تعمیر جک درب پارکینگ (09126756940)م عمولا بر روی درب های لولایی و یا درهایی که کشویی هستند نصب می شود. تعمیر جک درب پارکینگ از بخش های مختلفی تشکیل شده است و دارای قطعات متعددی است که یکی از آن‌ها جک درب پارکینگ است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد. جک های پارکینگی انواع مختلفی دارند که وابسته به نوع خود دارای ویژگی‌ها و کاربردهای مختلفی هستند.

انواع مختلف جک درب پارکینگ شامل انواع جک درب اتوماتیک، جک دولنگه پارکینگ، جک درب اتوماتیک تک لنگه، جک درب اتوماتیک الکترومکانیک و همچنین موتورهای ریلی و غیره می شود.

تعمیر جک درب پارکینگ

جک‌های درب پارکینگ نیز مانند هر وسیله الکتریکی دیگر، ممکن است بعد از مدتی دچار مشکلاتی شوند و نیاز به تعمیر پیدا کنند. رایج‌ترین مشکلات جک‌های درب پارکینگ عبارتند از:

 • کار نکردن جک: این مشکل می‌تواند ناشی از خرابی موتور، گیر کردن درب، مشکل در برق‌رسانی یا خرابی ریموت باشد.
 • باز و بسته شدن نامنظم درب: این مشکل می‌تواند ناشی از تنظیم نبودن کورس جک، خرابی سنسورها یا مشکل در برنامه‌ریزی مدار کنترل باشد.
 • ایجاد صدا هنگام حرکت درب: این مشکل می‌تواند ناشی از فرسودگی قطعات، روغن‌کاری نامناسب یا شل شدن پیچ و مهره‌ها باشد.
 • نشت روغن از جک: این مشکل می‌تواند ناشی از خرابی seals یا پکینگ‌های جک باشد.

در صورت بروز هر یک از این مشکلات، باید برای تعمیر جک درب پارکینگ خود اقدام کنید.

توصیه می‌شود برای تعمیر جک درب پارکینگ خود، از یک تعمیرکار مجرب و متخصص کمک بگیرید. تعمیرکاران مجرب با عیب‌یابی دقیق مشکل، می‌توانند به بهترین نحو، جک درب پارکینگ شما را تعمیر کنند.

در اینجا چند نکته برای انتخاب تعمیرکار جک درب پارکینگ ارائه می‌شود:

 • سابقه و تجربه تعمیرکار را بررسی کنید.
 • از سرویس دُر تعمیرکار در بین مشتریان قبلی او جویا شوید.
 • قیمت‌های تعمیرکاران مختلف را مقایسه کنید.
 • از تعمیرکار بخواهید که ضمانت کتبی برای کار خود ارائه دهد.

تعمیر جک درب پارکینگ

 

علاوه بر این، شما می‌توانید با انجام برخی اقدامات پیشگیرانه، از بروز مشکلات در جک درب پارکینگ خود جلوگیری کنید.

این اقدامات عبارتند از:

 • سرویس دوره‌ای جک درب پارکینگ خود: توصیه می‌شود که جک درب پارکینگ شما هر 6 ماه یکبار توسط یک تعمیرکار مجرب سرویس شود.
 • روغن‌کاری منظم قطعات جک: قطعات متحرک جک باید به طور منظم روغن‌کاری شوند تا از اصطکاک و سایش آنها جلوگیری شود.
 • بررسی و تنظیم کورس جک: کورس جک باید به طور مرتب بررسی و تنظیم شود تا از باز و بسته شدن صحیح درب اطمینان حاصل شود.
 • بازرسی دوره‌ای درب: درب باید به طور مرتب از نظر وجود هر گونه آسیب یا ایراد بررسی شود.

با انجام این اقدامات پیشگیرانه، می‌توانید از عملکرد صحیح و طول عمر بالای جک درب پارکینگ خود اطمینان حاصل کنید.

 

در اینجا به نکاتی که در حین خرید جک درب پارکینگ باید در نظر بگیرید اشاره شده است.

روش تعمیر جک درب پارکینگ

توجه: قبل از شروع هرگونه تعمیرات، حتماً برق جک درب پارکینگ را قطع کنید.

در اینجا به صورت خلاصه، مراحلی که برای عیب یابی و تعمیر جک درب پارکینگ باید انجام دهید، ارائه می‌شود:

1. عیب یابی:

 • بررسی کنید که آیا درب با ریموت کنترل باز و بسته می شود یا خیر. اگر درب با ریموت کنترل باز و بسته نمی شود، مشکل ممکن است از ریموت، گیرنده یا مدار کنترل باشد.
 • بررسی کنید که آیا درب به طور کامل باز و بسته می شود یا خیر. اگر درب به طور کامل باز و بسته نمی شود، مشکل ممکن است از کورس جک، سنسورها یا تنظیمات مدار کنترل باشد.
 • بررسی کنید که آیا هنگام حرکت درب، صداهای غیر عادی وجود دارد یا خیر. اگر هنگام حرکت درب، صداهای غیر عادی وجود دارد، مشکل ممکن است از فرسودگی قطعات، روغن کاری نامناسب یا شل شدن پیچ و مهره ها باشد.
 • بررسی کنید که آیا از جک روغن نشت می کند یا خیر. اگر از جک روغن نشت می کند، مشکل ممکن است از seals یا پکینگ های جک باشد.

2. تعمیر:

 • اگر مشکل از ریموت کنترل باشد، ممکن است لازم باشد باتری ریموت را تعویض کنید یا ریموت را با یک ریموت جدید جایگزین کنید.
 • اگر مشکل از گیرنده باشد، ممکن است لازم باشد گیرنده را تعمیر یا تعویض کنید.
 • اگر مشکل از مدار کنترل باشد، ممکن است لازم باشد مدار کنترل را تنظیم یا تعویض کنید.
 • اگر مشکل از کورس جک باشد، باید کورس جک را تنظیم کنید.
 • اگر مشکل از سنسورها باشد، باید سنسورها را تمیز یا تعویض کنید.
 • اگر مشکل از تنظیمات مدار کنترل باشد، باید تنظیمات مدار کنترل را تنظیم کنید.
 • اگر از جک روغن نشت می کند، باید seals یا پکینگ های جک را تعویض کنید.

در صورت عدم آشنایی با مراحل تعمیر جک درب پارکینگ، توصیه می شود برای انجام تعمیرات از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

نکاتی مهم درباره تعمیر جک درب پارکینگ

میزان رفت و آمد در طی ساعات و روز

بدیهی است که هرچه میزان رفت و آمد در ساختمان یا مجتمع زیادتر باشد، باید جک پارکینگی که برای ساختمان خود انتخاب می کنید قدرت بیشتر و کیفیت بهتری داشته باشد.

از اینرو در انتخاب جک پارکینگ باید نهایت دقت را به خرج داد. ساختمان هایی که در طی روز حداقل 20 یا 30 مورد تردد خودرو دارند بهتر است از درب های اتوماتیک االکترومکانیک استفاده کنند. از طرف دیگر سیستم های هیدرولیکی برای مجتمع ها یا ساختمان های تجاری پیشنهاد می شوند که بسیار پرتردد هستند.

 

عرض درب پارکینگ

یکی از مواردی که در حین انتخاب جک پارکینگی باید در نظر بگیریم عرض درب پارکینگ است. در مواردی که عرض درب بیش از دو متر است (بیش از حد استاندارد)، باید از جک هایی که عرض بیشتر و بلندتری دارند استفاده کرد.

وزن درب

یکی از اساسی ترین موضوعاتی که در هنگام انتخاب جک درب پارکینگ باید در نظر گرفت، «وزن درب پارکینگ» است. از مدل های ارزان قیمت تر که مربوط به یک مارک معمولی تر هستند زمانی می توان استفاده کرد که درب وزن کمتری داشته باشد و اینرو هزینه کمتری برای شما دارد. این مدل های دارای کیفیت پایین تری هستند.

برای اینکه وزن درب را بررسی کنید، اکثر اوقات تجربه شما بهترین گزینه برای کمک کردن به شما است. اگر ساختمانی که می خواهید برای آن جک نصب کنید، یک ساختمان نو است،

 

در صورت نیاز می توانید سازنده را پیدا کنید و درباره وزن درب پارکینگ سوالات مورد نیاز خود را بپرسید. فراموش نکنید هر چقدر جک پارکینگ قوی تر باشد بهتر است، چرا که در صورت باد، طوفان یا ضربات شدید جک قوی تر خیلی بهتر عمل می کند.

 

تعمیر جک پارکینگ در کرج

تعمیر جک درب پارکینگ نیازمند به دقت و توانایی فنی است. اگر جک درب پارکینگ شما دچار مشکل شده است یا نیاز به تعمیر دارد، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

بررسی مشکل: ابتدا باید مشکل جک درب پارکینگ را تشخیص دهید. ممکن است جک کار نکند، صداهای عجیبی ایجاد کند یا درب به طور نادرست باز یا بسته شود. این بررسی ابتدایی به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که چه قسمتی از جک نیاز به تعمیر دارد.

قطع برق: قبل از هر تعمیری، اطمینان حاصل کنید که برق جک درب پارکینگ قطع شده است تا جلوی هر گونه تصادف یا آسیب جسمی را بگیرید.

تمیزکاری: جک را از هر گونه زباله، گرد و غبار یا آلودگی پاک کنید. این ممکن است مشکلات اجتناب‌ناپذیری را برای جک کاهش دهد.

بررسی اتصالات: اتصالات برقی و سیم‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ یک از آنها قطع یا خورده نشده‌اند.

تعویض قطعات: اگر بعد از بررسی و تمیزکاری مشکل اصلی حل نشود، ممکن است نیاز به تعویض قطعات جک داشته باشید. قطعاتی مانند موتور، سوییچ‌ها، و کابل‌ها ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

تنظیم: بعد از تعویض قطعات، جک را مجدداً تنظیم کنید تا به درستی عمل کند. این شامل تنظیم حداکثر و حداقل ارتفاع جک و سرعت حرکت آن می‌شود.

تست: بعد از تعمیر و تنظیم، جک را تست کنید تا اطمینان حاصل کنید که درب پارکینگ به درستی باز و بسته می‌شود و مشکل حل شده است.

تعمیر جک درب پارکینگ ممکن است برای برخی از افراد یا کسب‌وکارها نیازمند باشد. اینجا چند مرحله‌ای که می‌توانید برای تعمیر جک درب پارکینگ انجام دهید:

ارزیابی مشکل:

ابتدا باید مشکل را ارزیابی کنید. آیا جک به درستی کار نمی‌کند یا دچار سایر مشکلات مانند صداهای عجیب یا لرزش‌های غیرعادی شده است؟

بررسی قدرت برق و اتصالات:

مطمئن شوید که جریان برق به جک وصل است و اتصالات برقی به درستی انجام شده‌اند. همچنین، بررسی کنید که آیا سیم‌ها دچار خرابی یا قطعی نشده‌اند.

بررسی وضعیت مکانیسم:

ممکن است مکانیسم درونی جک خراب شده باشد. بررسی کنید که آیا قطعات درست در حال حرکت می‌شوند و آیا هیچ چیزی در مسیر جک نیست که از حرکت آزاد آن جلوگیری کند.

بررسی کمپرسور و روغن:

اگر جک هوا دارد، کمپرسور و میزان روغن آن را چک کنید. کمپرسور باید به درستی کار کند و سطح روغن نیز در حد مطلوب باشد.

تنظیمات و برنامه‌ریزی:

اگر جک دارای تنظیمات یا برنامه‌ریزی خاصی است، مطمئن شوید که تمامی پارامترها و تنظیمات به درستی پیکربندی شده‌اند.

تمیز کردن و نگهداری:

هر گاه که مشکلی رفع شود، جک را تمیز کرده و نگهداری منظم انجام دهید. این شامل مراقبت از قطعات مکانیکی و اجزای الکتریکی، بررسی میزان روغن (اگر مورد نیاز باشد) و ایجاد یک برنامه نگهداری منظم می‌شود.

احتمال نیاز به تعمیرات پیشرفته:

در صورتی که مشکلات جک پارکینگ به مراتع متوسط یا پیشرفته تر اشاره دارد و یا نیاز به تخصص فنی دارد، بهتر است یک تعمیرکار متخصص یا تیم تعمیراتی حرفه‌ای را فراخوانی کنید تا مشکل را برطرف کنند.

اگر شما نمی‌توانید مشکل جک پارکینگ خود را حل کنید، بهتر است از کمک یک تکنسین متخصص یا کارگاه تعمیراتی معتبر استفاده کنید تا مشکل را برطرف کنند.

 

اگر نمی‌توانید تعمیر جک درب پارکینگ را به تنهایی انجام دهید یا از تجربه کافی در این زمینه برخوردار نیستید، بهتر است از طریق سرویس دُر به یک تکنسین ماهر و متخصص در تعمیرات درب‌های پارکینگ مراجعه کنید تا همچنان از ایمنی و عملکرد صحیح درب پارکینگ خود مطمئن باشید.