تعمیر درب اتوماتیک, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, تعمیرکار درب ریموتی, جک پارکینگ, خدمات سرویس دُر, درب اتوماتیک, درب برقی, درب ریموتی, درب شیشه ای اتوماتیک, درب کنترلی, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

از تعمیر تخصصی جک پارکینگی چه میدانید و شامل چه مواردی است

درب اتوماتیک

از تعمیر تخصصی جک پارکینگی چه میدانید و شامل چه مواردی است؟

درب اتوماتیک پارکینگ دارای سیستمی یکپارچه است که قطعات آن با هماهنگی یک دیگر اقدام به باز و بسته نمودن درب می کنند. تعمیر جک پارکینگ های برقی کار تخصصی می باشد و هرکسی بدون اطلاع و دانش آن قادر به تعمیر آن نخواهد بود. هر چند توصیه می شود برای تعمیر تخصصی جک پارکینگ به یک تعمیر کار با تجربه مراجعه کنید.

اگر یکی ازقطعات آن دچار نقص شود، کل سیستم برای انجام وظیفه خود با مشکل مواجه می شود. خرابی جک درب پارکینگ را می توان به دو دسته، خرابی جک با مشاهده آثار فیزیکی و خرابی جک بدون آثار فیزیکی تقسیم کرد. در ادامه هر یک خرابی هایی که در این دو گروه قرار می گیرند را به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

خرابی جک با مشاهده آثار فیزیکی:

مشاهده آثار شکستگی در بازو جک

اگر باز و جک درب پارکینگ شکسته باشد و یا شفت آن خم شده باشد در این حالت حتما باید این مشکل را به کمک کارشناس تعمیر تخصصی جک پارکینگ حل کنید. تنها راه حل تماس گرفتن با تعمیرکاران متخصص و ماهر سیستم جک بازویی می باشد.

شکستگی پایه سر جک و ته جک

این مشکل را خودتان به کمک یک جوشکار می توانید حل کنید. اگر جک بازویی درب شما دچار این نوع مشکل شد در اولین قدم به عنوان احتیاط بهتر است برق ورودی به جک پارکینگ را قطع کنید تا از به وجود آمدن مشکلات جدی تر جلوگیری شود.

ابتدا در صورت كج شدن پایه ها آن را با ضربه چکش به حالت قبل برگردانید و صاف کنید سپس از یک جوشکار بخواهید آن ها را در جای قبلیشان جوش دهد. توجه داشته باشید که اگر پایه ها دقیقا در جای خود نصب نشوند در زاویه باز شدن درب اتوماتیک مشکل ایجاد می گردد.

ضربه خوردن درب و آثار فرو رفتگی در آن

اگر بر روی درب جای تو رفتگی یا ضربه دیده اید و جک باز و بسته نمی شود و یا با صدا زیاد کار می کند این امکان وجود دارد که موتور و يا گیربکس جک دچار مشکل باشد. در این حالت نیز نیاز به تعمیرکار پیدا کننید تا برای تعمیر تخصصی جک پارکینگ، بازو را باز کرده و مشکل آن را بر طرف کند.

شکستگی یا به سرقت رفتن چشمی یا فتوسل

در صورتی که چشمی در برقی در اثر برخورد با مانع دچار شکستگی شده و یا آن را به سرقت برده اند، لازم است ابتدا سیم های مثبت و منفی چشمی شکسته یا به سرقت رفته را جدا کرده و با لنت بپوشانید. درب را در حالت خلاص کن دستی قرار داده و به طور موقت با دست درب را باز و بسته نمایید.

سپس یک چشمی جک درب پارکینگ خریداری کرده و فتوسل درب را نصب نمایید. برای نصب چشمی می توانید از تعمیر کار کمک بگیرید و یا در صورت امکان خودتان انجام دهید. پیشنهاد میشود در هنگام نصب چشمی، برق ورودی جک قطع شود.

ضربه خوردن یا سرقت مدار کنترل یا برد جک پارکینگ

برد فرمان در واقع مغز متفکر در سیستم درب اتوماتیک است. بنابراین آسیب دیدن و یا به سرقت رفتن آن، عملکرد تمام اجزای سیستم را با مشکل مواجه می کند. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که برق ورودی به این برد را قطع کنید تا مانع برق گرفتگی شوید. سپس با تعمیرکار جک درب تماس بگیرید تا مدار شکسته را بررسی یا یک مدار جدید جایگزین کند زیرا در این صورت نیز کار زیادی برای تعمیر جک پارکینگ از دستتان بر نمی آید.

بر هم ريختن تنظیمات عملکرد جک

افراد ساختمان جهت ست کردن ریموت بدون آگاهی کافی درب مدار کنترل جک درب پارکینگ را باز کرده و ریموت های کد شده را به اشتباه پاک میکنند و یا تنظیمات همخوانی جک را با ریموت خود و یا سایر افراد ساکن در ساختمان به هم ریخته می ریزند. در نهایت با توجه به تنوع جک پارکینگی، برای تنظیم دوباره ی آن نیاز به کارشناس دارید. اگر تنظیمات بهم ریخته باشد و جک درست باز و بسته نشود به دلیل گسترده بودن انواع جک این بخش هم باید با تعمیر کار جک پارکینگ تماس بگیرید.

خرابی جک بدون مشاهده آثار فیزیکی

تمام شدن باتری ریموت یا پاک شدن کد ريموت

در صورتی که تنها ريموت برقی شما کار نمی کند، اما دیگر واحدها می توانند درب را به کمک ریموت درب برقی باز و بست کنند، به احتمال زیاد مشکل از ریموت کنترل شما است. در این حالت چراغ LED ریموت را بررسی کنید. اگر چراغ روشن نمی شود و با نور کمی دارد، احتمالا باتری ضعیف شده است. با تعویض باتری مشکل برطرف خواهد شد.

اما در صورتی که مشکل از باتری ریموت کنترل نباشد، احتمال از بین رفتن کدهای ریموت به میان می آید. گاهی با ضربه خوردن ریموت و یا به هر دلیلی کدهای معرفی آن پریده و باید مجددا ريموت را به برد فرمان درب اتوماتیک کد دهی نمایید.

قطع شدن برق ورودی مدار کنترل جک پارکینگ

اولین کاری که بعد باز نشدن درب پس از مشاهده فیزیکی جک درب پارکینگ باید انجام داد، چک کردن برق ورودی است. ممکن است در آن ساعت که شما می خواید از درب تردد کنید برق آن منطقه قطع شده باشد و اگر برق ساختمان وصل بود فیوز مربوط به خروجی به جک پارکینگ را چک کنید که آیا برق ورودی دستگاه وصل است یا نه.

در صورت قطع بودن برق با احتياط آن را وصل کنید و اگر فیوز دوباره پرید، به این معناست که سیستم جک پارکینگی شما در جایی اتصالی دارد و چون شما با برق 220 ولت کار دارید پیشنهاد می کنیم با تعمیر کار جک پارکینگ تماس بگیرید.

خرابی چشمی درب پارکینگ

یکی از خرابی های رایج در سیستم درب اتوماتیک، خراب شدن چشمی است. بهترین حالتی که می توان متوجه خرابی چشمی شد این است که درب پارکینگ باز شده و دیگر بسته نمی شود. تعمیر این قطعات کاری حساس است که باید توسط تعمیر کار ماهر و یا فرد آشنا به مدار کنترل درب های اتوماتیک صورت پذیرد.

قطع شدن سیم ها

یکی دیگر از مشکلات شایع قطعی سیم به دلیل عدم کیفیت آن با قطع شدن به دلیل نصب نا صحیح یا دستکاری است. اگر سیم خروجی به چشمی ها قطع شده باشد جک کار نمی کند.

اختلال کار کرد بر اثر سنسور تشخیص مانع

معمولا درب های اتوماتیک بعد از برخورد با هر مانعی حرکت برگشتی دارند. اما اگر مشاهده کردید که درب بعد از برخورد با مانع برگشت نمی کند به دلیل تنظيم شدن درب در جهت معکوس و یا بر اثر سفتی در بسته شدن درب می باشد. برای رفع مشکل باید جهت تنظیم درب را تغییر دهید. اگر درب پارکینگ با دست به راحتی باز و بسته شد پس باید از طریق منو برد جک پارکینگ حساسیت سنسور تشخیص برخورد را کمتر کنید تا این مورد بر طرف شود.

مشکل در میکروسوئیچ

این مورد تنها در جک درب پارکینگ میکرو سوئیچ دار دیده می شود اگر درب در زمان بسته شدن و یا باز شدن، حرکت خود را به صورت کامل انجام دهد، اما مگنت میکروسوئیچ تحریک نشود، شاهد حرکت آن به سمت مخالف خواهیم بود.

از زیر جک میکروسویچ را به سمت وسط شفت سوق دهید و با باز و بسته کردن جای آن را تنظیم کنید. اگر با تنظیم کردن جای میکروسوئیچ، باز هم مشکل حل نشد سیم های آن را از لحاظ قطع بودن بررسی کنید.

اگر قطعی داشت با تعویض سیم مشکل را بر طرف کنید در غیر این صورت کار کمی سخت می شود. در صورتی که مشکل هنوز هم برطرف نشده جای دو بازو چپ و راست را عوض کنید و دوباره میکروسویچ ها تنظیم کنید.

اگر بازوی مشکل دار در محل جدید به درستی کار می کند، ایراد از برد فرمان بوده و باید تعمیر شود. اما در صورتی که بازوی مشکل دار در محل جدید همچنان ایراد دارد، احتمالا جک خراب شده و باید آن را به شرکت سازنده برای تعمیر تخصصی جک پارکینگ خود ارسال کنید.

نتيجه

خرابی جک درب پارکینگ یکی از موضوعاتی است که بسیاری از مصرف کنندگان را با مشکل مواجه کرده است. جک درب پارکینگ یک نوع درب الکتریکی می باشد که در صورت خرابی ممکن است علت آن مکانیکی و با الکتریکی باشد. خراب شدن درب اتوماتیک می تواند نشانه ظاهری و آثار فیزیکی داشته باشد، که در این صورت مشکل به راحتی شناسایی شده و قابل تعمیر است.

اما گاهی ایراد در سیستم هیچ اثر فیزیکی و ظاهری نداشته و نمی توان به درستی محل ایران را تشخیص داد. در این شرایط با آزمون و خطا محل ایراد شناسایی شده و برای تعمیر آن اقدام می شود.

در بعضی موارد با وجود اینکه درب شما کیفیت مطلوبی دارد اما ممکن است دچار مشکل شود در این صورت ابتدا باید نوع و علت خرابی یا از کار افتادن را بررسی کنید. در این مقاله سعی کردیم عمده ترین علل خرابی جک درب پارکینگ را بیان کنیم تا به عیب یابی و رفع آسانتر مشکل شما کمک کند.