تعمیر درب اتوماتیک, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, جک پارکینگ, درب اتوماتیک, درب شیشه ای, درب کنترلی, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

بررسی دو نکته مهم هنگام خرید جک برقی

بررسی دو نکته مهم هنگام خرید جک برقی

بررسی دو نکته مهم هنگام خرید جک برقی:

امروز بیشترین فکر بشریت پیشرفت و راحتی در زندگی روزمره است. جک درب کمک به باز و بسته شدن درب ها می کند که امروزه درب های اتوماتیک از موارد پر استفاده در محیط های مختلف به شمار می آیند. تمامی درب های اتوماتیک ساختمان ها به منظور دسترسی راحت تر برای ساکنین مجهز به جک پارکینگی شده‌اند و به راحتی برای ورود و خروج مورد استفاده قرار می گیرند.

هنگام خرید جک درب های پارکینگی باید به نکاتی توجه کنید تا محصولی که انتخاب میکنید مناسب شرایط درب پارکینگ شما باشد تا در آینده جک ها زودتر از عمرشان خراب نشوند و باعث آزار و اذیت شما نشوند. توجه داشته باشید که انواع متفاوتی از جک ها در بازار موجود می باشند و این امکان وجود دارد که در زمان خرید دچار چالش شوید. در ادامه دو مورد از مهمترین و تاثیرگذارترین نکات هنگام خرید جک برقی پارکینگ را به شما معرفی می‌کنیم که موجب طول عمر بیشتر جک میشود.

مواردی که در زمان خرید جک برقی باید به آنها توجه کنید:

قبل از خرید باید به مواردی توجه کنید که از اولویت بالاتری برخوردار هستند. به چند مورد از مواردی که باید قبل از خرید جک برقی به آن توجه داشته باشید در زیر نام برده و به دو مورد از مهمترین آنها به صورت جامع پرداخته ایم:

عرض درب پارکینگ

توجه به وزنه درب پارکینگ

میزان تردد روزانه

بودجه مورد نظر برای خرید

شرایط و محدودیت های نصب

توجه به وزن درب پارکینگ:

وزن درب یکی از مهمترین پارامترهای انتخاب نوع جک پارکینگی است و وزن درب شما در زمان خرید جک بسیار مهم است زیرا جک باید بتواند این وزن را تحمل کند. در انتخاب جک پارکینگی باید وزن هر لنگه درب را به صورت حدودی بدانیم چرا که جک پارکینگی برای وزن های مختلف ساخته شده اند و اگر به درستی رعایت شوند به طول عمر جک پارکینگی کمک خواهند کرد اما اگر این مورد رعایت نشود طول عمر جک پارکینگی شما کاهش می یابد.

هر جک یا موتوری توانایی کشش تا یک ورن خاص را دارد و اگر فکر می کنید درب پارکینگ شما سنگین است باید از آهنگری که آن را ساخته وزن درب را بپرسید یا از کارشناس درخواست کارشناسی قبل از خرید کنید تا جک اتوماتیکی خریداری کنید که قدرتش از وزن درب بیشتر باشد. البته نا گفته نماند که خرید بازوهایی که قدرت خیلی بیشتر  نسبت به درب دارند نیز توصیه نمی‌شود چرا که اگر درب خیلی سبک و جک بسیار پر قدرت باشد باعث یکسری لرزش‌های روی درب خواهد شد که در ساختمان هایی که پارکینگ مسقف دارند ممکن است برای ساکنین آزاردهنده باشد.

بسیاری از فروشگاه های فروشنده جک برقی این امکان را دارند که با ارسال تصویر در وزن آن را تخمین بزنند و بهترین مدل را پیشنهاد دهند که می‌توانیم از این کار نیز استفاده کنید. با مشخص بودن وزن درب می توان از هزینه های اضافی جلوگیری کرد و جکی مناسب با وزن درب تهیه کرد و هر چقدر وزن درب سبک تر باشد می توان از جک های ارزان تر استفاده کرد. برای درب های سبک انتخاب تولیدات داخل کاملا مقرون به صرفه می باشند. هنگام خرید وزن تقریبی هر لنگه و طول آن را به فروشنده بگویید تا محصول متناسب با همان به شما معرفی کند و قبل از خرید توسط کارشناس بازدید شود.

بسیاری از درب ها استاندار ساخته شده اند و اگر تردد بالا نباشد می‌توان از هر جک پارکینگی ساده استفاده کرد. استاندارد درب های ساخته شده برای هر لنگ معمولاً ۱.۸ متر می باشد که در این مقدار تمام جک ها قابلیت کارکرد مناسب دارند اما اگر عرض درب بیشتر از مورد استاندارد باشد باید از جک های شفت بلند تر استفاده کرد. در مشخصات تمام جک های درب پارکینگ این مقادیر ذکر شده است تا کاربر انتخابت درستی انجام دهد.

توجه به میزان باز و بسته شدن درب پارکینگ:

میزان تردد و استفاده از درب پارکینگ یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای انتخاب جک پارکینگ می باشد. هرچه میزان تردد باز و بسته شدن درب در طول روز بیشتر باشد باید از جک پارکینگی بهتر و قوی تری استفاده شود. برخی از جک ها توانایی باز و بسته شدن زیاد را ندارند از همین رو از آنها برای ساختمان های بزرگ با تعداد واحدهای زیاد استفاده نمی‌شود. جک برقی اتوماتیک در دو مدل الکترومکانیکی و الکترو هیدرولیکی تولید می شود. اگر قصد دارید درب اتوماتیک را در ساختمان های مسکونی نصب کنید که در طول روز بین ۲۰ تا ۳۰ بار تردد دارند باید از جک های الکترومکانیک بهره بگیرید.

اگر جک انتخابی شما از نوع مکانیکی باشد در طول روز توان باز و بسته نمودن ۲۰ الی ۳۰ بار را دارد. اما برای مواردی که ساختمان ها به صورت مجتمع هستند و تعداد دفعات تردد بیشتر است توصیه می‌شود تا از انواع هیدرولیکی استفاده کنید. زیرا احتمال داغ شدن و خاموشی در این نوع کم است و مشکلی ایجاد نمی کند این نوع جک ها برای مکان های با تردد بالا طراحی شده اند و مقاومت بیشتری نسبت به مدل قبلی دارند. برای ساختمان های پرتردد جک های هیدرولیکی و الکترومکانیک پیستونی از برندهای مرغوب و باکیفیت خریداری کنید. اگر درب پارکینگ در مکانی پر از گرد و غبار قرار دارد جک های پیستونی بهترین انتخاب هستند.

این جک ها دارای قیمت بالاتری هستند اما از لحاظ بازدهی نیز دارای عملکرد بهتری می باشند. در این جک ها به دلیل استفاده از روغن احتمال استهلاک و خرابی در آنها کمتر است و برعکس مدل الکترومکانیکی امکان داغ شدن در آنها وجود ندارد اما الکترومکانیکی به علت مقرون به صرفه تر بودن در کاربرد کمتر،  مناسب است.

راهکار درب های پر تردد:

به طور کلی دو پیشنهاد برای ساختمان هایی که تردد بالایی دارند وجود دارد. یکی استفاده از سیستم هایی با موتور ۲۴ ولت می باشد و دیگری استفاده از جک های موتور های هیدرولیکی می باشد که هزینه بالاتری دارند.

استفاده از سیستم‌های هیدرولیکی در مجتمع ها در نهایت منجر به صرفه جویی در هزینه می شود چرا که به دلیل بالا بودن واحدها هزینه خرید اولیه جک برای هر واحد خیلی زیاد نیست و در کارکرد طولانی مدت هزینه تعمیر و خرابی کمتری روی دست ساختمان خواهد گذاشت. جک های ۲۴ ولت به واسطه ماهیتی که دارند اصلا گرم نمی شوند و در کوتاه مدت مشکل برایشان ایجاد نمی شود. اما عمر کلی آنها نسبت به مدل های هیدرولیکی پایین تر است.

در صورت استاندارد بودن درب می بایست از بازوهای ۴۰ تا ۵۰ سانتی متری پر قدرت استفاده نمود. جک هایی که دارای گیربکس می باشند برای درب های سنگین انتخاب خوبی نیستند زیرا اگر وزن درب بیش از ۲۰۰ کیلوگرم باشد جک توان پاسخگویی را ندارد از همین رو در این موارد استفاده از شبکه های هیدرولیکی توصیه می گردد. اغلب جک های پارکینگ موجود در بازار قدرت و توانایی خوبی برای درب های سنگین و بزرگ را دارند اما نکته مهم خرید جک پارکینگ از یک برند مورد تایید و با کیفیت است. مشخصات قدرت و توانایی های جک های پارکینگ مشخص است و شما با کمی دقت می توانید بهترین خرید را داشته باشید.

نتیجه:

امروز بیشتر درب های مورد استفاده در ساختمان ها و آپارتمان های بزرگ درب های اتوماتیک و ریموت دار هستند. حتی در بسیاری از خانه های قدیمی درب های معمولی آنها به درب های کنترل از راه  دور تغییر یافته است. هنگام خرید جک درب های پارکینگی باید به نکاتی توجه کنید تا محصولی که انتخاب میکنید مناسب شرایط درب پارکینگ شما باشد. به دلیل وجود انواع جک درب برقی انتخاب هنگام خرید سخت می باشد اما، ما در این مقاله سعی کردیم تا معیارهای خرید جک درب پارکینگ و نکاتی که قبل از خرید باید در نظر بگیرید را برای شما کاربران گرامی ذکر کنیم.