تعمیر درب اتوماتیک, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, تعمیرکار درب ریموتی, جک پارکینگ, درب اتوماتیک, درب برقی, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق

باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق

باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق

 مکانیزم باز و بسته شدن درب های اتوماتیک به وسیله ی یک موتور است که با انرژی الکتریکی یا به اصطلاح با نیروی برق کار می کند. در هنگام قطع برق این مسئله می تواند مشکل ساز شود.  ما در این مقاله سعی کرده ایم با ارائه ساده ترین راهکار ها و روش ها، نحوه بازگشای درب های اتوماتیک در هنگام قطع برق را به شما آموزش دهیم پس لازم است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

موضوعاتی که به آن می پردازیم :

 • روش های بازگشای درب اتوماتیک در زمان قطع برق

 • نحوه باز کردن درب اتوماتیک

 • پایین آوردن کرکره برقی هنگام قطع برق

 • تنظیم زمان بسته شدن درب اتوماتیک

 • کلید خلاص کن درب اتوماتیک

 • باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت

 • علت باز و بسته شدن درب اتوماتیک

 • بازکردن کرکره برقی با گوشی

 • برق اضطراری درب پارکینگ

باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق

قبل از هر چیزی ذکر این نکته لازم است که جلوگیری از ایجاد مشکل بهتر از چاره کردن برای حل مشکل است. قطعا  برای جلوگیری از بروز مشکل باید در هنگام خرید از کیفیت و ایمنی بالای سیستم مورد نظر اطمینان حاصل کنید تا در زمان قطع برق تردد شما با مشکل مواجه نگردد. در ابتدا به این سوال می پردازیم که درهنگام قطع برق از چه روش هایی برای بازگشای درب های اتوماتیک استفاده کنیم؟

روش های بازگشای درب اتوماتیک در زمان قطع برق

 • بهره مندی از برق اضطراری UPS:

نیمه باز ماندن درب اتوماتیک درهنگام قطع جریان برق شهری کاملا طبیعی است اما اگر سیستم UPS این وضعیت را تشخیص ندهد یعنی یک مشکل جدی وجود دارد زیرا در روال عادی باید سیستم های UPS بلافاصله بعد از قطع جریان برق بصورت اتوماتیک شروع به کار کنند و نیروی لازم برای عملکرد موتور و در نتیجه باز و بسته شدن درب اتوماتیک را فراهم کنند.

 • استفاده از باتری ذخیره و اپراتورهای دارای شارژر:

یکی از روش های بازگشایی درب اتوماتیک در زمان قطع برق استفاده از باتری ذخیره و اپراتورهای دارای شارژر است که می تواند برق را ذخیره کند و درهنگام قطع برق از این انرژی ذخیره شده برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک استفاده کند.

توجه داشته باشید که برای استفاده از این روش باید هنگام نصب درب اتوماتیک، باتری ذخیره را نیز نصب کنید.

 • استفاده از کلید خلاص کن دستی درب اتوماتیک:

اکثر درب های اتوماتیک دارای کلید خلاص کن دستی هستند. استفاده از این روش با آزادسازی گیربکس و کلید خلاص کن انجام می شود که باعث باز و بسته شدن درب در هنگام قطع برق می شود؛ اما باید توجه داشته باشید که استفاده زیاد از این روش در درازمدت باعث آسیب به موتور می شود لذا فقط در مواقع اضطراری از این روش استفاده کنید.

نحوه باز کردن درب اتوماتیک

اولین مرحله از باز شدن درب اتوماتیک توسط چشمی یا سنسوراست؛ به این صورت که سنسور مادون قرمز بعد از تشخیص حضور افردا نزدیک درب، سیگنالی را به مدار فرمان می فرستد و باز کردن درب را دستور می دهد سپس موتور شروع بکار می کند و تسمه ها را به حرکت در می آورد که باعث باز شدن درب اتوماتیک می شود.

پایین آوردن کرکره برقی هنگام قطع برق

باز و بسته شدن کرکره برقی در زمان قطع برق همانند بسیاری از درب های اتوماتیک به وسیله ی کلید خلاص کن دستی انجام می شود که این عمل با توجه به نوع موتور کرکره برقی متفاوت است.

برای اطلاع از انواع موتور کرکره برقی اینجا کلیک کنید.

در موتور توبلار خلاص کن موتور را به سمت راست حرکت دهید تا کرکره برقی به سمت بالا حرکت کند، موتور ساید دارای زنجیر و ضامن خلاص کن است که در هنگام قطع برق با آزاد کردن ضامن کرکره باز و بسته می شود.

تنظیم زمان بسته شدن درب اتوماتیک

یکی از مهم ترین تنظیمات درب های اتوماتیک، تنظیم زمان بسته شدن درب بصورت اتوماتیک است؛ این تنظیمات به دو روش که به مدارفرمان مربوط می شود صورت می گیرد. شاید در نگاه اول این موضوع ساده به نظر نرسد اما در این مقاله با توضیحاتی که در مورد تنظیم زمان بسته شدن درب اتوماتیک ارائه می دهیم به راحتی این کار را انجام خواهید داد.

روش های تنظیم زمان بسته شدن درب های اتوماتیک ریموت دار

 1. تنظیم زمان بسته شدن به وسیله دکمه تایمر:

 دکمه تایمر روی مدار فرمان قرار دارد. برای تنظیم فاصله باز و بسته شدن درب پارکینگ دولنگه نیز از این روش می توان استفاده کرد به این صورت که دکمه تایمر را به مدت چند ثانیه نگه داشته و پس از روشن شدن و چشمک زدن چراغ، دکمه را فشار داده تا به این ترتیب زمان مورد نظر شما ثبت شود و پس از مشاهده زمان مجدداً دکمه را فشاردهید تا این بار زمان بسته شدن درب ثبت شود؛ در واقع دو مرتبه فشردن دکمه تایمر برای ثبت شدن فاصله زمانی بین آن دو است.

 1. تنظیم زمان بسته شدن به روش دیپ سوئیچ:

دومین روشی که برای تنظیم زمان بسته شدن درب های اتوماتیک ریموت دار پیشنهاد می شود، استفاده از دیپ سوییچ قرار گرفته بر روی مدار فرمان است. مدار فرمان دارای سه عدد دیپ سوئیچ است که یکی از آن ها مربوط به فعال یا غیرفعال کردن تنظیمات زمان باز و بسته شدن درب اتوماتیک است. در نتیجه برای تنظیم زمان بسته شدن درب اتوماتیک باید دکمه دیپ سوئیچ مربوط را روی حالت فعال یا on قرار دهید.

به این ترتیب با دو روش بالا خیلی راحت می توانید کار تنظیم بسته شدن درب اتوماتیک را انجام دهید.

کلید خلاص کن درب اتوماتیک

کید خلاص کن درب اتوماتیک یکی از رو ش های باز و بسته کردن درب اتوماتیک در مواقع قطع جریان برق است که توسط طرحان برای جلوگیری از مشکل تردد افراد ساخته شده است. همانطور که برای پایین آوردن کرکره برقی هنگام قطع برق توضیح دادیم از این کلید برای کرکره برقی نیز استفاده می شود و به صورت دستی باعث باز و بسته شدن درب اتوماتیک یا کرکره برقی می شود.

 

باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت

امروزه اکثر پارکینگ ها مجهز به درب اتوماتیک یا ریموت دار هستند که علاوه بر مزایای بسیار، دارای یکسری دغدغه ها نیز می باشند به عنوان مثال یکی از این دغدغه ها درهنگام قطع شدن جریان برق برای باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت است. در واقع اتفاقی که درهنگام قطع برق می افتد عدم اتصال ریموت به سنسور برای ارسال فرکانس های لازم و باز شدن درب است. همان طور که در بخش های قبل نیز اشاره کردیم، استفاده از خلاص کن دستی یکی از روش های باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت است.

 

علت باز و بسته شدن درب اتوماتیک

علت باز و بسته شدن ناگهانی درب اتوماتیک نشان از خرابی و وجود مشکل جدی در سیستم درب اتوماتیک است که به دلیل گستردگی عوامل خرابی درب های اتوماتیک باید حل این مشکل را به متخصص مربوط بسپارید.

بازکردن کرکره برقی با گوشی

باز کردن کرکره برقی با گوشی یکی از امکانات سال های اخیر است که با پیشرفت تکنولوژی در برخی از درب های اتوماتیک به وجود آمده، به این صورت که اگر درب اتوماتیک یا کرکره برقی شما دارای ریموت کنترل هوشمند باشد، می توانید با نصب نرم افزاریی مانند ( پارکینگ هوم ) یا ( Chamberlain)  در گوشی هوشمند خود آن را کنترل کنید.

از مزایای این تکنولوژی باز کردن درب کرکره برقی، بدون استفاده از ریموت و در هنگام قطع برق است؛ نصب برنامه های لازم برای بهره گیری از این امکانات خیلی راحت است و نیاز به اینترنت یا سیم کشی نیز ندارد.

برق اضطراری درب پارکینگ

در روزهای گرم تابستان که استفاده از برق شهری افزایش می یابد قطع موقتی برق یک امرعادی شده است. در مدت زمانی که جریان برق قطع می شود در امور روزمره ما نیز خلل هایی به وجود می آید، یکی از این خلل ها استفاده از درب پارکینگ در هنگام قطع برق است؛ اما خوشبختانه با  استفاده از برق اضطراری درب پارکینگ دیگر نگرانی از این بابت وجود ندارد.

در این مقاله سعی کردیم راهکارهای لازم درخصوص باز و بسته شدن درب های اتوماتیک درهنگام قطع جریان برق و موضوعات مربوط، مانند استفاده از برق اضطراری درب پارکینگ را به شما ارائه دهیم، امیدواریم که مورد استفاده کاربران عزیز قرار گرفته باشد.

 

هزینه نصب درب اتوماتیک

هزینه نصب درب اتوماتیک تابع فاکتور های مختلفی می باشد

ولی مناسب ترین قیمت نصب درب اتوماتیک را در تهران و کرجچ از سرویس دُر بخواهید

در صورتی که هزینه نصب درب اتوماتیک را نمی دانید تماس بگیرید

تا از بهترین قیمت های نصب درب اتوماتیک مطلع شوید

قیمت نصب درب اتوماتیک

رنج قیمت نصب درب اتوماتیک با توجه به عوامل مختلف بین 200 تا 300 هزار تومان است

این مناسب ترین قیمت در تهران و کرج است که توسط سرویس دُر ارائه می گردد

قیمت نصب درب اتوماتیک شیشه ای   هزینه نصب درب اتوماتیک   قیمت جک درب اتوماتیک سیماران
قیمت جک درب اتوماتیک پروتکو   قیمت جک درب اتوماتیک کالیپسو   قیمت جک درب اتوماتیک bft

قیمت نصب درب اتوماتیک شیشه ای

قیمت جک درب اتوماتیک ساخت ایران یوتاب utab  قیمت جک درب اتوماتیک فک  قیمت جک درب اتوماتیک یال   قیمت جک درب اتوماتیک میلان  قیمت جک درب اتوماتیک ایتالیایی  قیمت جک درب اتوماتیک لایف  قیمت جک درب اتوماتیک تابا   قیمت جک درب اتوماتیک بارزانته   قیمت جک درب بازکن اتوماتیک

قیمت نصب درب اتوماتیک پارکینگ

قیمت درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای   قیمت درب اتوماتیک پارکینگ سیماران   قیمت درب اتوماتیک پارکینگی

قیمت درب اتوماتیک پارکینگ زیر سقفی   قیمت درب اتوماتیک پارکینگ در اصفهان

قیمت درب اتوماتیک پارکینگ بازویی   قیمت درب اتوماتیک پارکینگ کرج   قیمت درب اتوماتیک ریلی پارکینگ

قیمت درب اتوماتیک پارکینگ

قیمت جک درب اتوماتیک پارکینگ   قیمت درب های اتوماتیک پارکینگ

قیمت چشمی درب اتوماتیک پارکینگ  قیمت برد درب اتوماتیک پارکینگ   لیست قیمت درب اتوماتیک پارکینگ

قیمت نصب درب های اتوماتیک

قیمت درب های اتوماتیک شیشه ای   قیمت درب های اتوماتیک کرکره ای    قیمت درب های اتوماتیک سکشنال
قیمت درب های اتوماتیک ریلی   قیمت درب های اتوماتیک کشویی    قیمت درب های اتوماتیک گردان
قيمت درب هاي اتوماتيك   قیمت موتور درب های اتوماتیک  قیمت جکهای درب اتوماتیک   قیمت انواع درب های اتوماتیک