تعمیر موتور کرکره برقی سرویس دُر 09126756940

چند نکته که در تعمیر موتور کرکره برقی باید رعایت کنیم

 توجه شود که کاسه فنرها و فنرهاموتور کرکره برقی نیز برروی شفت قرار دارد وهستند که نباید آنها را باز کرد.تیغه ها موتور کرکره برقی را نصب می کنیم و آنها را 7تا 7 تا نصب می کنیم و بست انتهایی موتور کرکره برقی آنها را نصب   می کنیم.

تیغه ابتدایی موتور کرکره برقی به موتور و کاسه فنرها پرچ می گردد و کل وزن درب بر روی تیغه اول است. بعد از نصب تیغه ها موتور کرکره برقی نوبت به نصب ریل می رسد. اگر ریل موتور کرکره برقی روی کار نصب گردد زمانیکه تیغه هاپایین است و درب بسته است ریل را نصب نمود

اما وقتی تیغه موتور کرکره برقی از پشت به دیوار نصب  می گردد نمی توان آنرا هنگام بسته بودن درب نصب کرد. باید در را باز کرد و سپس ریل موتور کرکره برقی را نصب کرد.توجه گردد که ابتدا  موتور کرکره برقی راه اندازی کنیدو سپس درب نصب   می گردد.

در داخل ریلموتور کرکره برقی ابتدا واشرهای پهن قرار می گیرد. سر و ته واشرهای پهن باید در ریل محکم گردد تا بر اثر اصطکاک تیغه ها با واشر پهن آنرا جابجا نکند و آنها را بیرون نیاورد.در حين قطع برق هم مي تواند به صورت دستي عمل کند. درب های کرکره برقی از انعطاف پذيری بيشتري برخوردار است. کليد ها مي توانند با استفاده از ريموت کنترل  عمل کنند.

تفاوت موتورهای توبلار و ساید و سانترال چیست؟

– موتورهای ساید (موتورهای نیمه صنعتی) همانطور که از نام آنها نیز پیداست در بیرون از شفت نصب می شوند. اما موتورهای توبلار در داخل شفت مستقر می شوند و لذا پس از اتمام عملیات نصب، دیده نمی شوند.

– با توجه به اینکه موتورهای ساید بر خلاف موتورهای توبلار، بعد از نصب در دید و در دسترس هستند لذا برای حفاظت از آنها در برابر سارقین و جلوگیری از آسیب در برابر شرایط آب و هوایی و…، نیاز است که یک کاور فلزی دور موتور نصب شود.

– قدرت موتورهای ساید، بالاتر از قدرت موتورهای توبلار است. در میان موتورهای ساید موجود در بازار، مدل های ۳۰۰ Kg وKg 600 بیشتر از مدل های دیگر، خریداری می شوند. در میان موتورهای توبلار نیز مدل ۱۴۰ N نیوتن بیشر از مدل های دیگر مصرف می شود.

– موتورهای ساید به دلیل آنکه در بیرون شفت هستند فشار کمتری را متحمل می شوند لذا  دوام و عمر مفید بیشتری در مقایسه با موتورهای توبلار دارا هستند.

– موتورهای ساید گرانتر از موتورهای توبلار هستند.

– با توجه به چند تفاوت فوق الذکر، نصب موتورهای توبلار برای پنجره ها، بالکن ها، پارکینگهای کم تردد و پروژه هایی با ابعاد کمتر از ۱۰ متر مربع مناسب می باشد. اما برای ابعاد بزرگتر از ۱۰ متر مربع مانند درب سوله ها و همچنین برای اماکن پر تردد موتورهای ساید مناسب تر هستند.

– عملیات تعویض و تعمیر موتورهای ساید با توجه به اینکه بیرون از شف قرار دارند راحت تر است.

– پک موتورهای ساید کامل می باشد ولی پک موتورهای توبلار فاقد چهار قطعه: صفحه پلیت، اندی کپ، رسیور و یاتاقان می باشد. لذا این قعطات باید مستقلا خریداری شوند.

– موتورهای سانترال: این موتورها در وسط شفت نصب می شوند. نصب مشکل تر، حفاظت سخت تر و هزینه نگه داری بالاتر از جمله مهمترین عواملی هستند که باعث شده امروزه کمتر از این نوع موتورها استفاده شود.

علت صدای غیر متعارف و گیر کردن رل کرکره در هنگام بالا و پایین رفتن چیست؟

چفت نبودن نرگی و مادگی تیغه ها (غضروفها – عصایی) که سه علت عمده دارد: تنظیم نبودن دستگاه خم (نورد) هنگام خم کردن تیغه ها – عدم مونتاژ اصولی – نفوذ اشیاء اضافی در داخل غضروفها.

نا مرغوب بودن تیغه ها.

شاغول نبودن آهن کشی و در نتیجه شاغول نبودن ریل ها.

تراز نبودن صفحه پلیت چپ و راست.

نامرغوب بودن موتور و متعلقات.

چگونگی سفارش و خرید موتور کرکره برقی

مشتریان عزیز می توانند برای سفارش کرکره برقی مورد استفاده طی مراحل زیر اقدام نمایند:

 • مشاوره رایگان بصورت تلفنی یا حضوری با کارشناسان سرویس دُر.

 • مشخص کردن طول و ارتفاع کار. (اندازه گیری دقیق و نهایی در محل توسط تکنسین های سرویس دُرانجام می گیرد).

 • انتخاب نوع تیغه موتور کرکره برقی و انتخاب طرح و رنگ آن توسط مشتری.

 • انتخاب موتور کرکره برقی مناسب که بستگی به عواملی چون وزن تیغه ها، میزان استفاده از کرکره و موقعیت فیزیکی محل نصب دارد. برای متراژهای بالا و اماکن پر تردد باید از موتور ساید استفاده کرد. برای مواردی چون پنجره و ابعاد کوچک و اماکن کم تردد، موتور توبلار کافی است.

 • تعیین نوع شفت و ریل و دیگر اقلام مورد نیاز توسط کارشناسان سرویس دُر. (نوع شفت و ریل بستگی به نوع موتور انتخاب شده دارد. ریل فولادی برای تیغه های فولادی بهتر است. شفت Cm11 برای موتورهای ساید و شفت Cm8 برای موتورهای توبلار استفاده می شود. هچنین چهار قطعه: اندی کپ، صفحه پلیت، یاتاقان و رسیور در پک موتورهای ساید موجود هستند و نیازی به خرید مجزای آنها نیست).

 • تشخیص نیاز یا عدم نیاز به نصب پروفیل توسط کارشناسان سرویس دُر جهت سوارشدن ریل ها (آهن کشی).

 • صدور پیش فاکتورموتور کرکره برقی.

 • دریافت ۳۰% از مبلغ کل به عنوان پیش پرداخت و سپس برش و مونتاژ تیغه ها.

 • نصب و راه اندازی پروژه در محل و تسویه حساب کامل.

اصطلاحات مربوط به کرکره برقی به زبان انگلیسی

کرکره برقی:  Roller Shutter

کرکره برقی فولادی : Steel Roller Shutter

کرکره برقی آلومینیومی: Aluminium Roller Shutter

تیغه:Lath

تیغه فولادی:Steel lath

تیغه آلومینیومی:  lath Aluminium

شفت و لوله: roller tube

ریل: Guide rail

منبع تغذيه بدون وقفه:  UPS (Uninterruptible power supply)

تفاوت قیمت کرکره فولادی با کرکره آلومینیومی چیست؟

تفاوت کرکره های فولادی و آلومینیومی صرفا در نوع تیغه و ریل است، لذا اختلاف قیمت آنها نیز مربوط به تفاوت قیمت میان تیغه و ریل فولادی با تیغه و ریل آلومینیومی است.

تیغه های فولادی گرانتر از تیغه های آلومینیومی هستند اما باتوجه به اینکه کار تولید و مونتاژ تیغه ها توسط خود ما انجام می شود و همچنین مستقیما با مصرف کننده در ارتباط هستیم لذا قیمت نهایی یک پروژه کرکره فولادی در مقایسه با کرکره آلومینیومی با همان ابعاد، تقریبا یکسان تمام می شود.

موتور کرکره برقی پلی کربنات

کرکره برقی شفاف (پلی کربنات) ، نوعی به نام  کرکره شفاف یا پلی کربنات است که به صورت فراگیر در اماکن تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند . پرده اصلی این نوع کرکره برقی از پروفیل لینک آلومینیوم به قطر ۳ سانتی متر و اسلت پلی کربنات با ضخامت ۳۳ میلی متر بوده که پلی کربنات را در صنعت بعنوان فولاد پلاستیکی شناخته و کاملاً ضد ضربه و نشکن می باشد .

ریل کرکره برقی

موتور کرکره برقی به انواع مختلف طبقه بندی می شود که مهمترین آنها عبارتند از:

موتور کرکره برقی تک لنگه کشویی ،

موتور کرکره برقی دو لنگه کشویی ،

موتور کرکره برقی دو لنگه تلسکوپی

موتور کرکره برقی چهار لنگه تلسکوپی

موتور کرکره برقی تمام گرد

موتور کرکره برقی نیم گرد ،

موتور کرکره برقی تک لنگه محوری

موتور کرکره برقی تاشو

موتور کرکره برقی گردان

از جمله موارد استفاده از این کرکره برقی ها ، اماکن فروشگاهی و تجاری ، دکوراسیون داخلی منازل ، تراس و بالکن ، پاسیو ، آشپزخانه های Open ، رمپ پارکینگ و … می باشد .

یکی از مزایای اصلی استفاده از کرکره برقی ، به دست آوردن چشم اندازی زیبا در منزل و محل کار بوده و جلوگیری از حدر رفتن حرارت در زمستان و برودت در تابستان نیز از دیگر مزایای این نوع کرکره برقی می باشد .

از دیگر مزایای این نوع کرکره برقی ، استفاده ترکیبی از تیغه شفاف و آلومینیومی می باشد و در مواردی نیاز به پوشش کامل نباشد ، گزینه مناسبی برای بوجود آوردن منظره ای زیبا توسط پرده کرکره برقی می باشد ؛این کرکره ها دارای مجوز پلیس پیشگیری است و جایگزین بسیار مناسبی برای حفاظ بانک ها و صرافی هاست.

تعمیر کرکره برقی

تعمیر کرکره برقی

موتور کرکره برقی کرکره فولادی

کرکره های برقی فولادی مانند انواع دیگر کرکره های برقی هستند با این تفاوت که تیغه ها و ریل به کار رفته در آنها از جنس فولاد است به همین دلیل این نوع کرکره ها از لحاظ دوام، استحکام، امنیت و زیبایی از کرکره های آلومینیومی و دیگر انواع موجود در بازار برتر هستند.ویژگی ها و مزیت های کرکره های فولادی در مقایسه با کرکره هایی با تیغه های آلومینیوم، منیزیوم، گالوانیزه، پلی کربنات و… عبارتند از:

ویژگیهای یک کرکره فولادی با کیفیت:

یک کرکره برقی فولادی باید ویژگیهای زیر را دارا باشد :

– بی صدا.

– ضد ضربه و مقاوم در برابر فرسایش و عوامل آسیب زننده چون انواع فشارها، انواع ضربه ها، طوفان و باران، تغییرات شدید دما و….

لوله موتور کرکره برقی

– ضد سرقت واقعی و برخورداری از بالاترین سطح امنیتی نسبت به کرکره های آلومینیومی که دارای استحکام ضعیفی در برابر فشار و ضربه هستند و بعد از مدتی به صدا افتاده و تیغه ها از هم جدا می شوند.

– بالاترین طول عمر مفید (بالای ۳۰ سال).

– پوشش رنگ دايمی الکترواستاتیک و متالیک که در برابر اشعه خورشید و تغییر دما و شرایط نامناسب جوی بسیار مقاوم می باشد.

– تنوع رنگ بی نظیر که امکان ایجاد هارمونی با رنگ و نمای ساختمان و تامین سلیقه های مختلف را فراهم می کند.

– ساخته شده از با کیفیت ترین تیغه های فولادی (SE30  ترکیه).

– مونتاژ شده توسط بهترین دستگاه های آلمانی.

– با وجود مزایای فوق، بسیار مقرون به صرفه نیز می باشد.

وزن و ابعاد تیغه های فولادی کرکره برقی:

مشخصات تیغه های فولادی کرکره های برقی :

طول شاخه: ۷ متر.

ارتفاع ورق: ۸ سانتیمتر.

سطح ورق: دارای دو انحنای یکنواخت و ممتد بصورت نرگی و مادگی، در بالا و پایین هر شاخه در امتداد طول ورق.

ضخامت ورق معمولی: ۰٫۸ میلیمتر.

ضخامت ورق پانچ دار: ۱٫۴ میلیمتر.

وزن هر متر مربع: تقریبا ۱۰ کیلو گرم.

مشاوره فروش کرکره های برقی : پاسخ به سئوالات متداول شما 09126756940

موتور کرکره برقی چیست؟

کرکره برقی یکی از انواع درب های اتوماتیک می باشد که بصورت عمودی بالا و پایین می رود و دارای نامهای متداول دیگری  نیز می باشد از جمله: کرکره هوشمند – کرکره اتوماتیک – درب کرکره ای.

کرکره های برقی ده ها سال است به عنوان جایگزین مناسبی برای کرکره های دستی و قدیمی وارد بازار شده اند. این نوع کرکره ها همانطور که از نامشان پیداست توسط موتور و با نیروی برق کار می کنند.

ویژگی ها و مزایای کرکره های برقی در مقایسه با کرکره های قدیمی چیست؟

– رول کرکره های برقی با استفاده از ریموت به سهولت بالا و پایین می رود و نیازی به باز و بسته کردن دستی و استفاده از نیروی انسانی نمی باشد.

– در مواقع قطع برق می توان از UPS یا از ابزار تعبیه شده در پک موتور به راحتی برای باز و بسته کردن کرکره استفاده نمود.

– این نوع کرکره ها به دلیل برقی بودن فاقد آلودگی صوتی هستند.

– با توجه به برخورداری از استحکام بیشتر نسبت به کرکره های قدیمی، دارای ایمنی بالاتر و دوام بیشتری هستند.

– به دلیل پوشش کامل سطح دهنه، آلودگی های جوی چون گرد و غبار از بیرون نفوذ نمی کنند.

– کمتر نیاز به بازبینی و سرویس پیدا می کنند.

– نیاز به هیچ نوع روغن کاری ندارند و از این جهت باعث آلودگی محیط نمی شوند.

– قابل شستشو هستند.

– در همه شرایط آب و هوایی مختلف قابل استفاده هستند.

– دارای نمایی زیبا با رنگها و طرح های متنوع هستند و لذا از جذابیتها و مزایای تبلیغاتی برخوردار می باشند.

(موارد فوق مزایای مشترک کرکره های برقی در مقایسه با کرکره های قدیمی هستند. لازم به ذکر است که کرکره های برقی فولادی، در مقایسه با انواع دیگر کرکره های برقی از مزایای بیشتری برخوردارند.)

تفاوت تیغه های معمولی و پانچ دار فولادی چیست؟

ضخامت تیغه های فولادی معمولی ۰٫۸ میلیمتر و ضخامت تیغه های فولادی پانچ دار ۱٫۴ میلیمتر است. با نصب تیغه های پانچ دار بر زیبایی کار افزوده می شود و امکان نور پردازی و اجرای سلیقه های چشم نواز فراهم می شود.

تعمیر درب

عمیر موتور کرکره ممکن است به دلایل مشکلات مکانیکی یا مسائل الکتریکی انجام شود. در زیر به مراحل عمومی برای تعمیر موتور کرکره اشاره شده است:

1. تشخیص مشکل:

الف. بررسی مشکل مکانیکی:

 • بررسی قطعات مکانیکی که باعث ایجاد مشکلاتی در موتورها، دسته‌ها، لنگرها و رولرها می‌شود.

ب. بررسی مشکلات الکتریکی:

 • بررسی سیستم الکتریکی موتور شامل سیم‌ها، سوئیچ‌ها، فیوزها و ارتباطات برای شناسایی مشکلات.

2. تعمیرات مکانیکی:

الف. تعویض قطعات مکانیکی:

 • تعویض قطعات مکانیکی که خسته شده یا آسیب دیده‌اند.

ب. روان سازی مکانیزم:

 • روان‌سازی قطعات مکانیکی با استفاده از روغن یا گریس مناسب.

3. تعمیرات الکتریکی:

الف. تعویض سیم‌ها و ارتباطات:

 • تعویض سیم‌ها یا اصلاح اتصالات الکتریکی در صورت نیاز.

ب. تعمیر یا تعویض سوئیچها:

 • اگر سوئیچ‌ها مشکل دارند، تعمیر یا تعویض آنها.

ج. بررسی موتور:

 • بررسی عملکرد موتور، اطمینان از سلامت پیچ‌ها و بلبرینگ‌ها.

4. مکان و نگهداری:

الف. مکانیکی و الکتریکی:

 • تنظیم مجدد سیستم مکانیکی و الکتریکی برای بهینه سازی عملکرد.

ب. تست عملکرد:

 • اجرای تست بر روی برای اطمینان از اصلاح مشکلات و موتور صحیح.

5. تست کنترل از راه دور:

 • اگر کنترل از راه دور وجود دارد، تست دقیق کنترل از راه دور برای اطمینان از ارسال دستورات صحیح.

در انجام هر گامی، اطمینان حاصل کنید که موتور خاموش و قدرت الکتریکی قطع می شود. همچنین، ایمنی و دستگاه‌های الکتریکی حائز شما هستند. در صورتی که تعمیرات یا تعمیرات به نظر می‌آید احتمال خطرات بیشتر وجود دارد، بهتر است از خدمات یک تکنسین یا متخصص تعمیرات استفاده کنید.