تعمیر درب اتوماتیک, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, تعمیرکار درب ریموتی, جک پارکینگ, خدمات سرویس دُر, درب اتوماتیک, درب برقی, درب ریموتی, درب شیشه ای, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

تعمیر و عیب یابی جک درب پارکینگ در تهران

نصب جک برقی نصب درب اتوماتیک

تعمیر و عیب یابی جک درب پارکینگ در تهران

این روزها استفاده از درب­های اتوماتیک به یکی از رایج­ترین تجهیزات مورد استفاده در اماکن و مراکز مختلف تبدیل شده است. مهم­ترین و اصلی­ترین قسمت در درب­های اتوماتیک، جک­های نصب شده بر روی آن­ها می­باشند و در صورت هر گونه اختلال در عملکرد این قسمت از درب­ها، کارکرد کل درب­های اتوماتیک دچار مشکل خواهد شد.

از علل عمده محبوبیت این نوع از درب­ها می­توان به سهولت در کاربری آن و همچنین ارتقا سطح امنیت ساختمان­ها اشاره کرد. جک­های درب پارکینگ نیز همانند سایر تجهیزات تخصصی ممکن است بعد از گذشت مدتی دچار اختلال در کارکرد شده و دیگر عملکرد سابق خود را نداشته باشند. در چنین شرایطی لازم است تا نسبت به عیب یابی این جک­ها اقدام کرده و آن را به تعویق نینداخت. بهترین روش برای انجام این کار، کمک گرفتن از یک فرد با تجربه و ماهر در این زمینه است تا بتواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

در چه مواردی می­بایست نسبت به عیب یابی و تعمیر جک­های درب پارکینگ اقدام نمود؟

استفاده از جک در درب­های پارکینگ می­تواند رفت و آمد ساکنین یک ساختمان را با سهولت بسیاری همراه کرده و سطح ایمنی محل را هم تضمین نماید. منتها در کنار تمامی مزیت­هایی که استفاده از درب­های اتوماتیک به همره دارد، گاهی ممکن است دچار مشکلات و خرابی­هایی شود که نیازمند تعمیر باشد.

تعمیر و عیب یابی جک درب­های پارکینگ یک امر کاملا تخصصی است که از عهده هر کسی بر نمی­آید؛ به همین دیلی لازم است برای انجام این کار حتما از متخصصان و افراد حرفه­ای در این زمینه کمک گرفته شود.

نحوه عملکرد این نوع از درب­ها با استفاده از یک ریموت و از راه دور می­باشد که این درب­ها با کمک اهرم­هایی به نام جک باز و بسته می­شوند. این نوع از جک­ها با استفاده از نیروی برق کار کرده و به همین دلیل هم در شرایط قطعی برق عملکرد آن­ها متوقف خواهد شد.

یکی از مشکلات رایجی که در مورد جک­های درب پارکینگ وجود دارد، باز و یا بسته نشدن درب­های پارکینگ می­باشد که می­تواند منجر به باز و یا بسته نشدن درب­ها به صورت کامل شود.

این مشکل می­تواند ناشی از علل مختلفی از جمله فرسوده شدن غلتک­های درب­ها، ایجاد اصطکاک در سطح درب­ها، عدم عملکرد صحیح سنسورهای درب پارکینگ و سایر مشکلات احتمالی باشد. همچنین ممکن است ریموت کنترل دستگاه به خوبی کار نکرده که احتمال دارد به علت وجود مشکل در باتری و یا سیستم خود ریموت باشد.

حتی ممکن است گیرنده درب­ها دچار مشکل بوده و قادر به دریافت صحیح سیگنال­های ارسال شده از سمت ریموت نباشد. همچنین امکان دارد که تنظیمات میان ریموت و درب­های پارکینگ نیز به هم ریخته باشد. خرابی موتور درب­ها یکی دیگر از مشکلات احتمالی موجود در مورد درب­های اتوماتیک می­باشد که نیاز به اقدام فوری جهت عیب یابی و برطرف کردن مشکل مربوطه دارد. ممکن است خود جک درب پارکینگ نیز بعد از مدتی دچار اختلال شود که این مشکل نیاز به بررسی تخصصی جک­ها و رفع ایرادات موجود در آن­ها دارد.

دلیل اهمیت تعمیر و عیب یابی جک درب پارکینگ

جک­های درب پارکینگ نقش اصلی را در باز و بسته کردن درب­های اتوماتیک بر عهده دارند و در واقع عامل اصلی جا به جایی و حرکت درب­ها به شمار می­روند. در صورتی که به هر دلیلی کارکرد جک­های پارکینگی دچار اختلال شود، عملکرد کلیه سیستم درب­های اتوماتیک نیز با مشکل رو به رو شده و به شکل خودکار باز و بسته نخواهند شد.

جک­های درب پارکینگ بازوهایی از جنس فلزاتی محکم و مقاوم می­باشند که از نیروی زیادی جهت حرکت دادن درب­های پارکینگ برخوردار می­باشند. عامل اصلی حرکت کردن درب­های اتوماتیک پارکینگ­ها، این بازوهای محکم فلزی می­باشند.

در صورتی که هر قسمت از سیستم جک­های پارکینگی دچار خرابی و ایراد شود، عملکرد درب­های اتوماتیک نیز مختل شده و باز و بسته شدن درب­ها با مشکل مواجه خواهد شد. به همین دلیل است که گفته می­شود نگهداری، تعمیر و حفظ سلامت جک­های درب پارکینگ از اهمیت بالایی برخوردار است.

عیب یابی جک درب پارکینگ به چه صورتی انجام می­شود؟

ایرادات و مشکلات احتمالی که ممکن است برای جک­های درب پارکینگ اتفاق بیفتد بسیار متنوع بوده و قسمت­های متفاوتی از این سیستم را در بر می­گیرد. در بعضی مواقع ممکن است تصور کنید که عملکرد جک­ها دچار اختلال شده است، در حالی که چنین نبوده و در حقیقت وجود مشکل و خرابی در سایر قسمت­ها در نهایت منجر به اختلال در کارکرد جک­ها شده باشد.

به عنوان مثالی در این زمینه می­توان به مشکلاتی همچون خرابی ریموت کنترل، وجود ایراد در موتور درب­های پارکینگ، وجود قطعی در سیم کشی جک­ها، خراب شدن سنسورهای درب­ها، قطع شدن جریان برق سیستم یا اختلال در عملکرد فلاشر درب­ها اشاره کرد که تمامی آن­ها در نهایت عملکرد جک پارکینگی را با اختلال مواجه خواهند ساخت.

با این حال چنان چه خرابی در سایر قسمت­های سیستم یافت نشده و کلیه بخش­ها سالم باشند، لازم است تا نسبت به بررسی و ارزیابی عملکرد جک­های درب پارکینگ اقدام نمود تا در صورت لزوم آن­ها را تعمیر کرده و یا تعویض نمود.

در مواردی ممکن است صدای موتور از دستگاه شنیده شده و ریموت کنترل و فلاشرها هم به درستی کار کنند، اما با این حال درب­ها باز و بسته نشوند. اگر چنین حالتی برای جک­های درب پارکینگ ایجاد شود،

در ابتدا برای این که بتوان نسبت به تعمیر جک­ها اقدام نمود می­بایست وضعیت و عملکرد جک­ها را به طور کامل مورد ارزیابی قرار داد.

برای این که بتوان این کار را انجام داد، لازم است تا جک­ها با استفاده از آچار مکانیکی مخصوص برای هر نوع از جک­ها به صورت دستی خلاص گردند.

با این کار می­توان درب­های پارکینگ را در زمانی که جریان برق قطع می­باشد به صورت دستی باز و بسته نمود. در صورتی که مشکل با خلاص کردن درب­های پارکینگ همچنان برطرف نشود به معنی وجود یک مشکل و اختلال در جک­های پارکینگی بوده و می­بایست با کمک یک فرد متخصص در این حیطه نسبت به تعمیر جک­های درب  پارکینگ اقدام نمود.

جمع بندی

جک­های درب پارکینگ از جمله تجهیزات تخصصی مورد استفاده در درب­های اتوماتیک می­باشند که جهت انجام تعمیرات و سرویس این جک­ها لازم است تا حتما به مراکز تخصصی نصب و تعمیر جک­های پارکینگی مراجعه نمود. از آنجایی که فرایند نصب، تعمیر و سرویس کردن درب­های اتوماتیک و جک­های نصب شده بر روی آن­ها یک امر کاملا تخصصی و حرفه­ای می­باشد

لازم است که جهت تعمیرات دوره­ای و سرویس و نصب این تجهیزات از متخصصان این حیطه کمک گرفته شود تا بتوان از کارکرد صحیح و مناسب جک­ها و درب­های اتوماتیک آن­ها در آینده اطمینان حاصل کرد.

در صورتی که نصب این گونه از جک­ها و راه اندازی آن­ها به درستی صورت نگیرد، می­تواند منجر به خرابی زودرس و عدم کارکرد صحیح آن­ها شود. از این رو لزوم بهره مندی از خدمات تخصصی و حرفه­ای در این حوزه کاملا روشن و بدیهی می­باشد.