوماتیک بر روی درب و یا نصب درب هایی که از این دستگاه بهره می برند، موجب بالا رفتن امنیت درب در مقابل عوامل محیطی و همچنین سرقت می شود.

برای ایمن تر کردن هر چه بیشتر ساختمان و یا پارکینگ، توصیه میشود که حتما از قفل های الکتریکی مناسب هم استفاده کنید تا خیالتان کاملا از ایمن بودن ساختمان در مقابل سرقت نیز راحت شود. چرا که برخی از این جک ها در مقابل ایجاد فشار زیاد از بیرون مقاومت کمی داشته و امکان باز کردن آن ها با اعمال فشار زیاد از بیرون وجود دارد. با نصب قفل مناسب، از این لحاظ نیز مشکلی نخواهید داشت.

4.ابعاد و وزن درب:

داشتن تحمل وزن درب از ویژگی های مهم در انتخاب سیستم جک درب است. هرچه مقدار وزن درب بالاتر باشد نیاز به انتخاب دستگاه پر قدرت تر خواهد بود .

لازم است بدانید که اندازه و وزن درب شما در نوع و کیفیت جک درب اتوماتیک مورد نیاز برای آن تاثیرگذار است پس بیش از انتخاب جک مناسب و نصب آن حتما باید ابعاد و وزن درب توسط متخصصین اندازه گیری شود و یا اگر خود شما از این مقادیر اطلاع دارید، آن را در اختیار فرد اجرا کننده سرویس قرار دهید

چرا که در طراحی جک در اتوماتیک، اندازه بازوها و فنرهای به کار رفته باید با سایر قسمت های درب همخوانی داشته باشد تا آسیبی به قطعات به کار رفته در جک و خود درب وارد نشود زیرا در این صورت مشکل ایجاد سر و صدا به هنگام باز و بسته کردن درب نیز وجود دارد.

5.کنترل از راه دور:

یکی از مهمترین مزایای جک های اتوماتیک این است که امکان کنترل درب از راه دور را به کاربر میدهند. پس از نصب جک درب اتوماتیک، حداقل دو عدد ریموت کنترل هم در اختیار کاربر قرار میگیرد که معمولا یکی برای استفاده در منزل و دیگری برای به همراه داشتن در خودرو به کار می رود.

در صورت استفاده مشترک افراد از درب در مکان های پر جمعی و نیاز به تعداد بیشتر کنترل از راه دور، ميتوانيد از نصاب ها بخواهید که برای خرید ریموت غیر فابریک از فروشندگان متفرقه شما را راهنمایی کنند.

6.نصب و اجرای مناسب:

علاوه بر همه موارد ذکر شده، طراحی و اجرای سیستم جک درب اتوماتیک به تجربه و تخصص بالایی نیاز دارد. پس بهتر است که کار خود را به شرکت های مجرب و مطمئن در این زمینه بسپارید. زیرا یکی از عوامل مهم در انتخاب جک درب وضعیت نصب درب ها در فضای باز یا بسته و شرایط جوی آن منطقه می باشد.

نتیجه:

مهمترین عامل در انتخاب بهترین جک درب، وزن درب ورودی و نفرو می باشد و جک درب باید بر این اساس انتخاب شود. شرکت های مختلف جک درب را در برند های مختلف تولید و عرضه می کنند. پس انتخاب بهترین جک درب کار بسیار مهمی می باشد که دغدغه مهم بسیاری از کاربران خریداری جک درب است. انتخاب نا مناسب ممکن است در آینده موجب ضرر مالی زیادی برای شما شود در نتیجه در انتخاب خود دقت لازم را داشته باشید.