تعمیر درب اتوماتیک, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, تعمیرکار درب ریموتی, جک پارکینگ, درب اتوماتیک, درب برقی, درب شیشه ای, درب کنترلی, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

تنظیمات برد الکترونیکی جک درب پارکینگ هیدرولیک

تنظیمات برد الکترونیکی جک درب پارکینگ هیدرولیک

امروزه شاهد پیشرفت چشمگیری در تکنولوژی هستیم که یکی از این پیشرفت ها در حوزه ساختمان سازی می توان به درب های اتوماتیک پارکینگ اشاره کرد. این درب ها برای آسان تر شدن رفت و آمد افراد طراحی و نصب شده اند.

درب پارکینگ هیدرولیکی دارای ویژگی هایی مانند امنیت بالا، کار کرد آسان، عملکرد سریع و.. می باشند که جایگزین مناسبی برای درب های پارکینگ قدیمی شده است.

در ادامه به چگونگی تنظیمات برد الکترونیکی جک درب پارکینگ هیدرولیکی خواهیم پرداخت و شما را با این روند آشنا خواهیم کرد.

 

جک درب پارکینگ از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

قبل از آن که به صورت تخصصی تر به سراغ تنظیمات برد الکترونیکی جک درب پارکینگ هیدرولیکی بروید باید شما را اول با جک درب پارکینگ آشنا کنیم. درب های اتوماتیک که امروزه به ساختمان ها اضافه شده اند از اجزای مختلفی متشکل شده اند. اصلی ترین قطعات در این درب ها مدار فرمان است؛ این مدار فرمان نیز از بخش های مختلفی متشکل شده است که می توان به دسته بندی ذیل آن ها را تقسیم کرد:

 • برد اصلی
 • ترمینال
 • لامپ های ال ای دی
 • ترانس تغذیه
 • فیوز
 • کارت رادیویی
 • سوئیچ

این اجزایی که در بالاتر به آن اشاره شد تماماً اجزایی هستند که در کنار یکدیگر مدار فرمان را تشکیل داده اند. مدار فرمان در جک درب پارکینگ هیدرولیکی مغز متفکر کل سیستم می باشد.

تنظیمات برد الکترونیکی جک درب پارکینگ هیدرولیک

تنظیم برد جک پارکینگ 

برای تنظیمات برد الکترونیکی جک درب پارکینگ هیدرولیک باید به این نکته توجه داشته باشید بر اساس نوع و مدل جک این تنظیمات به روش های مختلفی انجام خواهد شد که می توان این روش ها را به دسته بندی زیر برای شما بازگو کنیم:

 • جک هایی که دارای 220 ولت قدرت می باشند و بردهای دیجیتالی در آن طراحی شده است

این بردها چند سال پیش در بازارهای جهانی عرضه شده است و جایگزینی برای بردهای قدیمی نیز به حساب می آیند. این بردها به این گونه طراحی شده اند که با تنظیمات برنامه هایی که در آن قرار دارد عملیات های مد نظر شما را انجام می دهند و تایم حرکت جک رو، جک زیر در لنگه های مختلف درب را تنظیم می کنند.

به عنوان مثال شما می توانید با تنظمیات برد جک پارکینگ هیدرولیکی درب ها را به گونه ای تنظیم کنیم که بعد از عبور از آن به صورت اتوماتیک بسته شود و یا اگر بعد از باز شدن چیزی از جلوی چشمی ها عبور نکرد بعد از 1 دقیقه به صورت خودکار بسته شود.

در هنگام بسته شدن درب ها شما می توانید تنظیمات را در دور آهسته قرار دهید و قبل از رسیدن درب ها به انتهای خود توقف کرده و محکم به هم کوبیده نشوند. با زمان بندی که شما به دستگاه خواهید داد اختلاف لنگه های درب را مشخص می کنید و زمان حرکت هر یک از آن را به صورت جداگانه تنظیم خواهید کرد.

 • جک درب هایی که داراب 220 ولت قدرت می باشند و از بردهای قدیمی استفاده کرده اند

تنظیم در این درب ها دشوارتر از تنظیم آن ها با بردهای دیجیتالی است. که برای تنظیم این نوع از جک ها بهتر است از یک نصاب ماهر استفاده کنید تا به درستی این کار صورت گیرد و از صدماتی که ممکن است به ساکنین وارد کند جلوگیری کرده باشید.

 • جک درب هایی که دارای 24 ولت قدرت می باشند و می تواند از انواع بردها در آن استفاده شده باشد

بسیاری از این جک ها دارای یک دکمه به نام میکروسوئیچ می باشند که بر روی جک قرار داده شده که باز و بسته شدن درب ها با استفاده از این دکمه صورت می گیرد. با جا به جا کردن میکروسوئیچ بر روی جک ها، جک به سمت جلو حرکت خواهد کرد و با رسیدن به آهن ربای آن به میکروسوئیچ متوقف خواهد شد، به این صورت شما باز و بسته شدن درب ها را تنظیم می کنید.

جک درب هایی که دارای 24 ولت قدرت در خود می باشند و از بردهای جدید تری استفاده کرده اند شما می توانید با تنظیم برنامه ای که در برد قرار داده شده است زمان بسته و باز شدن را تعیین کنید. اما دکمه میکروسوئیچ در این درب ها نقش اصلی را در حد باز و بسته درب ها را به خود اختصاص داده است.

 • بردهای مدرن تر و جدیدتر

این نوع از بردها بالاترین تکنولوژی را خود اختصاص داده اند و به خودرو شما متصل شده اند. به عنوان مثال برخی از این بردها با نور بالا گرفتن ماشین ها درب را باز و بسته خواهد کرد و دیگر در این مدل بردها نیازی به ریموت کنترل ها نمی باشد.

برخی دیگر از بردها با تنظیماتی که بر روی سیم کارت ساکنین انجام می دهند با زنگ زدن به آن باز و بسته شدن درب ها را انجام خواهند داد.

انواع خرابی برد جک درب پارکینگ

اگر جک در درب های پارکینگ دچار خرابی شود نحوه باز و بسته شدن درب ها نیز دچار اختلال خواهد شد. ممکن است درب ها کلاً باز و بسته نشوند و یا در بین این روند گیر کنند.

در صورتی که خرابی برد جک پارکینگ شدید باشد ممکن است به خودرو ها و افراد ساکن در ساختمان آسیب وارد کند. در صورت خرابی در برد جک پارکینگ شما می توانید با پیدا کردن اهرم مخصوص جک را از درب خارج کنید و به صورت موقتی درب ها را با دست باز و بسته کنید.

 

در بسیاری از مواردی که جک ها دچار خرابی می شوند اشکال از برد الکتریکی آن می باشد و باید با عیب یابی آن را تعمیر کرد. برای آن که بتوانید به درستی عیب یابی را انجام دهید و نوع خرابی را نیز پیدا کنید بهتر است به سراغ تعمیرکار حرفه ای بروید تا خرابی های برد جک ر به درستی و با اصول تعمیر کند.

صدا دادن جک ها، گیر کردن ناگهانی درب، بی دلیل باز شدن درب ها از نشانه هایی هستند که خرابی برد جک را به ما اعلام می کنند. خرابی های شایعی که مشکل از برد می باشد عبارت اند از:

 • گیر کردن جک درب پارکینگ
 • برعکس شدن ریموت جک درب پارکینگ
 • بسته نشدن درب به صورت خودکار
 • به هم خوردن زمان‌ بندی درب‌ ها
 • باز شدن خود به خود جک درب پارکینگ
 • کامل باز و چفت نشدن جک درب پارکینگ
 • باز و بسته نشدن جک درب پارکینگ

مشکلات برد جک پارکینگ

برد در جک درب پارکینگ همانند مغز برای انسان ها عمل می کند، به این صورت که تمامی فرمان ها را از ریموت کنترل می گیرد و به دیگر قطعات درب ارسال می کند. برد به عنوان مرکز فرمان جک درب پارکینگ هیدرولیکی عمل خواهد کرد و در صورتی که این قطعه دچار خراب شود جک ها به درستی کار نخواهند کرد. از خرابی های شایعی که برای برد به وجود می آید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اتصالی برد
 • نیم‌ سوز شدن قطعات برد
 • شکستن برد
 • سوختن برد

هر یک از این خرابی ها علت های مختلفی را به دنبال دارند و برای تعمیر هر یک از این خرابی ها مراحل مختلفی باید طی شود. خرابی های کوچک اگر جدی گرفته نشود و به تعمیر آن اقدام نشود ممکن است به خرابی های بزرگ تر تبدیل شوند و کامل درب ها دچار ایرادات جدی شوند.

بهتر است ساکنین با مشاهده کوچک ترین علت خرابی در برد نسبت به تعمیر آن اقدام کنند تا مجبور به پرداخت هزینه های بالاتر در آینده نباشند.