تعمیر و عیب یابی جک درب پارکینگ در تهران

  این روزها استفاده از درب­های اتوماتیک به یکی از رایج­ترین تجهیزات مورد استفاده در اماکن و مراکز مختلف تبدیل شده است. مهم­ترین و اصلی­ترین قسمت در درب­های اتوماتیک، جک­های نصب شده بر روی آن­ها می­باشند و در صورت هر گونه اختلال در عملکرد این قسمت از درب­ها، کارکرد کل درب­های اتوماتیک دچار مشکل خواهد شد.

  از علل عمده محبوبیت این نوع از درب­ها می­توان به سهولت در کاربری آن و همچنین ارتقا سطح امنیت ساختمان­ها اشاره کرد. جک­های درب پارکینگ نیز همانند سایر تجهیزات تخصصی ممکن است بعد از گذشت مدتی دچار اختلال در کارکرد شده و دیگر عملکرد سابق خود را نداشته باشند. در چنین شرایطی لازم است تا نسبت به عیب یابی این جک­ها اقدام کرده و آن را به تعویق نینداخت. بهترین روش برای انجام این کار، کمک گرفتن از یک فرد با تجربه و ماهر در این زمینه است تا بتواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

  در چه مواردی می­بایست نسبت به عیب یابی و تعمیر جک­های درب پارکینگ اقدام نمود؟

  استفاده از جک در درب­های پارکینگ می­تواند رفت و آمد ساکنین یک ساختمان را با سهولت بسیاری همراه کرده و سطح ایمنی محل را هم تضمین نماید. منتها در کنار تمامی مزیت­هایی که استفاده از درب­های اتوماتیک به همره دارد، گاهی ممکن است دچار مشکلات و خرابی­هایی شود که نیازمند تعمیر باشد.

  تعمیر و عیب یابی جک درب­های پارکینگ یک امر کاملا تخصصی است که از عهده هر کسی بر نمی­آید؛ به همین دیلی لازم است برای انجام این کار حتما از متخصصان و افراد حرفه­ای در این زمینه کمک گرفته شود.

  نحوه عملکرد این نوع از درب­ها با استفاده از یک ریموت و از راه دور می­باشد که این درب­ها با کمک اهرم­هایی به نام جک باز و بسته می­شوند. این نوع از جک­ها با استفاده از نیروی برق کار کرده و به همین دلیل هم در شرایط قطعی برق عملکرد آن­ها متوقف خواهد شد.

  یکی از مشکلات رایجی که در مورد جک­های درب پارکینگ وجود دارد، باز و یا بسته نشدن درب­های پارکینگ می­باشد که می­تواند منجر به باز و یا بسته نشدن درب­ها به صورت کامل شود.

  این مشکل می­تواند ناشی از علل مختلفی از جمله فرسوده شدن غلتک­های درب­ها، ایجاد اصطکاک در سطح درب­ها، عدم عملکرد صحیح سنسورهای درب پارکینگ و سایر مشکلات احتمالی باشد. همچنین ممکن است ریموت کنترل دستگاه به خوبی کار نکرده که احتمال دارد به علت وجود مشکل در باتری و یا سیستم خود ریموت باشد.

  حتی ممکن است گیرنده درب­ها دچار مشکل بوده و قادر به دریافت صحیح سیگنال­های ارسال شده از سمت ریموت نباشد. همچنین امکان دارد که تنظیمات میان ریموت و درب­های پارکینگ نیز به هم ریخته باشد. خرابی موتور درب­ها یکی دیگر از مشکلات احتمالی موجود در مورد درب­های اتوماتیک می­باشد که نیاز به اقدام فوری جهت عیب یابی و برطرف کردن مشکل مربوطه دارد. ممکن است خود جک درب پارکینگ نیز بعد از مدتی دچار اختلال شود که این مشکل نیاز به بررسی تخصصی جک­ها و رفع ایرادات موجود در آن­ها دارد.

  دلیل اهمیت تعمیر و عیب یابی جک درب پارکینگ

  جک­های درب پارکینگ نقش اصلی را در باز و بسته کردن درب­های اتوماتیک بر عهده دارند و در واقع عامل اصلی جا به جایی و حرکت درب­ها به شمار می­روند. در صورتی که به هر دلیلی کارکرد جک­های پارکینگی دچار اختلال شود، عملکرد کلیه سیستم درب­های اتوماتیک نیز با مشکل رو به رو شده و به شکل خودکار باز و بسته نخواهند شد.

  جک­های درب پارکینگ بازوهایی از جنس فلزاتی محکم و مقاوم می­باشند که از نیروی زیادی جهت حرکت دادن درب­های پارکینگ برخوردار می­باشند. عامل اصلی حرکت کردن درب­های اتوماتیک پارکینگ­ها، این بازوهای محکم فلزی می­باشند.

  در صورتی که هر قسمت از سیستم جک­های پارکینگی دچار خرابی و ایراد شود، عملکرد درب­های اتوماتیک نیز مختل شده و باز و بسته شدن درب­ها با مشکل مواجه خواهد شد. به همین دلیل است که گفته می­شود نگهداری، تعمیر و حفظ سلامت جک­های درب پارکینگ از اهمیت بالایی برخوردار است.

  عیب یابی جک درب پارکینگ به چه صورتی انجام می­شود؟

  ایرادات و مشکلات احتمالی که ممکن است برای جک­های درب پارکینگ اتفاق بیفتد بسیار متنوع بوده و قسمت­های متفاوتی از این سیستم را در بر می­گیرد. در بعضی مواقع ممکن است تصور کنید که عملکرد جک­ها دچار اختلال شده است، در حالی که چنین نبوده و در حقیقت وجود مشکل و خرابی در سایر قسمت­ها در نهایت منجر به اختلال در کارکرد جک­ها شده باشد.

  به عنوان مثالی در این زمینه می­توان به مشکلاتی همچون خرابی ریموت کنترل، وجود ایراد در موتور درب­های پارکینگ، وجود قطعی در سیم کشی جک­ها، خراب شدن سنسورهای درب­ها، قطع شدن جریان برق سیستم یا اختلال در عملکرد فلاشر درب­ها اشاره کرد که تمامی آن­ها در نهایت عملکرد جک پارکینگی را با اختلال مواجه خواهند ساخت.

  با این حال چنان چه خرابی در سایر قسمت­های سیستم یافت نشده و کلیه بخش­ها سالم باشند، لازم است تا نسبت به بررسی و ارزیابی عملکرد جک­های درب پارکینگ اقدام نمود تا در صورت لزوم آن­ها را تعمیر کرده و یا تعویض نمود.

  در مواردی ممکن است صدای موتور از دستگاه شنیده شده و ریموت کنترل و فلاشرها هم به درستی کار کنند، اما با این حال درب­ها باز و بسته نشوند. اگر چنین حالتی برای جک­های درب پارکینگ ایجاد شود،

  در ابتدا برای این که بتوان نسبت به تعمیر جک­ها اقدام نمود می­بایست وضعیت و عملکرد جک­ها را به طور کامل مورد ارزیابی قرار داد.

  برای این که بتوان این کار را انجام داد، لازم است تا جک­ها با استفاده از آچار مکانیکی مخصوص برای هر نوع از جک­ها به صورت دستی خلاص گردند.

  با این کار می­توان درب­های پارکینگ را در زمانی که جریان برق قطع می­باشد به صورت دستی باز و بسته نمود. در صورتی که مشکل با خلاص کردن درب­های پارکینگ همچنان برطرف نشود به معنی وجود یک مشکل و اختلال در جک­های پارکینگی بوده و می­بایست با کمک یک فرد متخصص در این حیطه نسبت به تعمیر جک­های درب  پارکینگ اقدام نمود.

  جمع بندی

  جک­های درب پارکینگ از جمله تجهیزات تخصصی مورد استفاده در درب­های اتوماتیک می­باشند که جهت انجام تعمیرات و سرویس این جک­ها لازم است تا حتما به مراکز تخصصی نصب و تعمیر جک­های پارکینگی مراجعه نمود. از آنجایی که فرایند نصب، تعمیر و سرویس کردن درب­های اتوماتیک و جک­های نصب شده بر روی آن­ها یک امر کاملا تخصصی و حرفه­ای می­باشد

  لازم است که جهت تعمیرات دوره­ای و سرویس و نصب این تجهیزات از متخصصان این حیطه کمک گرفته شود تا بتوان از کارکرد صحیح و مناسب جک­ها و درب­های اتوماتیک آن­ها در آینده اطمینان حاصل کرد.

  در صورتی که نصب این گونه از جک­ها و راه اندازی آن­ها به درستی صورت نگیرد، می­تواند منجر به خرابی زودرس و عدم کارکرد صحیح آن­ها شود. از این رو لزوم بهره مندی از خدمات تخصصی و حرفه­ای در این حوزه کاملا روشن و بدیهی می­باشد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت تعمیر درب اتوماتیک 09126756940 محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و کدنویسی : رضا دلیر
error: 09126756940(سرویس دُر)
Call Now Buttonتماس