انواع جک درب پارکینگ

انواع جک درب پارکینگ

اگر میخواهید بدانید جک پارکینگ چیست باید بگوییم درب های قدیمی به راحتی توسط سارقین باز می شوند و از لحاظ ایمنی بسیار ضعیف و خطرناک هستند، اما استفاده از جک پارکینگی ایمنی منزل و ساختمان شما را بالا می برد و کار را برای سارقین سخت می‌کند.

 

حتی در زمانی که خودرو شما داخل پارکینگ قرار دارد و قصد خروج دارید می توانید به راحتی و با فشردن دکمه ریموت شاهد بازگشایی درب پارکینگ باشید و دیگر نیازی نیست برای خروج از محیط پارکینگ از خودرو پیاده شوید و اقدام به بازگشایی یا بستن درب ها کنید، به راحتی و با فرمان شما درب ها به حرکت در می آیند و به این شکل هم امنیت بالا می رود و سرعت ورود و خروج خودرو بالا می رود.

 

انواع جک درب پارکینگ

در چند سال گذشته، استفاده از جک های ریلی و جک های بازویی برای بسیاری از صاحبخانه ها و مراکزی که از نگهبان و کنترل تردد استفاده می کنند محبوبیت بالایی پیدا کرده .

درب های قدیمی پارکینگ معمولا توسط نیروی انسانی به حرکت در می آمدند و باید حتما یک نفر برای تردد درب ها را بازگشایی میکرد و دوباره بعد از خروج خودرو از پارکینگ، درب ها را می بست.

این اقدام جدا از اتلاف انرژی بسیار امنیت پایینی داشت، زمانی که از پارکینگ خارج می شدید جهت بستن درب پارکینگ باید خودرو را ترک می کردید و در موارد بالایی، بسیاری از سرقت ها در همین چند لحظه اتفاق افتاده است

استفاده از جک پارکینگی برای هر ساختمان علاوه بر تامین امنیت و صرفه جویی در وقت، راحتی و آسایش را برای ساکنان به ارمغان می آورد و دیگر در فصل سرما که هوا برفی یا بارانی است نیازی نیست تا از ماشین خارج شوید و درب ها را دستی باز کنید و یا آخر شب با وجود خطرات بالا احتیاجی به پیاده شدن از ماشین ندارید و لذت جابجایی درب ها با فشردن دکمه ریموت بسیار بالا می باشد.

انواع جک درب ریموتی پارکینگ

 

 

 

مزایای جک پارکینگ

از مهمترین مزیت جک های پارکینگ می توان به تامین امنیت بالا و حرکت آرام و بی صدای درب های بزرگ و سنگین به کمک یک ریموت اشاره داشت.

نصب جک درب پارکینگ بر درب مورد نظر به افزایش رفاه ساکنین و سرعت تردد خودرویی ارتباط مستقیم دارد، طول عمر بالا و استهلاک کم از دیگر ویژگی های جک های پارکینگی به شمار می آیند.

و قابلیت اصلی این جک ها که متناسب با تمامی شرایط آب و هوایی طراحی و ساخته شده است ویژگی ضد آب و ضد خاک بودن میباشد که به دلیل دارا بودن درجه IP44 در تمامی شرایط مختلف آب و هوایی توانسته یک محصول قابل قبول جهت نصب بر روی دربهای بازویی و ریلی به حساب آیند.

انواع جک درب پارکینگ

انواع جک درب پارکینگ

جک های پارکینگ به دو نوع جک بازویی و جک ریلی تقسیم بندی می گردند که استفاده از جک بازویی نسبت به جک ریلی با توجه به تعدد بالای درب های بازویی نسبت به درب های ریلی بسیار بیشتر می باشد.

درب های پارکینگ بازویی اغلب دو لنگه هستند و هر بازو در پشت هر درب متصل می شود و اقدام به جابجایی درب دارند.

اما در برخی موارد درب پارکینگ به صورت تک لنگه میباشد، در اینجا باید دقت داشته باشید معمولا درب های تک لنگه دارای عرض بیشتری هستند و وزن درب بیشتر از نوع تک می باشد و حتما باید از جک تک بازو با توان بالاتر استفاده کرد تا آسیب به بازو و مدار وارد نشود.

درب های ریلی به صورت کشویی حرکت میکنند و باید از موتور مخصوص که بر اساس حرکت چرخ دنده بر روی ریل شانه ای متصل به درب اقدام به جابجایی درب دارد استفاده کنید.

درب های ریلی به دلیل تک لنگه بودن دارای عرض و وزن بالایی هستند و از این رو توان موتورهای ریلی به طور معمول از جک های بازویی بیشتر میباشد.

توجه داشته باشید هر موتور جک ریلی برای یک درب طراحی شده است و برای مراکز یا سوله هایی که دو درب کشویی دارند باید از دو موتور جداگانه استفاده شود.

جک پارکینگ در انواع مختلفی همچون: جک پارکینگ چینی، بازویی، ریلی، ایتالیایی و … در بازار همواره تولید و عرضه می شود.

اگر میخواهید بدانید جک پارکینگی چی خوبه در این بخش انواع جک پارکینگ ریلی و پرفروش ترین جک پارکینگ را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

جک پارکینگ ای سی ام پلاس

جک پارکینگ الاروی

جک پارکینگ الکتروپیک

جک پارکینگ ایگل

جک پارکینگ آلدو

جک پارکینگ ایزی گیت

جک پارکینگ اقساطی

جک پارکینگ بیرون بازشو

جک پارکینگ بلانکو

جک پارکینگ بتا

جک پارکینگ بنینکا

جک پارکینگ بارزانته

جک پارکینگ بریزی

جک پارکینگ بی اف تی

جک پارکینگ تابا

جک پارکینگ پروتکو

جک پارکینگ پرشین پاور

جک پارکینگ پرایم

جک پارکینگ پردیس

جک پارکینگ پرسنل

جک پارکینگ پرشین

جک پارکینگی پرشین پاور

جک پارکینگی پویا در

جک پارکینگی پرایم

جک پارکینگی پروتکو ایتالیا

جک پارکینگ تیراژه

جک پارکینگ توربو

جک پارکینگ تک لنگه

جک پارکینگ توربو گیت

 

جک بازویی درب پارکینگ

جک درب بازویی

جک بازویی درب پارکینگ یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین انواع جک های برقی پارکینگی می باشد. بازگشایی درب پارکینگ توسط فشردن ریموت در حالی که داخل خودرو هستید بسیار حس شگفت انگیز و مطلوبی به شما خواهد داد. درب های پارکینگ به صورت تک لنگه و معمولا دو لنگه طراحی و در ساختمان نصب می گردند. قیمت مناسب و امنیت بالای درب های آهنی همیشه مورد استقبال افراد جامعه بوده است و شرایط امکان استفاده از آن را در اکثر اماکن فراهم کرده است.

سیستم جک بازویی درب پارکینگ به راحتی و با کمترین تخریب و ساده ترین روش بر روی درب های لولایی قدیمی قابلیت اجرا شدن دارند و مشکلات فراوان باز کردن درب های پارکینگ قدیمی را مرتفع میسازد. تکنولوژی درب بازویی اتوماتیک به خوبی در جامعه رواج پیدا کرده است از ویژگی های برتر می توان به آسایش و امنیت این سیستم تردد اشاره داشت.

اکثر جک بازویی درب پارکینگ قابلیت ضد آب دارند که این یک ویژگی بارز و فوق العاده برای بازوها بوده و نگرانی کارفرمایان و مصرف کنندگان از این محصول را تا حد قابل قبولی مرتفع می سازد ولی این ویژگی در موتور های کرکره برقی وجود ندارد و یکی از دغدغه های نصابان و مصرف کنندگان جلوگیری از ورود آب به داخل موتور می باشد. ورود آب به داخل موتور کرکره برقی باعث سوختگی و آسیب های جدی حتی به کرکره می شود.

لازم به ذکر است نصب بازوها به کمک مهره و بست های مخصوص که قابلیت ضد سرقت دارند انجام می گیرد. از این رو باز کردن مهره ها ساده نبوده و پروسه ای سخت و فنی نیاز دارد و سرقت جک های بازویی برای سارقین امکان پذیر نبوده و به علت مقاومت بالای یراق ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

نصب جک بازویی درب پارکینگ و قطعات جک بازویی بیشتر برای منازل مسکونی و ورودی درب ادارات استفاده می شود. سقف برخی از پارکینگ ها ارتفاع نسبتا کوتاهی دارد و امکان نصب کرکره برقی به دلیل رول شدن توپی کرکره و کوتاه شدن ارتفاع وجود ندارد و بهتر است در همچین پارکینگ هایی که شرایط خاصی دارند از بیشترین ارتفاع پارکینگ بهره ببریم و قطعا درب های آهنی به طور کامل فضای مناسب را به ما می دهند. در اینجا نقش تاثیر گذار جک بازویی برای ما بیشتر نمایان می شود.

جک های بازویی قابلیت نصب بر روی سیستم خانه هوشمند را دارند و میتوانید بدون داشتن ریموت و به کمک تلفن همراه خود جابجایی درب ها  را کنترل نمایید. با افزودن دستگاه یو پی اس یا برق اضطراری حتی در زمان قطی برق بدون هیچ نگرانی میتوان هدایت بازوها را بر عهده داشت.

لازم به ذکر است بهترین مارک جک درب پارکینگ ایتالیایی، جک درب پارکینگ bft می باشد.

 

مزایای جک پارکینگ

جک درب ریلی

درب اتوماتیک ریلی یا درب اتوماتیک کشویی در محیط هایی که با محدودیت فضا رو به رو هستند بسیار گزینه مناسبی می باشد. در نظر بگیرید درب ها به صورت بازویی باشند و با هر بار جابجایی درب به میزان عرض درب ها فضا از داخل پارکینگ محدود میشود و در این موقعیت ها بهتر است از موتور ریلی و درب ریلی استفاده کنیم تا از حداکثر فضای پارکینگ بتوانیم بهره مند شویم.

درب های ریلی به واسطه گردش چرخ دنده های قدرتمند و فولادی محور موتور بر روی دنده شانه های فولادی درب کشویی را باز و بسته می کنند. و در واقع حرکت درب های ریلی به صورت افقی (رفت و برگشت) و درون یک ریل انجام می گیرد.

نکته مهم در هنگام سفارش درب ریلی و موتور ریلی توجه به فضای کافی در سمت چپ و یا راست محل نصب میباشد. تا در زمانی که درب کشویی اقدام به بازگشایی دارد شاهد حرکت کامل درب باشیم 

مانعی در مسیر حرکت درب وجود نداشته باشد و اگر فضای کافی کنار درب اتوماتیک پارکینگ نباشد، بهتر است از جک بازویی و درب های به صورت لنگه استفاده کنید. توجه داشته باشید درب ریلی پارکینگی بسیار مناسب و مدرن می باشد و اکثر افراد این مدل درب اتومات را نسبت به نوع لولایی ترجیح می دهند.

 

از دیگر ویژگی های جک درب پارکینگ ریلی، قابلیت هوشمند بودن این محصول میباشد و در برخورد با موانع متوقف می شوند و به صورت معکوس حرکت می کنند. این امر از آسیب رسیدن به اموال جلوگیری می کند.

از دیگر خصوصیات موتور جک کشویی می توان به امکان باز کردن جزئی دروازه یا درب پارکینگ اشاره کرد. این امکان در مواقعی که می خواهید از دوچرخه یا موتور استفاده نمایید ورود و خروج شما را تسریع می نماید.

لازم به ذکر است تعمیر جک درب پارکینگ از نوع ریلی بسیار آسان بوده و تقریبا میتوان گفت هر 2 سال یکبار نیاز به تعمیر و تعویض خواهد داشت.

انواع جک پارکینگی عبارت اند از:

جک درب پارکینگ v2

جک درب پارکینگ محک

جک چاورتو

جک پارکینگی کنزو

جک پارکینگی تریکو

جک پارکینگ جنرال

جک پارکینگ سیماران

جک پارکینگی سوزوکی

جک پارکینگی بلونا

جک پارکینگی روما

جک درب پارکینگ hss

جک درب پارکینگ زومر

جک درب پارکینگ پروتکو

قیمت جک پارکینگی

قیمت جک های پارکینگی بسته به شرکت سازنده، مدل و توان انتخابی بسیار متفاوت می باشد که هر کدام دارای امکانات و ویژگی های مختص به خود هستند.

قطعا با این میزان تنوع، بررسی و انتخاب مناسب ترین بسیار سخت می شود و تمام تلاش این مجموعه معرفی مناسب ترین جک بر اساس موقعیت و نیاز شما می باشد تا بعد از خرید و نصب، دیگر هیچ دغدغه ای برای درب مورد نظر نداشته باشید.

البته مناسب ترین روش برای استعلام قیمت قطعات جک پارکینگی، مشاوره با کارشناسان با تجربه و فنی می باشد تا بتوانید به انتخاب درست راهنمایی شوید. کارشناسان سرویس دُر با بررسی تردد در شبانه روز و تعداد واحدها به شما چند فاکتور از چند برند و با قیمت های مختلف عرضه میکنند تا شما بتوانید با توجه به بودجه در نظر گرفته شده مناسب ترین را انتخاب کنید.

 

جک درب ریلی

نصب جک پارکینگ

نصب اصولی و صحیح جک های پارکینگی یکی از مواردی است که حتما بایستی توسط یک تیم حرفه ای انجام گردد، استقرار صحیح بازوها در پشت درب و تراز بودن موتور ریلی نسبت به دنده های شانه ای یکی از چند نکته ای میباشد که حتما توسط نصابان باتجربه رعایت می شود.

بررسی توان جک و موقعیت بازو و عدم نفوذ آب به داخل موتور یکی نکات بسیار مهم دیگر بوده که همیشه توسط تیم نصب جک اتوماتیک پارکینگ مجموعه سرویس دُرمورد توجه قرار گرفته است.

یکی از مهمترین نکات در رابطه با تنظیم جک درب پارکینگ این است که ابتدا باید با تمامی قطعات و ابزار های مربوط به جک پارکینگ آشنایی کامل داشته و نحوه استفاده و کار با آن ها را بدانید.

چنانچه در رابطه با تعمیر جک پارکینگ و نصب جک پارکینگ با مشکل مواجه شدید با یکی از شماره تلفن های ما در سرویس دُر تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان سرویس و نگهداری جک درب پارکینگ اقدام به راهنمایی شما عزیزان نمایند.

پیمایش به بالا
تماس