تعمیر درب اتوماتیک, تعمیر کار کرکره برقی, تعمیرات جک های درب پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, تعمیرکار درب ریموتی, جک پارکینگ, خدمات سرویس دُر, درب اتوماتیک, درب بازکن برقی, درب برقی, درب ریموتی, درب شیشه ای, درب شیشه ای اتوماتیک, درب کنترلی, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

آموزش رفع مشکل درب ‌های ریموتی

تعمیر درب شیشه ای

آموزش رفع مشکل درب ‌های ریموتی

آموزش رفع مشکل درب ‌های ریموت دار یکی از مهم‌ترین آموزش ‌ها در عرصه ‌ تکنولوژی رویموت است. امروزه درب ‌های ریموت دار بالاترین کاربرد را در میان انواع درب های مورد استفاده به خود اختصاص داده ‌اند، در این بخش در مورد آموزش رفع مشکل درب‌ های ریموتی و آشنایی با این ‌گونه درب ‌ها صحبت خواهیم کرد.

 آشنایی با درب ‌های ریموت دار

ابتدا می‌خواهیم شما را با انواع درب ‌های ریموت دار آشنا سازیم. از این دربها  در پارکینگ‌  منازل، باغ‌ ها و رستوران‌ ها استفاده می ‌شود. یکی از فواید استفاده از این نوع درب ‌ها  این است که نیاز به تغییر درب برای نصب ریموت نداشته و بر رویی همان درب فعلی نصب می ‌شوند. درب های ریموت دار شامل دو عدد جک، جعبه کنترل، دو عدد ریموت کنترل، چشم الکترونیک و اتصالات لازم هستند.

ممکن است در زمان قطع برق، اگر از لوازم کافی مانند UPS به ‌هنگام راه ‌اندازی این نوع درب ها استفاده نشود، نتوانیم درب را با استفاده از ریموت باز و بسته کنیم. بنابراین  استفاده از لوازمی که با قطع برق همچنان بتوان درب را باز و بسته کرد اهمیت بسزایی دارد، بنابراین استفاده از UPS را فراموش نکنید. همچنین می ‌توانید از کلید اضطراری یا خلاص کن دستی نیز به ‌جای UPS استفاده کنید دراین ‌صورت در مواقع برق ‌گرفتگی دیگر نگرانی از بابت باز و بسته شدن درب نخواهید داشت.

از درب ‌های ریموت به منظور کنترل تردد افراد و مسائل حفاظتی و امنیتی در مکان‌ های مختلف استفاده می ‌شود. همچنین از این نوع درب ها برای صرفه‌ جویی در مصرف برق هتل ‌ها و فروشگاه‌ ها و رعایت بهداشت افراد در اتاق‌ های عمل و آزمایشگاه‌ ها نیز استفاده می ‌شود. در برخی موارد درب ‌های ریموت دار دچار مشکلاتی می‌شوند که در این بخش می‌ خواهیم به شما نحوه رفع مشکل درب های ریموت را آموزش دهیم.

 راهکارهای رفع مشکل درب‌ های ریموت

همان‌ طور که می‌ دانید با پیشرفت فناوری، استفاده از تکنولوژی‌ های جدید نیز مورد استقبال بسیار زیاد افراد قرار گرفته ‌است. استفاده از درب ‌های ریموت به ‌جای درب ‌های قدیمی بسیار گسترش ‌یافته است زیرا راحتی و امنیت بیشتری را به ‌همراه دارد. یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد رفع مشکلات درب ‌های ریموتی است.

ممکن است درب ‌های اتوماتیک یا ریموت دار به هر دلیلی باز یا بسته نشوند. عیب  می ‌تواند از هر کدام از قسمت‌ های مختلف درب باشد،  بهتر است به ‌منظور پیدا کردن عیب درب ریموت دار مرحله به مرحله پیش رفته و تمامی قسمت ‌ها را مورد بررسی قرار دهید که در ادامه این مراحل را ذکر می کنیم:

بررسی ریموت کنترل

یکی از ابتدایی ‌ترین مواردی که برای  درب ‌های ریموت دار به وجود می‌آید، چک کردن ریموت کنترل است. برای چک کردن ریموت کنترل ابتدا باید کیت چراغ ریموت بررسی شود. اگر ریموت درب خراب باشد چراغ کم ‌رنگ خواهد بود و یا اصلا روشن نخواهد شد که در این ‌صورت ممکن است باتری آن ضعیف ‌شده باشد که می ‌توانید با تعویض باتری ریموت مشکل را حل کنید.

اگر ریموت سالم باشد گوش خود را به دستگاه مرکزی درب نزدیک کنید اگر صدای رله دستگاه مرکزی را بشنوید یعنی تمامی قسمت ‌ها سالم است. اگر صدایی از این دستگاه نشنیدید فیوز را چک کنید. اگر فیوز سالم بود مشکل از برد مدار یا سیم‌ های ورودی است که در این صورت بهتر است از یک تعمیرکار استفاده کنید.

بررسی جک های بازویی

ممکن است یکی از دلایلی که مانع از باز و بسته شدن درب اتوماتیک می ‌شود، مشکل در جک ‌های بازویی باشد. ممکن است در برخی موارد در باز شود اما هنگام بسته شدن با مشکل مواجه شویم که در این ‌صورت نیز ایراد از چشمی ‌ها خواهد بود. اگر در به ‌طور کامل باز نشود مشکل از جک بازویی درب اتوماتیک است که  بهتر است جک تعمیر و یا تعویض شود.

بررسی چشمی

اگر به ‌هنگام بررسی قسمت‌ های مختلف درب ریموت دار، همگی آن ‌ها سالم بودند و درب اتوماتیک هنگام بسته شدن با مشکل مواجه شد و یا بسته نشد ممکن است مورد از چشمی آن باشد. چشمی‌ ها در اثر تابش اشعه مادون ‌قرمز به آن ‌ها دچار اختلال می ‌شوند، از عدم تابش اشعه مادون ‌قرمز به آن مطمئن شوید.

این امر بیشتر در فصل تابستان صورت می‌ گیرد که نور خورشید دارای اشعه مادون ‌قرمز بوده و به چشمی در می ‌تابد. بهتر است چشمی‌ ها را در معرض نور خورشید قرار ندهید. در صورت هر گونه اشکال در چشمی ‌ها بهتر است نسبت به تعمیر و یا تعویض  آن ها اقدام کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به عمده مشکلاتی که باعث خرابی دربهای ریموت دار می شود و آموزش رفع مشکل دربهای ریموت دار بپردازیم، اما به طور کلی ذکر این نکته ضروری است که در برخی از موارد رفع  خرابی در این دربها نیاز به مهارت و تخصص و همچنین ابزار ویژه ای دارد که ممکن است در دسترس شما نباشد در چنین شرایطی کمک گرفتن از یک تعمیرکار باتجربه می تواند بهترین گزینه برای رفع مشکل باشد.