تعمیر درب اتوماتیک, تعمیر کار کرکره برقی, تعمیرات جک های درب پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار جک پارکینگ, تعمیرکار درب برقی, تعمیرکار درب ریموتی, جک پارکینگ, خدمات سرویس دُر, درب اتوماتیک, درب بازکن برقی, درب برقی, درب ریموتی, درب شیشه ای, درب شیشه ای اتوماتیک, درب کنترلی, کرکره برقی, مقاله, نصب درب اتوماتیک

آموزش آنلاین نصب درب های اتوماتیک(جک برقی)

بهترین قیمت نصب و تعمیر جک درب پارکینگ

آموزش آنلاین نصب درب های اتوماتیک(جک برقی):

جک برقی در واقع دستگاهی مکانیکی می باشد که به وسیله یک ریموت کنترل امکان باز و بسته کردن درب ها را به شما می دهد و محبوبیت زیادی را به همراه داشته است، چرا که بدون نیاز به پیاده شدن از ماشین در فصل سرما و به هنگام خستگی قادر خواهید بود تنها با فشردن یک دکمه بر روی ریموت کنترل درب را باز کنید.

جک هیدرولیکی درب یک قطعه مکانیکی یا هیدرولیکی است که در قسمت بالایی درب نصب شده و به منظور بسته شدن درب به صورت خودکار مورد استفاده قرار می گیرد. ما در این مقاله تصمیم داریم به آموزش نصب و رگلاژ جک درب و انواع درب های ساختمانی بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

نحوه نصب جک درب ورودی:

معمولا روال نصب همه جک های برقی به صورت کلی یکسان هستند. به این صورت که ابتدا زیرسازی درب باید انجام شود. یعنی محل نصب جک درب ورودی باید از قبل آماده شده باشد به این شکل که اصولا جایی که قرار است جک نصب شود باید قبلا کنده کاری شده باشد.

مرحله بعد جوشکاری اصطلاحا ته جک ها هست به شکلی که زاویه بازشو در هر درب به طور کامل بدست بیاد سپس پایه جک ها را جوشکاری نموده و حالا نوبت به سر جک ها می رسد. مجددا همین روال را برای سر جک ها هم انجام میدهیم.

در انتها برنامه ریزی مدار دستگاه انجام میشود و نهایتا ریموت کنترل دستگاه به مدار معرفی شده و جک درب ورودی آپارتمان ما قابل استفاده می شود. در ادامه تمام مراحل را توضیح خواهیم داد.

مرحله اول:

ابتدا وضعيت درب را بررسی و چک نمایید. این بررسی شامل وضعیت قفل و نصب آن، بررسی شتاب حرکتی درب از حالت سکون، روان بودن لولاهای درب و در نهایت وزن و ابعاد درب است.

مرحله دوم:

در این مرحله محل نصب جک درب علامت گذاری می شود. بر اساس نقشه الگوی نصب جک درب که در داخل کارتون آن قرار دارد، این الگو را در فاصله معین از لولا و قسمت بالای درب جای گذاری نموده و جای پیچ های جک درب را با مته دریل علامتگذاری کنید. ۴ سوراخ روی درب برای جک درب و ۲ سوراخ بر روی چارچوب درب برای پاشنه بازویی باید ایجاد شود.

مرحله سوم:

محل های علامت گذاری شده را با مته دریل سوراخ کنید. برای اینکه قسمت های نیم بازوی اصلی و بالایی جک درب را روی درب پیچ کنید باید محل هایی را که با مته دریل علامت گذاری کرده بودید، سوراخ کنید.

مرحله چهارم:

در مرحله بعدی از نصب جک درب،  پاشنه بازویی قابل تنظيم را با پیچ های در نظر گرفته شده روی قاب درب و بخش های نیم بازوی اصلی و بالای جک درب را نصب کنید. در این مرحله برای نصب جک درب باید مراحل زیر را انجام دهید: قسمت بازوی دستگاه جک درب را از محل زانویی آن جدا کرده و سپس اقدام به نصب قسمت نیم بازوی بالایی آرام بند نمایید.

به وسیله پیچ مربوط به آرام بند بخش نیم بازوی اصلی آرام بند را در جهت صحيح نصب کنید. در انتها بدنه اصلی آرام بند را در جای مشخص بر روی درب نصب کنید.

سپس، آرام بند در قسمت بالای درب با پیچ های نصب شده، و پیچ (سوپاپ) تنظیم سرعت مقابل و در راستای لولا قرار میگیرد.

بازوی اصلی روی شفت پره دار در قسمت بالای ۹ک درب به صورت عمود بر درب سوار شده، و بازوی جک با واشر یا پیچ محکم می شود. پس از اتصال ساعد بازویی به بازوی اصلی، طول ساعد بازویی طوری تنظیم می شود که ساعد بر قاب درب عمود باشد.

مرحله پنجم:

بازوهای جک درب را با توجه به نوع قفل درب به یکدیگر متصل می کنیم. در این مرحله باید بررسی کنید نوع قفل درب از چه نوعی می باشد. اگر قفل درب از نوع معمولی بود می توانید بدون نیاز به ضربه آخر، بخش نیم بازوی بالایی آرام بند را در حالت کاملا عمود به چارچوب درب نصب كنيد.

اگر قفل درب از نوع برقی بود می توانید توسط ضربه آخر، بخش نیم بازوی بالایی جک درب را آنقدر بچرخانید تا به بخش نیم بازوی اصلی آرام بند برسد.

مرحله ششم:

قدرت فنر روی جک درب را تنظیم کنید. تنظيم قدرت فنر روی جک درب به وسیله پیچ آلن صورت میگیرد و از طریق پیچ آلن میتوانید فنر جک را شل یا سفت کنید تا قدرت دستگاه و فنر جک تنظیم شود.

مرحله هفتم:

در آخر، نحوه تنظیم سرعت آرام بند و سرعت بسته شدن درب تنظیم می شود. برای مشاهده و بررسی میزان سرعت آرام بند می توانید درب را تا انتها باز نموده و سپس آن رها کنید؛ بنابراین چنانچه مشاهده کردید سرعت درب کم است،

می توانید از طریق چرخاندن پیچ تنظیم سرعت شماره یک دستگاه برخلاف عقربه های ساعت آن را یک میلی متر شل کرده و سرعت درب را زیاد کنید.

در صورتی که مشاهده کردید سرعت درب زیاد است می توانید از طریق چرخاندن پیچ تنظیم سرعت شماره یک دستگاه در جهت عقربه های ساعت آن را یک میلی متر سفت کرده و سرعت درب را کم کنید.

در انتها اگر درب به طور کامل بسته نشد میتوانید از طریق چرخاندن پیچ تنظیم شماره دو دستگاه در جهت موافق یا خلاف عقربه های ساعت، آن را یک میلی متر سفت یا شل کنید تا درب به طور کامل بسته شود.

توجه داشته باشید که در فصول تابستان و زمستان، روغن موجود در بدنه آرام بند منبسط و منجمد می شود و این امر موجب اختلال در سرعت باز و بسته شدن درب شده و برای رفع آن تنها کافیست پیچ تنظیم سرعت را سفت و یا شل کنید.

رگلاژ جک درب:

رگلاژ کردن در واقع تنظیم پیچ جک درب  به منظور برطرف کردن مشکل سفت یا شل بسته شدن درب انجام می شود. تنظیم جک درب ساده است ولی بسیار حساس می باشد که این تنظیم بعد از نصب جک بر روی درب انجام می شود و عمل تنظیم جک بر روی درب به وسيله دو پیچ که در پشت جک درب قرار دارد صورت می گیرد.

اگر آرام بند از حالت تنظیم خارج شود مشکلاتی از قبیل بسته نشدن درب یا به شدت بسته شدن درب در واقع كوبیده شدن آن را به وجود می آورد. تنظیم جک درب باید به طور دوره ای هم در فصول سرد و هم در فصول گرم سال انجام شود.

رگلاژ جک درب حتما باید توسط یک فرد متخصص و حرفه ای انجام شود زیرا ممکن است در صورت نداشتن مهارت کافی جهت تنظیم نمودن جک درب، باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند روغن ریزی و خراب شدن آرام بند شويد.

عوامل موثر بر قیمت نصب درب اتومات پارکینگی

امروزه بیشتر افراد برای راحتی عبور و مرور در منازل و مجتمع های مسکونی نیز از این نوع درب استفاده می شود. عوامل زیادی بر هزینه نصب، سرویس، یا تعمیر درب اتوماتیک پارکینگی تاثیر گذار است که این عوامل عبارتند از: درب پارکینگ قدیمی باشد و همان درب تبدیل به اتومات شود که این باعث کاهش هزینه میشود.

جنس درب میتواند یکی از عوامل موثر بر هزینه درب اتوماتیک باشد. معمولا دربهای اتوماتیک پارکینگی از جنس آهن و آلومینیم و گاهی با ترکیب چوب ساخته می شوند. که هزینه های متفاوتی دارند. نوع درب استفاده شده نیز بر هزینه آن تاثیر گذار است درب های مختلف هزینه های متفاوتی دارند

متداول ترین آنها عبارتند از: درب اتوماتیک برقی، درب اتوماتیک رنگی، درب اتوماتیک با چارچوب رنگی (سازه های رنگی)، درب شیشه ای کشویی درب استیل اتوماتیک، درب اتوماتیک بیمارستانی، درب اتوماتیک گردان، درب اتوماتیک مثلثی، درب اتوماتیک آکاردئونی، درب اتوماتیک نیم گرد، درب اتوماتیک تلسکوپی، سایز درب نیز بر قیمت آن موثر است این که یک درب دولنگه باشد یا تک بر قیمت آن اثر می گذارد.

نتیجه

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با اجزای تشکیل دهنده آرام بندهای درب ساختمانی و نحوه نصب و مراحل آن آشنا نماییم. همچنین تلاش کردیم آموزش هایی را هم درباره چگونگی رگلاژ و تنظیم جک درب برای شما بیان کنیم.

بنابراین شما باید با توجه به ابعاد و وزن دربی که میخواهید بر روی آن جک نصب نمایید، اقدام به تنظیم و نصب جک درب کنید. مراحل نصب جک درب و همچنین تنظيم و رگلاژ آن هم باید توسط یک فرد متخصص در این زمینه صورت گیرد و شما بدون داشتن مهارت لازم هیچ وقت این کار را انجام ندهید،

چرا که ممکن است با مشکلاتی از قبیل روغن ریزی و خراب شدن جک درب مواجه شوید. توجه داشته باشید که در صورت نصب غیر استاندارد و غیر اصولی جک برقی به شدت به این دستگاه ها آسیب وارد می شود و باعث کوتاهی عمر آنها همچنین نارضایتی مشتری از پرداخت هزینه سرویس کاری مداوم را بدنبال دارد.